نامه فک پلمپ داریم اما اجازه فعالیت نداریم!

در پی پلمپ سازمان جمعیت دفاع ازحقوق کودکان کار و خیابان به دلیل اتمام مدت زمان مجوز فعالیت، مدیر روابط عمومی این سازمان گفت: حتی نامه ی فک پلمپ هم گرفته ایم ولی هنوز اجازه ی بازگشایی مجموعه را نداده اند.

محمد لطفی در گفت وگو با انصاف نیوز در ابن بار اظهار کرد: از لحاظ قانونی مانعی برای فعالیت وجود ندارد، اما بنظر می رسد برخی نهادهای خاص تمایل به بازگشایی و فعالیت این سازمان ندارند.

وی همچنین درباره ی تشکیل دفتر سازمان های مردم نهاد در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد در تمام سطوح اعم از سیاستگذاری پایش و اجرا باید حضور داشته باشند و این که در حال حاضر این سازمان ها تنها در حوزه ی اجرا دخالت دارند، از تاثیرگذاری آن کم می کند.

لطفی افزود: اگر شرایطی فراهم شود که نظرات سازمان های مردم نهاد تاثیرگذار باشد، به بهبود اوضاع کمک می کند.

انتظار سازمان های مردم نهاد از قوه ی قضاییه پرسش دیگر خبرنگار انصاف نیوز از مدیر روابط عمومی جمعیت دفاع از حقوق کودکان کار و خیابان بود که وی پاسخ داد: یکی از انتظارات مربوط به اجرای قوانین موجود است که آرمان کلی تمامی فعالان حقوق بشر است.

لطفی درباره ی حقوق کودکان با اشاره به ضرورت ایجاد نظام دادرسی ویژه ی کودکان و نوجوانان، گفت: باید قوانین جدیدی تدوین و اجرا شود و سازمان‌های مردم نهاد در فرآیند دادرسی کودکان حضور داشته باشند؛ در آیین ۶۶ کیفری، این امکان وجود داشت، اما هیچ گاه عملیاتی نشد!

وی یادآور شد: در مجموع، رویکرد قوانین ما با رویکرد قوانین بین المللی متفاوت است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 thought on “نامه فک پلمپ داریم اما اجازه فعالیت نداریم!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *