بیانیه‌ی استاد دانشگاه کردستان درباره‌ی انتخاب شهردار سنندج

یک عضو هیات علمی دانشگاه کردستان در مورد انتخاب چهل و چهارمین شهردار سنندج بیانیه‌ای صادر کرده است.

به گزارش انصاف نیوز، متن بیانیه‌ی دکتر جمال مشتاق، معاونت عمرانی دانشگاه کردستان و عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه کردستان، به نقل از کانال جلال جلالی زاده، نماینده‌ی اسبق سنندج در مجلس، در پی می‌آید:

بنام دادار آفرینش

شهر سنندج، شهر مهربانیها، شهر دین و عرفان، شهر مسجد و مناره، شهر با هم بودن، شهر هنر و زیبایی، شهر شعر و ترانه، شهر سرایش و آواز، شهر دامان آبیدر و در یک کلام شعر و خاطره همیشه پایدار زمانه ما سنندجی‌هاست. با همه بی‌مهری و ناملایمت‌ها همچنان ایستاده و پا بر جاست و همتی از مردمانش طلب دارد که بر خیزید و بر او جامه‌ای نو و فاخر، از ردای فضل دارالاحسان و کتاب خانه ملأ لطف الله شیخ الاسلام و سروده‌های نالی و مستوره پوشانید و دریغتان آید قدمگاه بزرگانتان چنین ناپسند آید. قامت رسایش را که غبار کدورت و تلخی گرفته بیارایید تا بار دگر آبیدر همیشه زیبا نه بر بلندایش بلکه به لطافت شهر سنندج گردن فرازد.

همهمه‌ی انتخابات پایان پذیرفت واین بار مردم سنندج مسئولانه شورایی را برگزیدند تا مدیریت شهر را جانی دوباره بخشند. خوشبختانه این بار شورای شهر در گزینش شهردار رویه‌ای پیش گرفت که تا قبل از آن سابقه نداشت. دعوت از نیروهای توانمند با تجربه و متخصص امری نکو و پسندیده است و پسندیده‌تر از آن درخواست برنامه از آنان بود. این رویه امید را برای بهبود مدیریت شهری نوید می‌دهد. مردم سنندج انتظار دارند شهرشان توسط خود آنان اداره گردد. اگر وزیر کشور به حجت نرسیده است که فردی از دیار کردستان را به استانداری برگزیند، انتظار آنست شورای شهر سنندج نشان دهد که چنین حقارتی را پذیرا نیست و نه تنها شایستگی اداره شهرمان را، بلکه توان اداره بخشی از ایران زمین را نیز داریم. دغدغه و مشکلات را خود می‌شناسیم و توان گشایش آن را با همت شورای شهرمان که مشورت پذیر و درد آشناست داریم، و به خارج از استان حداقل در این مقوله نیازی نمی‌بینیم.

نکته‌ی دیگر آنکه بیماری شهر سنندج نیازمند طبیب حاذق و دلسوزی است که هم درد رابشناسد و هم درمان دهد. انتخاب شهرداری که به کسوت علم و دانش کافی در مدیریت شهری آراسته است و کوله باری از تجربه را همراه دارد، طیفی از مشاوران صاحبنظر و متخصص همسنگ خود و بالاتر را بکار خواهد گرفت تا تشخیص درد را به درستی نماید و متناسب آن درمان نماید. و در شهر سنندج درد بسیار است که با مسکن و نگاه سطحی قابل درمان نیست. سکونتگاه‌های غیر رسمی و مشکلات ساکنین آن، مدیریت پسماندها، کاربری‌های نامتجانس، ترافیک، فضای سبز، نبود تفرجگاه، کمبود اماکن فرهنگی، شبکه آبهای سطحی، منظر و سیمای شهر، معماری نامتجانس، بافتهای فرسوده و … طیف وسیعی از مشکلاتی است که شهر سنندج با آن درگیر است که هر یک نیازمند تخصص ویژه‌ای است و مدیر توانمند و دانا راه حل آن را خواهد یافت.

اعضای هیات علمی دانشگاههای استان بر اساس وظیفه‌ی خطیر آگاه سازی و با عنایت به اینکه طیف وسیعی از بهترین متخصصین استان را در بر می‌گیرند قاطعانه از شورای شهر این مطالبه را خواهند داشت که به دور از هر گونه غوغاسالاری و لابیگریهای ناپسند که عمریست سرمایه‌ی اجتماعی مارا به یغما برده است، در انتخاب شهردار دقتی شایسته مبذول دارند و اداره‌ی شهر را به نیروهای تحصیلکرده و با تجربه همین دیار بسپارند تا از آزمون وکالت مردم سر فراز برون آیند. باشد که این رویه‌ی نیک از شما عزیزان به یادگار ماند و اعتماد را به عنوان یک سرمایه ارجمند و گرانقدر اجتماعی به همشهریانتان در آغاز راه هدیه کنید، پیروز و سر فراز باشید.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا