«احتمال لغو توافق هسته‌ای وجود دارد»

«جو لیبرمن» سناتور سابق آمریکایی در سخنانی گفت: به زودی ممکن است تغییرو تحولاتی در توافق هسته‌ای اتفاق بیفتد.

به گزارش شفقنا، لیبرمن که در گفتگو با روزنامه «الریاض» عربستان سعودی سخن می گفت، ادعا کرد: باید چشمان خود را باز نگه داریم پیش از آنکه ایران به امپراتوری جدیدی پس از داعش در خاورمیانه تبدیل شود. اولین گام در سیاست خارجی امروز ایالات متحده آمریکا که با دوران باراک اوباما فرق می کند، شناسایی دشمنانمان در صدر آنها ایران و مبارزه با آنها و ایستادن در کنار دوستانمان در منطقه است.

وی در پاسخ به سوالی درباره امکان لغو توافق هسته ای با ایران از سوی دونالد ترامپ گفت: این امکان وجود دارد که ترامپ توافق هسته ای را لغو کند اما این موضوع به رفتار ایران متکی است ولی در هر صورت ترامپ از لغو این معامله استقبال می کندو بارها به تهران اعلام کرده است که او هیچ ارتباطی با توافق هسته ای ندارد.

این سناتور جمهوری خواه سابق آمریکایی در ادامه با اشاره به اینکه احتمال لغو قریب الوقوع توافق هسته ای از سوی دونالد ترامپ وجود دارد، ادعا کرد: ترامپ خطر ایران را درک می کند و به زودی ممکن است تغییرو تحولاتی در توافق هسته ای اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تفاوت مواضع دولت ترامپ و اوباما در قبال ایران مدعی شد: انتقال بزرگی را بین دو دولت اوباما و ترامپ عملی کردیم. سیاست خارجی آمریکا یکی از مهمترین تغییراتی است که بر سیاست آمریکا عارض شد؛ به گونه ای که ترامپ درک واقعی تری نسبت به اوباما از توافق هسته ای دارد. اوباما در قبال رفتارهای ایران که تلاش می کند به یک امپراتوری بزرگ در منطقه تبدیل شود،  واقع گرا نبود.

گزینه اول ترامپ برای تصدی پست ریاست پلیس فدرال آمریکا مدعی شد : اوباما گمان می کرد که از طریق توافق هسته ای می تواند رفتارهای توسعه طلبانه ایران  علیه همسایگانش را متوقف کند اما رفتارهای ایران پس از توافق هسته ای بدتر شد اما ترامپ به وضوح خطر ایران را می بینید و می بینیم که از زمان رئیس جمهور شدن ترامپ، موانع و مشکلات در همه بخش های ایران در حال افزایش است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/SEuqt
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن