جریان ممنوعیت فعالیت دانشجویان افغانستانی چیست؟

یک مسوول اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور خبر داد که ابلاغیه‌ی ممنوعیت هرگونه فعالیت دانشجویان افغانستانی استان تهران تغییر کرده ولی فعالیت‌ها میبایست در چارچوب قوانین و با هماهنگی باشد!

«خوبان» کارشناس آموزش و روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پاسخ به خبرنگار انصاف نیوز درباره‌ی صدور ابلاغیه‌ای مبنی بر ممنوعیت هرگونه فعالیت دانشجویان افغانستانی استان تهران گفت: نامه‌ای از طرف اداره کل اتباع و امور مهاجرین استانداری تهران به تمام دانشگاه‌های تهران ابلاغ و در آن نوشته شده بود که کلیه‌ی فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان اتباع افغانستانی تا اطلاع ثانوی ممنوع است. در این رابطه معاونت بین الملل دانشگاه تهران با ما مکاتبه‌ای داشتند و گفتند اداره کل اتباع و امور مهاجرین استانداری تهران چنین نامه‌ای را به ما ابلاغ کردند، در صورتی که در مصوبات دانشگاه، تشکل‌های دانشجویی اجازه فعالیت دارند و با این چیزی که برای ما آمده جور درنمی‌آید.

وی افزود: آقای محمدی‌فر، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور نامه را مشاهده کرده و سپس آن را اصلاح کردند به این مضمون:

«بازگشت به نامه{…} به دکتر محمدباقر قهرمانی معاونت محترم بین الملل دانشگاه تهران در خصوص مراسم نشست‌های علمی، جشنواره‌ها، همایش با حضور اساتید و دانشجویان خارجی اعلام می‌دارد. برگزاری جلسات علمی، فرهنگی دانشجویی در چارچوب قوانین، مقررات و مصوبات دانشگاه بلامانع است. لطفاً دستور فرمائید در صورت هرگونه چالش مراتب را جهت هماهنگی به این اداره کل اعلام فرمائید. بدیهی است جلسات سیاسی و جلساتی که احتمال بروز تبعات امنیتی را در پی داشته باشد بایستی با هماهنگی دستگاه‌های مسوول انجام پذیرد».

خوبان گفت: این پاسخی است که ما به دانشگاه تهران دادیم و نمی‌دانیم اداره کل اتباع و امور مهاجرین استانداری تهران بر چه اساسی کلیه فعالیت های دانشجویان افغانستانی را ممنوع اعلام کرده بودند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/KJXj7
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن