اعلام حمایت دانشگاه آزاد از تشکل های دانشجویی

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد درباره ویژگی های محیط دانشگاهی مناسب، گفت: محیط دانشگاه باید به طور طبیعی شاداب و نوآورانه باشد، محیط دانشگاه، محیط بالیدن شخصیت ها، جوشیدن استعدادها و بروز نقاط درخشان پنهان در شخصیت انسان است.
به گزارش دریافتی انصاف نیوز، دکتر کاردار معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: واژه انقلاب برای ما واژه ای غریب و آشناست، آشنا به دلیل آنکه به معنای تغییر وضع موجود است و غریب به دلیل این که تغییری است که پایه های نظم و قواعد از پیش تعیین شده ای که هویت جهان را می سازند تغییر می دهد.
کاردار با بیان این که انقلاب در اصل نقطه ای است که سه عنصر تصمیم، اراده و عمل به هم می رسند و قواعد طراحان را در هم می شکنند، افزود: یکی از بزرگترین انقلاب ها در قرن اخیر، انقلاب اسلامی ایران است.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نظریه پردازان جهان در عرصه اجتماعی هر آنچه رنگ فرهنگ و سنت داشت را نفی و همه نظریه پردازان غرب و شرق دین را عنصری ارتجاعی و متعلق به جهان و دوران قبل از این و تضمین بقاء را در سایه کمونیست و سرمایه داری می دیدند.
وی اظهار داشت: در همین زمان که همه انقلاب ها باید در سایه این دو اردوگاه به وقوع می پیوست انقلاب ایران با پشتوانه عظیم فرهنگی و دینی و با حضور گسترده تمامی طبقات جامعه ایرانی به وقوع پیوست به گونه ای که بسیاری از تئوری پردازان جهان غرب انقلاب ایران را روح یک جهان بی روح قلمداد کردند و این روح به وسیله روح خدا حضرت امام (ره) به جهانیان هدیه شد و به وسیله رهبر فرزانه مان حضرت امام خامنه ای تداوم یافت و اردوگاه تمام آزادی خواهان و آزادگان جهان را فراهم آورد.
کاردار در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت دانشگاه اشاره کرد و گفت: ما می توانیم به صورت قاطع ادعا کنیم که در نظر رهبر کبیرو فقیدما، دانشگاه جزو مسائل طراز اول برای انقلاب و کشور بوده است.
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند؛ مسئله جنگ یک امر موقت است در صورتی که مسئله مهم و ماندگار و اساسی ما دانشگاه است، این یک واقعیت است که قوام اصلی آن به استاد و دانشجو بستگی دارد و حقیقتا پایه ای برای آینده کشور محسوب می شود.
کاردار گفت: مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه می فرمایند؛ اهمیت دانشگاه به قدر اهمیت آینده کشوراست، اگرما می خواهیم در آینده یک کشور بزرگ، آباد و پیشرفته، مترقی، متمدن و دارای دو جناح مادی و معنوی باشید باید به دانشگاه بپردازید.
وی همچنین اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی می فرمایند؛ باید سرمایه تحصیلی دانشگاهیان و دانشجویان برای تداوم دستاوردهای انقلاب و مسیر نظام اسلامی حفظ شود، دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام (ره) و سرمایه ارزشمند برای همه ایرانیان، برای امروز و آینده است.
کاردار در ادامه به ویژگی های محیط دانشگاهی مناسب اشاره کرد و گفت: محیط دانشگاه باید به طور طبیعی شاداب و نوآورانه باشد، محیط دانشگاه، محیط بالیدن شخصیت ها، جوشیدن استعدادها و بروز نقاط درخشان پنهان در شخصیت انسان است.
وی در ادامه با طرح این “سوال که نسبت دانشجو و عنصر انقلاب با آرمان های انقلاب چیست” پرداخت و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در پاسخ به این پرسش می فرمایند؛ دسترسی به آرمان های انقلاب بدون نیرو و نشاط و مهارت و خط شکنی جوانان امکان پذیر نیست، بر همین اساس باید نقش جوانان در تحقق آرمان های انقلاب جدی گرفته شود زیرا معتقدم جوان ها توانایی گره گشایی دارند.
کاردار همچنین به موضوع نسبت آرمان های انقلاب با واقعیات اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این باره نیز می فرمایند؛ ما در موضوع نسبت آرمانگرایی بدون دیدن واقعیت، هم آرمانگرایی را کاملا تایید می کنیم و هم دیدن واقعیات را. آرمانگرایی بدون دیدن واقعیات به خیال پردازی منجر خواهد شد، البته میان واقعیت و آنچه سعی می شود واقعیت جلوه داده باید تمایز قائل بود.
وی همچنین به انتظارات جامعه، امام(ره) و رهبری از دانشگاه ها اشاره کرد و اظهار داشت: باید در کنار پیشرفت های علوم نوین، مغزهای متفکر استاد و دانشجوی ما بسیاری از مفاهیم حقوقی و اجتماعی و سیاسی را که شکل و قالب غربی آن در نظر بعضی مانند وحی منزل است و نمی توان درباره آن اندکی تشکیک کرد در کارگاه های عظیم علوم مختلف حلاجی کنیم.
کاردار ادامه داد: امروز دانشگاه باید بتواند یک جنبش نرم افزاری همه جانبه و عمیق در اختیار کشور و جهان بگذارد تا آن افرادی که اهل کار و تلاش هستند با پیشنهادها و قالب ها، نوآوری های علمی خود بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکرات و ارزش های اسلامی را ارتقا دهند.
وی به ویژگی های فعال دانشجویی اشاره کرد و گفت: فعال دانشجویی آرمان خواه که واقعیت را می بیند در هیچ شرایطی چه به هنگام پیروزی شیرین و چه به هنگام حوادث تلخ دچار حس انفعال نمی شود چرا که در آرمانخواهی صحیح وواقع بینانه بن بست وجود ندارد.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان این که دانشجو باید آگاهی سیاسی کسب کرده و نسبت به آنچه می گذرد هوشیار باشد، گفت: دانشجو باید روی ریزترین پدیده های سیاسی فکر کند و تحلیل بدهد.
وی به انتظارات جامعه دانشگاهی از تشکل های سیاسی پرداخت و گفت: تشکل سیاسی، اجتماعی دانشجویی با حزب متعارف در دنیا تفاوت دارد، احزاب تشکیلاتی هستند که برای رسیدن به قدرت به تشکیل شده به عبارتی دیگر برای به دست گرفتن قدرت سیاسی کشور بوجود می آیند اما تشکل های سیاسی دانشجویی مطلقا برای این منظور ایجاد نمی شوند.
کار دار افزود: به شخصه به تیم جدید تشکل های سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی امیدوارم و همراهی و حمایت از کلیه تشکل های قانونی سیاسی و اجتماعی دانشجویی را وظیفه خود می دانم.
بیانیه اتحادیه اول تشکل های دانشجویان دانشگاه آزاد
والفجر ولیال عشر
دهه ی فجر و یوم الله ۲۲ بهمن یادآور سرنوشت ملتی است که با رشادت ها و دلاوری های خود وبا رهبری معمار کبیر انقلاب، امام خمینی بر استبداد و طاغوت خط بطلان کشیدند.سی و پنج سال پیش ملت مسلمان ایران،انقلابی را پایه گذاری کردند که سرآغاز تحولی عظیم در جهان و جهان اسلام شد و الگویی برای ملت های ستم دیده های جهان برای رهایی از ظلم و سلطه گری.
در حقیقت انقلابی که خواست اکثریت مردم آن جمهوریت بر پایه ی شریعت اسلام ناب محمدی بود که با فداکاری های تمامی اقشار مردم و به رهبری مقتدر امام خمینی به پیروزی رسید.تا بتوانند در کشوری زنده گی کنند که اساس دولت و حکومت آن بر پایه دین،برابری و اخلاق مداری باشد.دهه ی فجر یادآور تمامی یاران انقلاب و امام که با ایمان قوی، در زیر شکنجه ها و تبعید قد خم نکردند و چه آنهایی که جانشان را در جنگ نابرابر به انقلاب تقدیم نمودند و چه آنهایی که در طول عمر انقلاب، تمامی عمر با برکت  خود را صرف خدمت به مردم کردند.
انقلاب اسلامی ایران تفسیر کامل وعده ی قرآن کریم است که می فرماید:<انّ الله لا یُغیِّرُ ما بقوم حتّی یغیّرو ما بانفسهم> ((خداوند حال هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر آنکه خودشان تغییر دهند)).همه ی ما باید در این ایام قدر دان ملتی باشیم که با وجود تحریم های ناجوانمردانه که مشقت هایی زیادی برای آنها در طول عمر انقلاب بوجود آورده است، همیشه پشت انقلاب و رهبری بودند.و  بخصوص در انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد که حماسه ای بزرگ خلق کردند و دشمنان خود و انقلاب اسلامی را مایوس ساختند. و در این مقطع حساس کنونی حمایت های خود را از تیم مذاکره کننده ی هسته که به فرمایشات مقام معظم رهبری نرمش قهرمانانه خوانده شد، دریغ نکردند.
اتحادیه ی تشکل های دانشجویان دانشگاه آزاد ضمن حمایت از این اقدام دیپلماتیک دستگاه وزارت خارجه توصیه دارد که تیم مذاکره کننده ی هسته ای ضمن دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران،با تمامی اقتدار این مذاکرات را با پشتوانه ی مردم و رهنمودهای رهبری انجام دهند  تا به یک مرحله ی نهایی و جامع برسد و به تمامی جهانیان ثابت شود که ملت ایران نه خشونت طلب هست و نه زیر بار خشونت و سلطه می رود و این ملت در طول تاریخ غنی خود همواره صلح طلب، و حامی مستضعفین و محرومان بوده است.
اتحادیه تشکل های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تبریک این ایام باشکوه به همه ی ملت ایران به خصوص مقام معظم رهبری و خانواده و یادگار امام راحل(ره) ،از تمامی اقشار بخصوص دانشجویان و دانشگاهیان و جامعه ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی دعوت می نماید که همگام با مردم در یوم الله ۲۲ بهمن حضوری باشکوه داشته باشند. و در آخر از همه ی جریانات سیاسی کشور که به اصول  انقلاب پایبند هستند دعوت به  وحدت می گردد که همه ی اخلاف سلیقه های خود را  کنار بگذارند و دولت وخدمتگذاران مردم را، برای پیشبرد بیشتر اهداف انقلاب اسلامی یاری رساند.
انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/1U17C

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن