روحانی‌، سر خم نخواهد کرد

مخالفان دولت روحانی نمی‌خواهند، دولت از سد مشکلات بگذرد. برهم زدن قاعده سیاسی به راهبرد این جریان تبدیل شده است.

شهربانو امانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در جهان اقتصاد نوشت: در ایران قواعد بازی سیاسی آن‌گونه که باید و شاید رعایت نمی‌شود.

به طوری که شکست خوردگان درانتخابات حتی برای احترام به رای اکثریت مردم از تبریک به کاندیدای پیروز امتناع می‌کنند.

واقعیت این است که برخی از کنش‌گران عرصه سیاست‌ورزی به لزوم اعتماد سازی بین نهاد‌های قدرت و مردم بی‌توجه‌اند.

این افراد حتی زمانی که در قدرت قرار می‌گیرند، سایر جریان‌های سیاسی را مرعوب شمرده و زمانی هم که مورد پسند مردم قرار نمی‌گیرند، از هر ابزاری استفاده کرده تا نظر خود را به اکثریت جامعه تحمیل کنند.

در انتخابات اخیر مردم با حضور در انتخابات فضای مطلوبی ایجاد کردند تا رئیس جمهور پی‌گیر عهد خود با آن‌ها باشد.

مخالفان تصمیم مردم ایران در روز قدس و در روز عید فطر بعد‌ از توبه به درگاه خداوند، به رئیس جمهور قانونی ایران توهین‌کردند.

آن‌ها به جای درک حلاوت و شیرینی رای مردم، به مخالفت با رئیس جمهور پرداختند.

به‌ نظر‌ می‌رسد جریان مخالف دولت سهمی را از کابینه می‌خواهد و نگران عدم حضور نمایندگان خود در اهرم‌های قدرت قوه مجریه است.

مخالفان دولت در سال‌های گذشته نه تنها پاسخ‌گوی حمایت‌های خود از دولت سابق نبودند، بلکه در مقابل اقدامات سازنده داخلی و خارجی رئیس‌جمهور ایستادگی‌ کردند.

اکنون نیز این سوال به وجود می‌آید که اگر حسین فریدون مرتکب اقدام خلاف قانون شده، چرا اکنون باید اعمال قانون شود؟

مردم ایران حوادث سیاسی را به خوبی رصد می‌کنند. اقدامات سلسه‌ای علیه روحانی به منظور فشار بر منتخب مردم در تصمیمات حساس هفته‌های آینده است تا شاید آن‌ها نیز از این طریق سهمی در دولت آینده داشته باشند.

مخالفان دولت نمی‌خواهند، دولت از سد مشکلات بگذرد. برهم زدن قاعده سیاسی به راهبرد این جریان تبدیل شده است.

اصول‌گرایان باید پاسخگوی اعمال خود باشند و همانطور که در دولت‌ نهم و دهم پاسخگو نبودند با نقد منصفانه به روحانی کمک کرده تا کابینه‌ای پویاتر را به مجلس معرفی کند.

تحت فشار قراردادن روحانی موجب نخواهد شد که او در مقابل مخالفان سرخم کند.

پیشنهاد اخیر اصول‌گرایان در معاون اولی باهنر نیز بسیار جالب است! اگر باهنر به اندازه جهانگیری می‌توانست مورد تایید مردم باشد، چرا خود کاندیدا نشد؟

به نظر می‌رسد باهنر قبل از ادعا در مورد حضور درکابینه باید پاسخگوی حمایت خود از احمدی‌نژاد باشد. اکثریت مردم ایران به خوبی می‌دانند فشار بر رئیس جمهور تا زمان استقرار دولت دوازدهم، ادامه خواهد یافت.

تئوریسین‌  اصولگرایان اعلام کرده‌اند که چهارسال در مقابل روحانی‌ خواهند ایستاد.

این در حالی است که معمولا اقلیت در همه جای دنیا نظارت می‌کند، اما بستن کابینه حق حزب یا رئیس جمهور منتخب است. مخالفان  روحانی قصد دارند این قاعده در ایران، تغییر دهند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. «به طوری که شکست خوردگان درانتخابات حتی برای احترام به رای اکثریت مردم از تبریک به کاندیدای پیروز امتناع می‌کنند.»
  این کلامتان را آب طلا بگیرید بالا سرتون بزنید که سال 88 قریب 9 ماه رای مردم را نپذیرفتید و کشور را به سوی فروپاشی سوق دادید و موجب تحریمهای کمرشکن شدید و حالا داعیه اخلاق و سیاست مداری میزنید واقعا جای بسی شگفت دارد کسی که بر علیه کشور و رای مردم تاختند حالا دم از رای مردم میزنند و تاریخ همچنان ادامه دارد و خواهیم دید بعد از شکست چندین باره تان باز نمی توانید رای مردم را ببینید.
  اگر کمی انصاف داشته باشید میبینید رقیب مانند شما اگر بود باید آرامش آرزویتان بود همچنانکه آرزوی مردم سال 88 آرامش بود و شما از مردم سلب کردید چه با اطلاعیه ها و آشوب کشیدن عده ای خودفروخته و چه با سکوتتان .
  انصاف هم چیزی خوبه هست اگر انصاف داشته باشد و منتشر کند.
  تو را به خدا به جای این جنجالها به فکر رونق کسب و کار مردم باشید اگر درد مردم دارید.
  رقیبتان درد ندارد شما داشته باشید لطفا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا