فرار مرد متهم به همسرکشی و درخواست پلیس

پلیس جنایی پایتخت با انتشار تصویر یک متهم فراری از مردم خواست هرگونه اطلاعاتی از وی و مخفیگاهش دارند، به اداره آگاهی گزارش دهند؛ این مرد متهم به قتل همسرش با چاقوی آشپزخانه است.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، ساعت ۸ روز شنبه شانزدهم بهمن ماه سال ۹۵، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره قتل در خیابان مرزداران به کلانتری ۱۳۹ «مرزداران» اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد: زنی ۳۰ ساله بنام «آمنه» در منزلش با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات پدر مقتول

پدر مقتول که با حضور در محل جنایت با جسد دخترش مواجه شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده بود، پس از حضور کارآگاهان در صحنه جنایت به آنها، گفت: طبق روال هر روز برای بردن دخترم به محل کارش، بدنبال او رفتم، اما او از خانه‌اش بیرون نیامد؛ چندین بار زنگ خانه را زدم و در را باز نکرد، با گوشی تلفن همراهش تماس گرفتم و باز هم پاسخگو نبود.

این مرد در ادامه‌ی اظهاراتش به پلیس گفت: وقتی پاسخی دریافت نکردم، به دامادم زنگ زدم، اما او نیز تلفن همراهش را پاسخگو نبود و بنا براین سریع به نشانی مدرسه‌ی نوه‌ام «هلیا» رفتم و کلید منزلشان را تحویل گرفتم و در این میان «هلیا» عنوان کرد که پدرش، او را طبق روال هر روز به مدرسه رسانده است. به سرعت خودم را به منزل دخترم رسانده و وارد خانه شدم. پس از ورود به خانه، دخترم را داخل اتاق خواب در حالی که یک قبضه چاقوی آشپزخانه هنوز داخل سینه‌اش قرار داشت، داخل اتاق خواب پیدا کردم؛ دخترم مرده بود و نفس نمی‌کشید؛از همسایگان کمک خواستم و ….

اظهارات دختر مقتول 

«هلیا» نیز پس از حضور در خانه و اطلاع از مرگ مادرش، در خصوص آخرین باری که با مادرش خداحافظ کرد، به کارآگاهان گفت:امروز ساعت ۷ صبح از خواب بیدار شدم؛ پدرم برایم صبحانه درست کرد و آن را داخل کیفم گذاشت و به من گفت: برو پایین تا من هم بیایم و سوئیچ خودرو پژو پارس سفید خودش را به من داد تا سوار [ماشین] شوم و گفت من ۵ دقیقه دیگر می‌آیم؛ یادم افتاد که توپ تنیس خودم را برنداشتم؛ برگشتم بالا در خانه، مادرم در پذیرایی نشسته بود و داشت گوشی تلفن همراهش را چک می‌کرد؛ با مادرم بدنبال توپ تنیس گشتیم، اما پیدا نکردیم؛ من پایین رفتم و پدرم ۵ دقیقه‌ی بعد آمد؛ در مسیر مدرسه پدرم مرتب می‎گفت: «مواظب خودت باش!» و چندین بار این جمله را تکرار کرد! کاری که پیش از این هیچ‌گاه از پدرم ندیده بودم؛ پدر و مادرم روز جمعه با هم دعوا کرده بودند و من صدای مشاجره آنها را از داخل اتاق می‌شنیدم….

تحقیقات از همسایگان 

کارآگاهان در ادامه و با تحقیقات از همسایگان و اهالی مجتمع مسکونی اطلاع پیدا کردند که نزاع و درگیری مقتول با همسرش بنام «ابوالفضل» ۳۳ ساله دارای سابقه قبلی بوده و حتی در چندین مورد نیز به علت شدت درگیری‌هایشان از سوی همسایگان مورد اعتراض قرار گرفته‌اند.

بنا بر اظهارات صریح همسایگان، همسر مقتول چندین بار در اظهاراتش عنوان کرده بود که سرانجام یک روز همسرش را به قتل می‌رساند.

در جست‌وجوی همسر متواری  

با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده مبنی بر ارتکاب جنایت از سوی همسر مقتول، کارآگاهان به قصد انجام تحقیقات به محل کار او که مالک یک کارگاه بتون‌ریزی در شهرستان شهریار است، اعزام شدند. بنا بر اظهارات کارگران کارگاه، او از روز جنایت هیچ مراجعه‌ای به کارگاه نداشته است.

در ادامه، تحقیقات از خانواده‌ی «ابوالفضل» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما آنها نیز در اظهاراتی مشابه مدعی شدند که از او هیچ‎گونه اطلاعی ندارند.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبـر اعلام کرد: در ادامه‌ی رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی و دستگیری همسر مقتول به عنوان تنها مظنون و متهم پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر «ابوالفضل» از سوی بازپرس پرونده، صادر شده است،

سرگرد نمک‍‌شناس از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی تصویر این شخص به عنوان متهم فراری و اطلاعاتی در خصوص نشانی و مخفیگاه و یا محل‌های تردد وی دارند، درخواست کرد هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۴۲۸ در اختیار کارآگاهان اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهنـد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا