سرنوشت پاکستان پس از نواز شریف

حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز اعلام کرد که برادر نخست وزیر برکنار شده که سروزیر ایالت پنجاب است، برنامه‌ای برای رقابت در انتخابات میان دوره‌ای پارلمانی برای به دست گرفتن کرسی خالی این حزب ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری The News، این بیانیه‌ از سوی حزب مذکور در حالی منتشر شد که حزب قبلا اعلام کرده بود برنامه‌هایی برای شهباز شریف، برادر نواز شریف، نخست وزیر برکنار شده پاکستان دارد تا در سپتامبر ۲۰۱۷ به عنوان نخست وزیر زمام امور را به دست بگیرد.

نواز شریف ۶۸ ساله ماه گذشته میلادی توسط دادگاه عالی پاکستان به اتهام عدم صداقت رد صلاحیت شد و بعدا اعلام شد که “شاهد خاقان عباسی” به عنوان نخست وزیر موقت تعیین شده است البته تا زمانیکه شهباز شریف برای گرفتن زمام امور نخست وزیری با پیروزی در انتخابات میان دوره‌ای پارلمان واجد شرایط شود. اما حالا حزب و نواز شریف اعلام کردند که چنین برنامه‌ای برای کاندیدا کردن شهباز شریف ندارند و وی همچنان به عنوان سروزیر ایالت پنجاب فعالیت می‌کند.

یکی از معاونان شهباز شریف در لاهور با اشاره به کرسی مجمع ملی که با برکناری نواز شریف حالا خالی مانده، گفت: شهباز برای به دست گرفتن این کرسی رقابت نمی‌کند.

یکی از مقام‌های ارشد حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز تایید کرد که شهباز شریف برای به دست گرفتن این کرسی به رقابت نمی‌پردازد؛ اقدامی که احتمالا باعث می‌شود تا شاهد خاقان عباسی زمام این کرسی را تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی که اواسط ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، به دست بگیرد.

مقام‌های حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز می‌گویند دلیل اصلی اینکه چرا شهباز شریف در این رقابت حضور ندارد، نگرانی حزب از بروز بحران در ایالت پنجاب در صورت کناره گیری وی از سروزیری این ایالت است.

در همین حال، نواز شریف قصد دارد تا امروز (چهارشنبه) سفری دو روزه به لاهور و شهرهای اطرافش داشته باشد؛ اقدامی که حامیانش می‌گویند برای نشان دادن این است که هنوز میان مردم پاکستان محبوب است.

حامیان نواز شریف همچنین گفته‌اند رد صلاحیت وی توسط دادگاه عالی به این معنا نیست که وی از رقابت در انتخابات آتی منع شده است.

در همین حال اعلام شده است شهباز شریف قرار است به عنوان رهبر آتی حزب مسلم لیگ شاخه نواز انتخاب شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا