حافظی از نظام پزشکی انصراف نمیدهد: فقط «دسته جمعی»

«رحمت الله حافظی» که در روز رای گیری انتخابات نظام پزشکی گفته بود حتی اگر خودش انتخاب شود این انتخابات مخدوش است، حالا پس از انتخاب خودش حاضر به انصراف نیست ولی می‌خواهد که همه‌ی منتخبین به خاطر «بحران مشروعیت» یکجا انصراف دهند تا انتخابات دوباره برگزار شود!

به گزارش انصاف نیوز، متن یادداشت دکتر حافظی در پی می‌آید:

ضمن تشکر از حضور شما در روز سی تیر و همکاری و مشارکت در تعیین سرنوشت یکی از ارکان تصمیم گیری در موارد مرتبط با امور صنفی جامعه پزشکی، در ابتدا از اینکه توفیق نمایندگی شما همکاران جامعه پزشکی را کسب نموده ام بسیار خوشحالم و امیدوارم که بتوانم در صیانت از حقوق صنفی موکلین و آنچه که قانونگذار بر عهده منتخبین گذاشته به نحو شایسته برآیم.

مهمتر از این مقدمه، عزم و اراده شما بزرگواران بود که با حضورتان در روز موعود، بطور فعال، همراهی و مشارکت داشتید و بنده را مورد اعتماد خود دانستید. در تشکر از این اعتماد صادقانه واقعا قاصر هستم ولی قطعا به نمایندگی از همه اعضاء سازمان، تمام توان و تجارب خود را در پاسخ به این ابراز محبت و همراهی دوستان بکار خواهم گرفت تا شاید در صیانت از حقوق جامعه پزشکی، بتوانم بخشی از این زحمات را جبران نمایم.

آنچه که مسلم بوده و احدی نمی تواند آن را انکار نماید، پایمال شدن حقوق صنفی و شهروندی بخشی از جامعه پزشکی بواسطه اجرای نامناسب نحوه اخذ رای توسط هیات اجرائی است. لذا از هیات نظارت و دادستان انتظار می رود به نحوی شایسته حقوق از دست رفته همکارانی که نتوانسته اند از حق رای خود بهره مند شوند را احقاق نمایند. اعلام ابطال انتخابات یا تعیین فرجه ای دیگر برای آن دسته از کسانی که در اثر این سوء مدیریت از حقوق خود محروم مانده اند خواسته اصلی ما خواهد بود که حق پیگیری آن از طریق مبادی قانونی برای تک تک اعضاء و حتی کاندیداها محفوظ می باشد.

با توجه به اینکه یکی از وظائف اصلی سازمان، صیانت از حقوق اعضاء می باشد و در جریان انتخابات اخیر، این اصل مخدوش شده است انتظار می رود تمامی منتخبین باتفاق یکدیگر انصراف دسته جمعی خود را اعلام نموده تا ضمن جلب اعتماد اعضاء، از این بحران مشروعیت خارج شده، ادامه امر را برای هیات های اجرائی و در برگزاری مجدد انتخابات تسهیل نمایند، در خاتمه نیز انتظار داریم در قبال کوتاهی صورت پذیرفته و خسارت های مادی و معنوی وارد شده به جامعه پزشکی، معاون وزارت متبوع که مسئولیت اجرائی انتخابات را بر عهده داشته ضمن عذرخواهی، استعفای خود را تسلیم نماید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا