«حجم تخریب افرادی خاص علیه بطحایی بسیار زیاد است»

عضو مجمع فرهنگیان ایران اسلامی درباره‌ی تخریب‌های روزهای اخیر علیه گزینه‌ی وزارت آموزش و پرورش، با بیان این که حجم تخریب‌ها از سوی افرادی خاص، بسیار زیاد و با بی‌اخلاقی شدید همراه است»، گفت: «به نظرم هر چه آنها بیشتر تخریب کنند، اتفاقا وضعیت رای آقای بطحایی بهتر می‌شود».

«فرحناز مینایی‌پور»، معاون دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز در ارزیابی «سیدمحمد بطحایی»، گزینه‌ی دکتر روحانی، رییس جمهور برای تصدی مسوولیت این وزارتخانه گفت: انتخاب آقای روحانی درست بوده، چون آقای بطحایی تمام مراحل و پله‌های ترقی در آموزش و پرورش را یکی یکی طی کرده و از مدرسه به سرپرستی وزارت رسید. ایشان هم معاونت متوسطه را به خوبی می‌شناسد، هم شورای عالی آموزش و پرورش و همینطور شورای عالی پژوهش را خوب می‌شناسد. او قسمت آموزشی آموزش و پرورش ایران را خوب می‌شناسد.

وی افزود: با توجه به این که دو سه سالی هم که معاونت مالی وزارتخانه بود، قسمت مالی وزارتخانه را هم خوب شناخته، در نتیجه تسلط و دید خیلی خوبی به همه‌ی قسمت‌ها و معاونت‌های وزارتخانه دارد. از طرفی این مدت 10 ماهه هم که در سازمان برنامه و بودجه بودند، ساختار آنجا را هم شناختند و به نظرم بعد از این شاید بتواند راحت‌تر در وزارت آموزش و پرورش مدیریت کند. لذا یکی از بهترین‌ها برای این وزارتخانه است.

این عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح طلب، درباره‌ی موج منفی روزهای اخیر گفت: دلیل آن، افراد بسیار خاصی هستند که احتمالا خصومت‌های شخصی داشتند و در دوران آقای دانش مسایلی را مطرح کردند. الان هم همان گروه وحشت دارند که «وای، آقای بطحایی دارد می‌آید». خب بعضی از تخریب‌ها آگاهانه است، برای همین هم بعضی‌ها وحشت کرده‌اند و می‌گویند که ما این همه به او ظلم کردیم، این همه علیه او کار کردیم، حالا دارد می‌آید که وزیر آموزش و پرورش شود. حجم تخریب‌ها بسیار زیاد و با بی‌اخلاقی شدید همراه است، از جمله شایعاتی درباره‌ی مدرک و خانه و غیره. یعنی بی محابا تخریب می‌کنند. به نظرم هر چه آنها بیشتر تخریب کنند، اتفاقا وضعیت رای آقای بطحایی بهتر می‌شود.

مینایی‌پور درباره‌ی رابطه‌ی بطحایی با تشکل‌های آموزش و پرورش گفت: رابطه‌اش خوب خواهد بود، چون در زمان آقای فانی، ایشان مدیرکل دفتر وزارتی و معاون وزیر بود. در آن زمان ما می‌دیدیم که هم رابطه‌ی خوب و حسنه‌ای با تشکل‌ها داشتند و هم قبولش داشتند. بعضی‌ها هستند که تشکل‌ها را قبول ندارند، اما ایشان قبولشان دارد و می‌تواند از نقات قوت این تشکل‌ها در ارتقای آموزش و پرورش استفاده کند.

وی در پایان گفت: آقای بطحایی در هر جایی از وزارتخانه که بوده و زمانی کار کرده، هنوز او را دوستش دارند. این نکته‌ی بسیار مهمی در کارنامه‌ی مدیران است.

«بطحایی آموزش و پرورش را بهتر از هر گزینه‌ی دیگری اداره می‌کند»

اظهار نظر صریح مرتضی حاجی درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

 

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. ✅ دلایل عدم کفایت مدیران ستادی وزارت آموزش و پرورش جهت تصدی امر وزارت

  پس از معرفی کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی، عده ای از افراد برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش، تنها وزیری کاریزما و رویایی را برای این وزارتخانه متصور می شوند که امکان آن وجود ندارد و باید به وضع موجود راضی و بسنده کرد.

  این در حالیست که نه تنها در بدنه آموزش و پرورش، بلکه در سایر دستگاههای دیگر که دانش آموخته و تربیت شده وزارت آموزش و پرورش هستند، صدها نفر وجود دارد که قدرت هدایت و تصدی گری امر وزارت را دارند، اما سهم خواهان و دلالان سیاسی اجازه ورود به این افراد را نمی دهند.

  ◀️ آیا کسب حداقل خواسته های فرهنگیان مانند:

  کسب مجوز از شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی برای اعمال مدرک برای بار دوم

  یا سروسامان دادن به بیمه فرهنگیان با پول فرهنگیان

  یا برگزاری ضمن خدمت مجازی برای فرهنگیان

  یا تغییر کتب بی محتوی درسی و تناسب دادن آن با فراگیر که منجر به کاهش شدید افت تحصیلی و تحمیل هزینه بر خانواده ها شده است

  یا برداشتن تبعیض نژادی و درسی بین دانش آموزان با کاهش مدارس باصطلاح غیر انتفاعی و کاهش دکانهای دلالی در سراسر کشور

  یا افزایش سهمیه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و رفع بحران کمبود نیرو که هر روز بحرانی تر میشود

  یا گرفتن وام کم بهره برای کارکنان آ.پ از بانک ملی بخاطر گردش مالی وزارتخانه در این بانک و سود ناشی از آن برای این بانک

  یا پرداخت ناچیز سرانه آموزشی

  یا امانت داری در صندوق ذخیره فرهنگیان و نگهداری از سرمایه آنها

  یا ایجاد بانک فرهنگیان با گردش مالی 50 هزار میلیاردی خانواده آموزش و پرورش در سال، و سود ناشی از سرمایه گذاری آن برای فرهنگیان در همه زمینه ها

  و دهها مشکل از این دست نیاز به سرمایه گذاری در سطح کلان دارد و دولت و وزیر و معاونین و تیم مدیریتی او توان انجام این کار را ندارد ؟؟؟؟

  آنهائی که اغلب در این وزارتخانه سمت بالایی داشته اند و مسئولیت مشکلات ذکر شده متوجه آنها بوده، و نتوانسته اند گره گشای مسائلی آسان و سهل الوصول باشند، آیا توانایی حل مشکلات بزرگ خانواده آموزش و پرورش و برون رفت آموزش و پرورش، از بن بست ایجاده شده را دارند؟؟؟

  ✅ بدون شک این مشکلات، همه با اندک هزینه ای قابلیت اجرایی دارند، به شرطی که افراد دخیل در مجموعه تصمیم گزاری، توان و لیاقت اداره بزرگترین وزارتخانه دولت را داشته باشند که متاسفانه تاکنون این لیاقت و توان را در هیچکدام از آنها ندیده ایم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا