ادعای عجیب تشکل اصولگرا در نامه به رییس دفتر رهبری

یک تشکل دانشجویی اصولگرا به نام «انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران» در نامه‌ای به رییس دفتر رهبری، درباره‌ی برجام ادعاهایی عجیب مطرح کرده و تلویحا مدعی حاکمیت دوگانه شده است.

به گزارش انصاف نیوز، متن این نامه در پی می‌آید:

قالَ امیرالمومنین عليه السلام مَنْ وَضَعَ نَفْسَهُ مَوَاضِعَ التُّهْمَةِ فَلَا يَلُومَنَّ مَنْ أَسَاءَ بِهِ الظَّنَّ

امام علی علیه السلام فرمودند: هرکس خودش را در جایگاهی قرارداد که به او بدگمانی کردند، کسی را که به او بدگمان شده است ملامت نکند(که مقصر خود اوست)
نهج البلاغه. “حکمت ۱۵۹”

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی
رییس محترم دفتر مقام معظم رهبری
سلام علیکم
در عصر ارتباطات که رسانه ها برشکل گیری افکار عمومی تاثیر بسزایی دارند طبعا هر کنش و رفتاری می‌تواند پیامدهای خواسته و ناخواسته‌ای داشته باشد و به واسطه‌ی رسانه‌ها به شکل خاص توسط جامعه فهم شود. خواه کشیدن میکروفون از دست یک خبرنگار باشد یا دیدار با یک خواننده، می‌تواند دستمایه‌ای برای جریان‌های مختلف داخل کشور باشد. در همین فضای اجتماعی – رسانه‌ای است که عده‌ای با عدم بینش درست نسبت به جامعه و کج فهمی نسبت به فرمان آتش به اختیار رهبری، مسیر خودسری را در پیش می‌گیرند که حتی نمود آن در چند قدمی تریبون نماز جمعه‌ی تهران هم دیده شد و یا جریان دیگری با اشاره به رنگ نگین انگشتری رهبری، تحلیل سیاسی ناصواب به فضای جامعه تزریق می‌کند.

ولی ما هنوز یادمان نرفته که علیرغم تذکرهای بسیار رهبری نسبت به عواقب اعتماد به آمریکا و جهان غرب، برجام با کلید واژه «موافقت نظام» تصویب شد و مسوولینی که از پاسخ باز مانده بودند طی اظهار نظرهای متعدد برای توجیه این تعهد، با ارجاع آن به رهبری از موقعیت منحصربه فرد ایشان سوءاستفاده می‌کردند. با آنکه رهبری خطوط قرمزی اعلام کردند که رعایت نشد، و شروطی گذاشتند که زیرپا گذاشته شد، همان روزها برای مقابله با جریانات دلسوز نظام مداما عبارت «تصمیم نظام» را حواله‌ی آنها می‌کردند. اخیرا نیز در مساله‌ی سند ۲۰۳۰ صحبت از هماهنگی با بیت رهبری به میان آمد و نامه‌هایی نیز منتشر شد که البته نظر و عمل رهبری خلاف آن را نشان می‌داد.

امروز اما همان جریان در فضای عمومی کشور، ضمن طفره رفتن از پاسخگویی و انتشار جزیات قرارداد جدید نفتی، با انتشار عکسی از حضور منصوبین دفتر رهبری، ما را به یاد توافقاتی می‌اندازد که برای توجیه آن از جایگاه رهبری هزینه کردند تا هم پاسخگو نباشند و هم هزینه‌ی سنگین این سیاست‌های اشتباه را به گردن رهبری بیاندازند.

در این بحبوحه انتظار می‌رود دفتر رهبری هوشمندانه‌تر برخورد کند تا جایگاه رهبری مورد سوء استفاده قرار نگیرد. رفتارهایی از این دست اعتبار رهبری و دفتر ایشان را زیر سوال می‌برد. هزینه تراشی‌هایی از این دست که در تبریکات قبل از توافق هسته‌ای و تریبون‌های نماز جمعه نیز دیده می‌شود کم نیستند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ضمن عرض احترام و تقدیر بابت تلاش‌های مجدانه‌ی دفتر رهبری در پیشبرد هرچه بهتر امور، حال که از شور و هیجان اولیه‌ی انعقاد این قرداد کاسته شده است امید دارد این نقد دلسوزانه موجبات کارایی هرچه بهتر آن نهاد و همچنین مستحکم‌تر شدن جایگاه رهبری را فراهم کنند.

والعاقبه للمتقین

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

5 thoughts on “ادعای عجیب تشکل اصولگرا در نامه به رییس دفتر رهبری”

  1. یک فاشیست معمولا به جای نقد مخالفان خود آنها را پرت و پلا گو می نامد
   شما و انصاف نیوز اولین فاشیست های تاریخ نیستید و آخرین آنها هم نخواهید بود
   1   10
   1. همین پرت وپلا گفتن هم شامل حال شما میشود شما اول کلمه فاشیسم را بلد باش بعدانرا بکار ببر….مثلا امثال شما بااین ادبیات مدعی فکرباز ولیبرالی دارید…..
    1    0
 1. وقتي که عده اي در اين مملکت نمي خواهند وقايع و حقايق را بفهمند يا عاجز از فهم آن هستند، نتيجه اش ميشود اين خزعبلات. مگر در همين مصاحبه چند وقت پيش نبود که يکي از روحانيون سمت دار فرمودند مقام رهبري برخلاف امام، در بسياري از جزئيات ورود ميکنند. پس چگونه ميشود با توجه به ورود مقام رهبري به جزئيات هر موضوعي، در باره برجام و مسئله اي به اين مهمي، ورود نکرده باشند و بدون اجازه ايشان، توافقي يا به زعم اينان، عبور از خط قرمزي صورت گرفته باشد!!!؟
  1  0
 2. لابد به علت زیر پا گذاشتن شرطهای تعیین شده بود که رهبری از تیم مذاکره کننده تقدیر کرده و انان را سربازان انقلاب خواندند که ماموریت خود را انجام دادند ؟!!
  1  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *