منتخب شورا: ادعاهای یاشار سلطانی خلاف واقع نبوده است!

منتخب شورای پنجم با اشاره به برگزاری برخی جلسات علنی شورای چهارم بدون حضور خبرنگاران، تأکید کرد: این اتفاق در واقع بازی با کلمات است، چون جلسه علنی بدون حضور خبرنگار عملا یعنی غیرعلنی و برای شورای پنجم معتقدم جلسات غیرعلنی تنها در موارد خاص که شاید در طول سال کمتر از تعداد انگشتان یک دست باشد برگزار شود.

«حجت نظری» در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز در این باره گفت: اصولا باب نیست در جلسات غیرعلنی مصوبه‌ای تصویب شود، اما بخش زیادی از مصوبات شورای چهارم در جلسات غیرعلنی تصویب شده است. درباره‌ی شهردار منتخب نیز معتقدم باید با رسانه‌ها شفاف باشد و طوری عمل کند که همه‌ی رسانه‌ها بتوانند بطور کامل اعمال ایشان را رصد کنند.

او افزود: وقتی چنین فضایی به وجود بیاید، تخلفی انجام نمی‌شود و این، گام مثبت و اتفاق بزرگی است که متأسفانه این سطح از شفاف‌سازی در عملکرد مدیران فعلی شهری تهران دیده نمی‌شود.

حجت نظری همچنین درباره‌ی فعالیت‌های یاشار سلطانی نیز عنوان کرد: ادعاهای آقای سلطانی خلاف واقع نبوده و مستحق مجازات نیست. معتقدم جایی که فساد وجود دارد رسانه‌ها و مسوولان باید پیگیر باشند و با آگاهی بخشی به جامعه، از وقوع هرگونه فسا جلوگیری کنند.

این منتخب شورای پنجم افزود: دادستان تهران نیز درباره‌ی پرونده موسوم به املاک نجومی اعلام کرد که در این رابطه حدود ۳۷ قراردادها فسخ شده و حدود پنج میلیارد تومان تا این لحظه بازگردانده شد.

او تأکید کرد: هرکجا که شفافیت‌های لازم در اعلام مزایده‌ها و مناقضه‌ها و قراردادها نباشد، به طور طبیعی شائبه‌ی فساد ایجاد می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند چشم بینای جامعه در مبارزه با فساد باشند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن