گزارش مناظره: #نه_به_شهرزاد شکست خورده

امیرحسین ناظری کنزق، انصاف نیوز: مناظره درباره کمپین #نه_به_شهرزاد و حواشی این سریال، روز دوشنبه بدون حضور عوامل سریال، به صورت یک طرفه برگزار شد و «نادر فتوره چی» یک عضو اصلی این کمپین به صورت ضمنی شکست کمپین را پذیرفتند.این مناظره به صورت زنده از اینستاگرام پخش می‌شد.

این مناظره در حالی برگزار شد که این عضو کمپین #نه_به_شهرزاد و همراهش با حدود ۲۵ دقیقه تأخیر در دفتر انصاف نیوز حاضر شدند و با اعلام رسمی مدیر روابط عمومی سریال شهرزاد درباره عدم حضور عوامل شهرزاد در مناظره؛ برنامه به صورت یک طرفه و در قالب پرسش و پاسخ ادامه پیدا کرد.

در ابتدای این مناظره «علی‌اصغر شفیعیان» سردبیر سایت انصاف نیوز گفت: آقای فتوره چی! من شما را برای بار اول است که می‌بینم و همان‌طور که درباره‌ی حضور شما نمی‌توانم اظهارنظر کنم، درباره‌ی عدم حضور آن‌ها هم نمی‌توانستم اظهارنظر کنم. ما در این چند روز با تعدادی از اعضای پروژه‌ی شهرزاد در تماس بودیم. همان‌گونه که با آقای فتوره‌چی در ارتباط بودیم. البته قبل از اینکه به طرفین اعلام کنیم در توییتر اعلام کردیم و بعد با طرفین تماس گرفته شد و عوامل هم اعلام کرده بودند که به حواشی پاسخ نمی‌دهند.

نادر فتوره چی: البته حواشی آن چیزی است که در بقالی می‌فروشند. اصل آن اختلاس است.

انصاف نیوز: شما بر چه اساس می‌گویید اختلاس شده؟

من بر اساس آن چیزهایی که مقامات گفته‌اند. از جمله آقای محدث خراسانی قائم‌مقام اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان در تاریخ ۴/۱۰/۹۵ گفته‌اند محمد امامی بیش از ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ میلیارد وام از بانک سرمایه گرفته‌اند. قرائن هم نشان می‌دهد این موضوع را حتی با توجه به اینکه اسم ایشان به‌صورت مخفف در جاهایی گفته می‌شود [مشکل] کاملاً مشخص است. سایت تابناک هم در ۲۴ مهر در واقع ۱۰ روز بعد از بازداشت ایشان از قول آقای مقصودی رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام می‌کند ایشان با پرونده فساد صندوق ذخیره در ارتباط‌اند.

انصاف نیوز: مرتبط بودن به معنای متهم بودن است؟

فتوره چی: نه ما هم سؤال کردیم؛ اما ایشان حاضر نشدند در مناظره. این نشان می‌دهند ایشان مشکلی دارند که پاسخگو نیستند. من به ایشان اتهام حقوقی نزدم ولی با توجه به رفتارشان برای من محرز است که ایشان این رفتار را انجام داده‌اند.

photo_2017-07-10_12-39-59

انصاف نیوز: برای شما هم این اتهام وجود دارد که دارید تشویش اذهان عمومی می‌کنید.

فتوره چی: اگر شخص دیگری درباره من چنین ادعایی کند من حتماً پاسخگوی او خواهم بود. حساب من کاملاً روشن است و هر شخصی بخواهد من تمام حساب‌هایم را در اختیارش می‌گذارم. اگر کسی فکر می‌کند من به‌جایی وصل هستم کاملاً آماده ارائه اطلاعاتم هستم آن‌هم با رضایت کامل. من بارها ایشان را به مناظره دعوت کردم ولی ایشان فرار کردند. از طرفی آخرین خبری که ما داریم این است که ایشان از ایران خارج شده‌اند. من به گفته‌ها و نوشته‌های دو سایت نمی‌توانم اعتماد کنم و بگویم ایشان در ایران است.

[توضیح: انصاف نیوز در خبری گزارش داده بود امامی به ایران برگشته است +لینک]

انصاف نیوز: شما اگر به سایت ما اعتماد ندارید چرا برای مناظره به اینجا آمدید؟

فتوره چی: من برای این آمدم ببینم آقای امامی می‌آید یا نه؟ آیا می‌خواهد از حیثیت خود دفاع کند یا نه؟ مشکل من با رسانه نیست اصلاً.

انصاف نیوز: شما باور نمی‌کنید که خبر ما واقعی است؟!

فتوره چی: نمی‌دانم. ولی درصدی شک را برای خودم قرار می‌دهم و بر اساس قرائن خودم استنتاج می‌کنم. قرائن می‌گوید آقای امامی نیست.

انصاف نیوز: خبرنگار ما او را دیده بود که خبر را نوشتیم و منتشر کردیم.

فتوره چی: این که شما می‌گویید خودتان ایشان را دیده‌اید من به حرف شما فعلاً اعتماد می‌کنم. به‌هرحال فرار ایشان از پاسخ گویی به این سؤال است که ایشان با چه صلاحیتی ۱۳۰۰ میلیارد تومان وام گرفته‌اند.

انصاف نیوز: مرجع رسیدگی به اینکه چه کسی وام بگیرد یا نگیرد آیا من و شما هستیم؟

فتوره چی: قطعاً به‌عنوان افکار عمومی ما هستیم.

انصاف نیوز: آیا این اتهام نیست که شما به یک نفر دیگر می‌زنید؟ آن اتهام از لحاظ اخلاقی صحیح است؟

فتوره چی: گرفتن وام ۱۳۰۰ میلیاردی بدون داشتن صلاحیت اخلاقی است؟

انصاف نیوز: شما از کجا می‌دانید که صلاحیت ندارند؟

فتوره چی: من می‌گویم اگر دارند بیایند پاسخ دهند. بعد من از ایشان عذرخواهی می‌کنم. منتها فرار کردن نشان می‌دهد که ایشان صلاحیت ندارند.

انصاف نیوز: این با آبروی افراد بازی کردن نیست که روزنامه‌نگار چیزی بگوید و بعد اگر ثابت نشد عذرخواهی کند؟!

فتوره چی: من روزنامه‌نگاری را نمی‌شناسم که درباره فساد حرف بزند.

انصاف نیوز: خود ما در چند پرونده دخالت داشتم. همین سال گذشته پرونده املاک نجومی را چه کسی افشا کرد؟

فتوره چی: یکی از اعضای شورای شهر.

انصاف نیوز: خیر به دست یک خبرنگار. رسانه‌ها این کار را کردند.

فتوره چی: بله جای دیگری برای انتشار این موضوع نیست. این ماهیت رسانه است. من می‌گویم پرونده‌های فساد درباره پرونده‌های فرهنگی و… در حال حاضر پیگیری نمی‌شود. من شش ماه گذشته را نمی‌دانم.

انصاف نیوز: در حال حاضر پرونده صندوق ذخیره در حال پیگیری است. شما از تعداد متهمان خبر دارید؟

فتوره چی: این‌گونه که اینجا نوشته‌اند ۸ نفر متهم و ۳۰ نفر هم درگیر هستند.

انصاف نیوز: شما آخرین وضعیت پرونده را می‌دانید؟!

فتوره چی: آخرین خبری که دارم این است که آقای اژه‌ای گفتند پرونده در حال پیگیری است؛ اما این چه فرقی می‌کند درباره‌ی اتهام؟

انصاف نیوز: از اعداد و ارقامی می‌گویید که وام گرفته‌شده اما چگونه می‌گویید این پول خرج شهرزاد شده؟

فتوره چی: من می‌توانم دو سؤال بپرسم؟ الآن من با شما مناظره می‌کنم یا با شهرزاد؟

انصاف نیوز: چون آن‌ها حاضر نیستند مجبورم سؤالات آن‌ها را بپرسم.

فتوره چی: چرا خودشان نپرسیدند؟

انصاف نیوز: نمی‌دانم.

فتوره چی: شما می‌توانید مسوولیت حقوقی حرف‌های شهرزاد را به عهده بگیرید؟

photo_2017-07-10_12-39-14 (2)

انصاف نیوز: اگر شما هم نیامده بودید من سؤالات شما را از آن‌ها می‌پرسیدم.

فتوره چی: من جواب‌های شما را جواب شهرزاد بدانم یا جواب سایت انصاف نیوز؟

انصاف نیوز: هر جور صلاح می‌دانید. من یک خبرنگارم و از شما سؤال می‌پرسم.

فتوره چی: شما رسانه هستید و باید بی‌طرف بمانید. اگر به یک سمت تمایل پیدا کنید شما را تبدیل به روابط عمومی شهرزاد می‌کند. این برای خودتان بد است.

انصاف نیوز: به‌هرحال رسانه‌ها هم شما و هم آن‌ها را به‌نقد می‌کشند. باید تحمل داشته باشید.

فتوره چی: بحث اصلی این است که آقای امامی درگیر این پرونده است و از پاسخگویی فراری‌اند.

انصاف نیوز: ایشان قاعدتا با وثیقه آزادند، پس در حال پاسخگویی‌اند.

فتوره چی: به افکار عمومی باید پاسخگو باشد.

انصاف نیوز: آقای امامی در چند کار دیگر هم سرمایه‌گذار بودند. شما چرا فقط برای شهرزاد کمپین درست کردید؟

فتوره چی: من با این تولیدات پیش‌پاافتاده هنری که تولید می‌شود کاری ندارم. من حتی یک سکانس از سریال شهرزاد و بقیه این چیزهایی که ساخته‌شده را نه دیده‌ام نه رغبتی برای دیدنش خواهم داشت. موضوع مربوط به جریانی است که پشت این مجموعه است. این کالاهای فرهنگی از نظر من در نهایت چیزی نیست جز زنجیر آخر یک فرآیند پول‌شویی. پس اسامی آن‌ها برای من اهمیتی ندارد.

انصاف نیوز: یعنی شما اصلاً بخش هنری مجموعه را نمی‌بینید؟

فتوره چی: اصلاً به نظر من هنری نیست. من کاری با جنبه هنری این مجموعه‌ها ندارم. من بحث اقتصادی می‌کنم. اینکه یک جریانی خودش را مدعی طرفداری از مردم، اخلاق و… می‌داند و تحت هیچ شرایطی پاسخگو نیست. آیا اخلاقاً این‌ها مسوول پاسخ گویی هستند؟

انصاف نیوز: شما خودتان متهم هستید. عنوان اتهامی شما چیست؟

فتوره چی: به من عنوانی نگفتند. فرق من با آقای امامی این است که من آمده‌ام برای پاسخ گویی ولی ایشان نیامد.

انصاف نیوز: شما بازداشت هم شدید؟

فتوره چی: خیر.

انصاف نیوز: پس امامی در حال پاسخ گویی‌اند [که تا به حال هم بازداشت شده‌اند].

فتوره چی: من هیچ پولی از جایی نگرفته‌ام. من فقط سؤال کرده‌ام. پس لطفاً بنده را کنار ایشان نگذارید.

انصاف نیوز: اتهام مالی که در حال پیگیری است.

فتوره چی: اگر در حال پیگیری است ما حق پرسش نداریم؟

انصاف نیوز: سؤال بلی ولی اتهام خیر.

فتوره چی: با چه معیاری می‌گویید اتهام؟

انصاف نیوز: تا زمانی که چیزی در دادگاه اثبات نشده اتهام است.

فتوره چی: این کمپین به‌صورت خودش جوش بوده است. شخص من به‌تنهایی راه نیانداخته‌ام و جلو نبرده‌ام. من به‌شخصه پرهیز دارم از پرداختن به عوامل هنری چون بحث را به ابتذال می‌کشد؛ اما کمپین از همین‌جا شروع شد که یکی از بازیگران‌ هم مانند شما خودش را در مقام روابط عمومی شهرزاد قرار داد. من سؤالم از بازیگران این بود که شما اخلاقاً به‌عنوان کسانی که مدعی فرهنگ هستند آیا وقتی چنین اتهامی در رابطه با سرمایه گذار سریال‌تان نه از طرف فقط پرسشگران بلکه از طرف نهادهای رسمی و مستندات رسانه‌ای وجود دارد، آیا اخلاقاً بهتر نیست این پروژه را متوقف کنید تا تکلیف این اتهامات مشخص شود؟ و فرجامش معلوم شود تا در صورت سلامت بودجه‌ی این سریال و آن شخص به کارتان ادامه دهید؟ آیا لزومی دارد شروع کنید به هتاکی کردن، اجیر کردن اشخاصی در خارج از کشور برای فحاشی، توهین، پرونده‌سازی و غیره؟ آیا لزومی دارد که از پاسخ دادن فرار کنید، شهروندان را بلاک کنید و به سؤالات آن‌ها را پاسخ ندهید؟

انصاف نیوز: طبق قانون اساسی اصل بر برائت است و تا وقتی اتهامی ثابت نشده …

فتوره چی: وقتی‌که عوامل هنری چنین سریالی حاضر به همکاری با شهروندان نشدند، وقتی‌که حاضر نشدند در کنار شهروندان بایستند، وقتی‌که حاضر نشدند اخلاق را رعایت کنند، طبیعتاً این کمپین به کار خودش ادامه خواهد داد.

انصاف نیوز: کمپین که شکست خورد!

فتوره چی: کمپین شکست نخورده؛ سریال را سه ماه تعطیل کردند و من به‌هیچ‌عنوان به‌عنوان شکست تلقی نمی‌کنم. همین‌که من الآن خدمت شما نشستم، همین‌که به‌صورت یواشکی فیلم‌برداری سریال را ادامه دادند نشانه شکست آن‌هاست. ضمناً درباره‌ی شکست این را عرض کنم؛ فرض کنید که شکست خوردند. این شکست بیش از همه شکست جامعه‌ی روزنامه‌نگاری ماست نه شکست ما!

ما سؤالمان را مطرح کردیم و ادامه دادیم. اینکه روزنامه‌ها به دفاع از شهرزاد بلند می‌شوند، اینکه خبرنگاران حاضر به پیگیری پرونده نیستند، عامل شکست ماست؟

انصاف نیوز: آقای فتوره چی! یکی از عوامل اصلی شکست این کمپین شما هستند.

فتوره چی: چرا؟

انصاف نیوز: چون شما ادعاهایی را مطرح کردید و نتوانستید ثابت کنید.

فتوره چی: کدام ادعا؟ یک نمونه را بگویید. اسم و عنوان این ادعا را بفرمایید.

انصاف نیوز: اینکه سرمایه سریال شهرزاد از فساد اقتصادی تأمین‌شده است.

فتوره چی: این را من در چند رسانه به شما نشان دهم که گفته‌شده است؟

انصاف نیوز: اما اصل اخلاق و قانون بر برائت است.

فتوره چی: در منبع مالی این سریال شبهه وارد شده است، قاعدتاً می‌بایست تا روشن شدن موضوع پروژه متوقف می‌شد. این کار انجام شد؟

ولی الآن مردم شهرزاد را می‌خرند.

فتوره چی: اگر این موضوع رسیدگی می‌شد و خلاف ادعای ما ثابت می‌شد، تودهنی به ما بود و ما کنار می‌کشیدیم و شکست را می‌پذیرفتیم. ولی ما شکست نخوردیم و شما در اخلاق شکست خوردید. احسنت! ما به‌روزنامه‌نگارانی باختیم که حاضر نشدند!

من یک سؤالی از شما دارم و این سؤال مسائل زیادی را درباره‌ی «شکست» مشخص می‌کند. خانم ترانه علیدوستی مطلبی در صفحه‌ی اینستاگرامشان نوشتند بنده به ایشان پاسخ دادم، ایشان جواب مطلب بنده را دادند و بنده بازهم پاسخی برای ایشان فرستادم.

روزنامه‌ها (من اصلاً راجع به رسانه شما صحبت نمی‌کنم چون تا این موقع نمی‌دانستم رسانه شما اصلاً وجود دارد یا نه!) که می‌توانم اسم ببرم که متعلق به چه جریانی هستند فقط پاسخ خانم علیدوستی را منتشر کردند. آیا این روزنامه‌نگاران بی‌طرف بودند؟ آیا سهمی در شکست «کمپین نه به شهرزاد» داشتند؟ چرا نیامدند مثل ما سؤال کنند؟ چرا برایشان این پروژه مهم نبود؟ چرا صدها مطلب در ستایش این بنجل در روزنامه‌هایشان نوشتند اما یک‌بار حاضر نشدند با ما صحبت کنند؟

انصاف نیوز: برخلاف نظر شما نظر خیلی از فعالان عرصه سینما سریال شهرزاد از نظر هنری …

فتوره چی: اصلاً بگوییم سریال فوق‌العاده و شاهکار. چرا فقط درباره این شاهکار صحبت کردند؟ چرا نیامدند درباره ۱۰۰۰ نفر آدمی که درباره‌ی حقوق معلمان سؤال می‌کنند و آن را به این شاهکار مرتبط می‌دانند، چرا بازتاب ندادند؟

چرا نپرسیدند آقای امامی شما این وام را گرفتید یا نه؟ چرا نپرسیدند این پروژه پولش از کجا تأمین‌شده؟ چرا خوشحال‌اند یک روزنامه‌نگار در پرسشگری شکست بخورد؟ چرا شما خوشحالید آقای شفیعیان؟ چرا دوست دارید امامی برنده شود؟ چرا دوست دارید من ببازم؟ چرا دوست دارید افکار عمومی ببازد؟

انصاف نیوز: این‌که گفتم کمپین شکست خورده است، جمله‌ی خبری بود!

فتوره چی: شما بسیار خوشحالید از این موضوع آقا و این باعث تأسف است. شما طرف کسی را گرفته‌اید که می‌دانید متخلف است.

انصاف نیوز: به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست، [فعلا متهم است، نه متخلف].

فتوره چی: من متأسفم واقعاً. این روحیه کشور را به این مرحله رسانده است. این روحیه باعث شده پرونده‌های فساد روزبه‌روز بیشتر شود و روزنامه‌نگاران ما مشغول پرداختن به حواشی و نگاه کردن به مناظر در کنار مغاک‌اند!

دوست عزیز، من این پرونده را به خاطر مسائل شخصی پیگیری نکردم. خواستم از اینجا هم سنت پرسشگری احیا شود. الآن شما همکاری نکردید و من را متهم کردید به اینکه از جایی احتمالاً پول گرفتم و لابد خودم هم کسی هستم مثل آقای امامی و در نهایت اینکه خب، هورا شکست خورد. بسیار خب من شکست خوردم.

انصاف نیوز: ولی شما در حالی این حرف را می‌زنید که درباره‌ی فیلم‌ها و پروژه‌های دیگری که آقای امامی تهیه‌کننده و سرمایه‌گذارشان بوده این حساسیت را نداشتید.

فتوره چی: مجدداً این را توضیح بدهم، برای من مهم این سریال‌ها و اسامی نیست؟

انصاف نیوز: مطمئناً هست. چون سریال شهرزاد گرفته است!

فتوره چی: در ضمن من در مطالب اولیه‌ی کمپین، به تمام محصولات فرهنگی که این آقا تولید کرده اشاره کردم و اینکه چرا شهرزاد؟ چون‌که بازیگران آن به این مساله ورود پیدا کردند.

انصاف نیوز: شما دم از مبارزه با فساد می‌زنید و رسانه‌ها را منفعل می‌دانید (البته سابقه شما هم در مبارزه با فساد نامشخص است) درحالی‌که خود سایت انصاف نیوز بارها از فساد سیاسی و اقتصادی … پرده برداشته است.

فتوره چی: شما دوباره سراغ سایت خودتان رفتید. من به سایت شما کاری ندارم. شما که دارید به وظیفه‌تان عمل می‌کنید و پیگیری می‌کنید. بقیه‌ی روزنامه‌نگاران چه کردند؟

انصاف نیوز: بقیه روزنامه‌نگاران هم خیلی تلاش کردند. اگر فقط در مورد پرونده مورد علاقه‌ی شما، شهرزاد وارد نشدند داستانی جداست. البته در همین پرونده شما متهم هستید و جوابگوی مراجع قضایی بودید و هنوز مشخص نیست مجرم هستید یا خیر …

فتوره چی: من این اتهام را افتخار خودم می‌دانم.

انصاف نیوز: رسانه‌های ما وارد بررسی انواع مصادیق فساد شدند که البته کمیت آن می‌تواند مورد مناقشه باشد.

فتوره چی: به‌شدت مورد مناقشه است.

انصاف نیوز: اگر اتهام ثابت‌شده، چرا فروش شهرزاد آنقدر زیاد نبود؟

فتوره چی: وقتی یک پروژه‌ای بهانه‌ای است برای پول‌شویی، برای اینکه اتهام نزنم می‌گویم نادر فتوره چی ۱۳۰۰ میلیارد وام گرفته و برای اینکه مقبولیت پیدا کند رفته در سینما هم سرمایه‌گذاری کرده که به نظر من ۴۰ یا ۵۰ میلیاردش را هزینه کرده. پس می‌تواند رقم دیگری هم هزینه کند که بروند محصولاتش را خودش بخرد. فالور تا را که می‌فروشند. کسی که این اختلاس را می‌کند انقدر باهوش است که خودش از خودش کالا بخرد. علاوه بر این حمایت روزنامه‌نگاران را هم دارد!

انصاف نیوز: حمایت مردم را چطور؟

فتوره چی: به‌هیچ‌وجه حمایت مردم را ندارد. چیزی که در رسانه‌ها به‌عنوان مردم معرفی می‌شود بخش بسیار کمی از مردم است. اگر درصد بگویم کمتر از ۱۰ درصد است. خودشان گفته‌اند روز اول ۶۰ هزار بار آنلاین دیده‌شده!

انصاف نیوز: و این به نسبت دیگر فیلم‌ها بسیار بیشتر است. [یک عالمه هم سی‌دی هم می‌فروشند].

قتوره چی: شما بحث را عوض کردید. شما گفتید مردم پشت شهرزادند؛ اما حالا دارید جای مردم را با بینندگان یک سریال ایرانی عوض می‌کنید.

انصاف نیوز: شما چند نفر فالور دارید؟!

فتوره چی: من هم اگر ۱۳۰۰ میلیارد پول داشتم ۴۰۰ میلیون فالوئر داشتم چون می‌خریدم؛ اما این‌ها که ملاک حقانیت نیست. فروش در بغالی هم نیست، چون در آنجا هم فاکتور سازی می‌شود. اصلاً این‌ها همه درست؛ اما سؤال اینجاست که با چه صلاحیتی وام گرفته شده؟

photo_2017-07-10_12-39-16

photo_2017-07-10_12-40-07 photo_2017-07-10_12-39-18 photo_2017-07-10_12-39-49 photo_2017-07-10_12-39-54 photo_2017-07-10_12-37-53

photo_2017-07-10_12-40-24

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

14 thoughts on “گزارش مناظره: #نه_به_شهرزاد شکست خورده”

 1. روحیه پرسشگری ، چیز خوبیه و جامعه ما بدان شدیدا نیاز داره !
  ولی اون چیزی که زیاد داریم و اصلا هم خوب نیست : شهرت طلبی ، بی ادبی و بی اخلاقی ، اتهام زنی(بدون مدرک و سند)
  استاد فتوره چی هم کلکسیونی از نوع دومه
  5  7
  1. شهرت طلبی چیز بدیه؟ پس چرا به سلبریتی های سینما نمی گی که اینهمه پول خرج معروف شدن خودشون می کنن؟
   فعلا که کامنت شما مصداق “بی ادبی و بی اخلاقی ، اتهام زنی(بدون مدرک و سند)” است.
   7   0
 2. بر خلاف تيتر اين مطلب، اين كمپين نه به شهرزاد است كه كاملا مردمى و مستقل از هر جريان وابسته به پول هاى كثيف است. متاصفانه انصاف نيوز در مقام روابط عمومى شهرزاد از توجه به رانت خوارى امامى پرهيز كرده و با تكيه بر نكات “غير مستندى” همچون تعداد بيننده و خريدار سى دى موضوع را به حاشيه ميبرد. تيتر مطلب هم كه كاملا انحرافى است. كارتان بسيار ضعيف بود آقاى شفيعيان.
  6  1
 3. متشكريم از انصاف نيوز اما گاهي ژست بازجو ها رو داشتيد درحاليكه اين عمل دور از انصافيست كه مدعي آن هستيد اما بقيه ي مناظره را كي چاپ مي كنيد منتظريم
  6  0
 4. بطور مثال اونجايي كه به فتوره چي ميگوييد تو خودت منهمي ! از شما بعيده يك نفر به اتهام ارتباط با اختلاس هزران ميلياردي كه توسط مسئولين و مقامات رسمي كشور عنوان شده را با كسي به اتهام نشر اكازيب را كه با شكايت خصوصي يك فرد يعني همان متهم مرتبط با ماجراي اختلاس ،صورت گرفته يكي دانستيد اين زيبنده ي شما نبور
  10  0
 5. محشر بود. عجبب آدمی جالبی اصلا نمیدونستم الان تو ایران از این آدمها پیدا میشه
  راستی من ایمیل ندارم یعنی لازمم نیست مجبور شدم از دوستم گرفتم لطفا ایمیل رو اختیاری کنید
  2  0
 6. اینکه به علت عدم حضور یک طرف مناظره، میزبان نقش آن طرف رو ایفا کند کاملا درست و قابل فهم است، اما انتخاب این تیترجانبدارانه به بحث مطرح شده کاملا بی ارتباط است.

  بغالی= بقالی
  رقبت = رغبت
  شبه = شبهه
  1  0
 7. انصاف نیوز اگر انصاف داشتی این تیتر را نمی زدی.این شمایید که در مصاحبه گفته اید کمپین نه به شهرزاد شکست خورده ونه آقای فتوره چی!
  1  0
 8. انصاف نيوز در اين مصاحبه برخلاف انصاف عمل كرده و اين مسأله شائبه هايي ايجاد مي كند. شهرزاد اگر از لحاظ هنري چيزي داشته باشد، از لحاظ تاريخ فرهنگي، اجتماعي و سياسي ايران دروغي بيش نيست. سريال سعي كرده با شبيه سازي گذشته با وقايع ۸۸ بر موج احساسات سوار شود. واقعيت اما اين است كه سريال از لحاظ تاريخي مهمل بافي كرده است. دوقسمت نخستين فصل دوم هم كشدار و غيرجذاب بود و معلوم مي شود آقايان با ساختن فصل دوم به داستان آب بسته اند تا جيب خلق الله را خالي كنند. مشكل كارگردانان و نويسندگان فيلمنامه در ايران اين است كه از فرهنگ و آداب ايراني بي اطلاعند. وقتي نويسنده و كارگردان باسوادشان چنين ديالوگهاي مفتضحي مي نويسد، واي به حال بي سوادهايشان. آيا اينان نميدانند زبان مكتوب با زبان محاوره متفاوت است و هر طبقة اجتماعي متفاوت از طبقات ديگر سخن مي گويد؟ نمونه ضعف هاي سريال زياد است كه مجال پرداختن به همة آنها در اينجا نيست.
  1  0
 9. این جناب فتوره چی معنی اصطلاحاتی که به کار میبرد را نمی داند ، پولی نیاز به شستشو دارد که منشاء آن عمل مجرمانه باشد یا نامشخص باشد ، امامی این پول را از یک محل مشخص وام گرفته است و نیازی به شستن ندارد . این آقا انقدر از خود متشکر است که توقع دارد که به محض اینکه به یک هنرمند میگوید شرکت در این پروژه را متوقف کن چون منابع مالی آن ابهام دارد فورا اطاعت کند والا به فتوره چی بدهکار میشود !
  0  1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *