واکنش به ادعای فارس: «خودشان مبتذل‌اند»

تهیه کننده فیلم «پا تو کفش من نکن» در واکنش به ادعایی که خبرگزاری فارس روز شنبه مطرح کرده بود [لینک مطلب فارس] به انصاف نیوز گفت: کسانی که این فیلم را مبتذل نامیده اند در حقیقت خودشان را در آینه مشاهده کرده اند.

«پنجاه کیلو آلبالوی دیگری در راه است»؛ این خبری بود که خبرگزاری فارس روز شنبه در خروجی خود قرار داد. «پنجاه کیلو آلبالو» فیلمی که در زمان اکرانش سر و صدای زیادی در اردوگاه مخالفین دولت برپا کرد تا آنجا که وزیر ارشاد وقت شخصا مجبور به عذرخواهی بخاطر اکران فیلم شد. «مبتذل» و «نابودکننده‌ی بنیان‌های خانواده» از القابی بودند که به فیلم داده شد. حالا پس از جنجال‌های آن فیلم، فیلم دیگری در نوبت اکران قرار گرفته است که همان القاب را از مخالفین سیاست‌های فرهنگی دولت دریافت کرده است. در این میان فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» معیاری برای مبتذل بودن فیلم‌ها شده است. طوری که برای اثبات مبتذل بودن فیلمی که در انتظار اکران است با صفت پنجاه کیلو آلبالوی دیگر توصیف شده است.

در خبر خبرگزاری فارس آمده بود که فیلم با موضوع ازدواج و در ژانر کمدی ساخته شده است. از میان فیلم‌هایی که در هفته‌ی آینده قرار است اکران شوند تنها فیلم «پا تو کفش من نکن» به کارگردانی «محمد حسین فرحبخش» با موضوع ازدواج و با ژانر کمدی اکران می‌شود. برای پیگیری این موضوع خبرنگار انصاف نیوز با چند تن از عوامل این فیلم گفتگو کرده است.

«عبدالله علیخانی» تهیه کننده‌ی فیلم در پاسخ به سوالی درباره خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس با اشاره به مبتذل نامیده شدن فیلمش توسط آن خبرگزاری گفت: هرکس آنچه را که از شخصیت خودش در آینه می بیند گمان می‌کند که همه آنگونه اند. کسانی که این فیلم را مبتذل نامیده اند در حقیقت خودشان را در آینه مشاهده کرده اند.

وی درباره احتمال جلوگیری از اکران فیلم به خاطر حواشی به وجود آمده گفت: فیلم مجوز ارشاد دارد و نگران این قبیل خبرسازی ها نیست.

«محمدحسین فرحبخش» کارگردان فیلم نیز در گفتگویی با انصاف نیوز در این باره گفت که خبرگزاری فارس مستقیما به فیلم او اشاره نکرده است و او هم اصولا فیلم مبتذلی نساخته است. پس دلیلی وجود ندارد که تصور کند به فیلم او حمله شده است.

همچنین «رضا ناجی» بازیگر این اثر هم درباره خبر فارس گفت: این فیلم نه تنها مبتذل نیست بلکه دیالوگها و صحنه های فیلم کاملا خط قرمزهای وزارت ارشاد را رعایت کرده است.

او با ابراز تعجب از اینکه این فیلم را مبتذل توصیف کرده اند، توضیح داد: فیلم در مورد دو زوج است که در شرف ازدواج هستند اما در محضر به دلیل تشابه اسمی، نامشان جابجا نوشته می شود. ناجی خاطرنشان کرد: حتی در قسمتی از فیلم وقتی شخصیت فیلم متوجه اشتباه پیش آمده می شود می گوید که حاضر نیست با نامحرم زیر یک سقف برود حتی اگر خودرو باشد. در این فیلم تمام خط قرمزها رعایت شده است.

ناجی در پایان افزود: این فیلم صرفا یک فیلم طنز است و اول فیلم را ببینند بعد نظر بدهند. چطور می شود که درباره ی فیلمی که هنوز ندیده اند نظر بدهند؟!

خبرگزاری فارس دلواپس اکران یک فیلم سینمایی دیگر

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن