حاکم دوبی: لغو تحریم‌های علیه ایران به سود همه است

به گزارش انصاف نیوز، بی.بی.سی خبر داد:

«
محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر امارات متحده عربی و حاکم دوبی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی گفته است که لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران به سود همه خواهد بود و بهتر است هر چه زودتر این تحریم‌ها برداشته شود.
او گفت که همه از اینکه به ایران فضای بیشتری داده شود بهره‌مند خواهند شد.
روز گذشته، عباس عراقچی، معاون وزارت امورخارجه ایران اعلام کرد که از هفته آینده بر اساس توافقنامه ژنو، ایران غنی سازی اورانیوم خود را محدود می کند و در مقابل کشورهای گروه ۱+۵ برخی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو می کنند و در شش ماه آینده تحریم تازه‌ای هم وضع نخواهند کرد.
امارات متحده عربی روابط اقتصادی نزدیکی با ایران دارد. با این حال روابط سیاسی دو کشور به ویژه بر سر مسئله مالکیت جزایر سه گانه در خلیج فارس در سال های گذشته تنش آلود بوده است.
با این حال کارشناسان می‌گویند که ایران در سال‌های گذشته از امارات به عنوان یکی از کشورهای منطقه برای دور زدن تحریم‌های بین المللی استفاده می کرده است.
تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی، در امارات به ویژه در دوبی سرمایه گذاری کرده اند، هر چند اعمال تحریم‌های بین المللی علیه ایران، این سرمایه‌گذاران را در سال‌های گذشته با مشکلاتی روبه‌رو کرده است.
مسدود کردن حساب‌های بانکی، جلوگیری از نقل و انتقال پول و کالا و همچنین عدم تمدید اجازه اقامت از جمله این مشکلات بوده‌است.
ایرانیان یکی از پرجمعیت‌ترین جامعه‌های مهاجر در امارات را تشکیل می‌دهند، اما در سالهای گذشته بارها با تهدید اخراج رو‌به رو بوده‌اند.
چندی پیش گزارش شد که سال گذشته حدود ۵۰۰ ایرانی که بعضی از آنها از ۲۵ سال پیش ساکن امارات متحده عربی بودند “بدون هیچ دلیلی” توسط وزارت امنیت امارات از این کشور اخراج شدند.
»
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا