داتیس‌ خودرو پلمپ شد

سایت‌های خبری زمیت و صبحانه آنلاین درباره‌ی وضعیت «داتیس خودرو» نوشتند: مدتی پیش، شرکت داتیس خودرو با ادعای نمایندگی برند ولوو از طریق شرکت آلمانی «هیکو اسپورتیو» که در اصل نمایندگی تیونینگ ولوو، در کشور آلمان است، اقدام به تبلیغات گسترده کرده بود.

یکی از روش‌های مرسوم در بازار خودرو، پیش خرید است. پس از بروز مشکلات مختلفی که در این زمینه رخ داد، وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ که مکلف به اقداماتی برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودروهای داخلی و خارجی شده، مقرراتی برای پیش فروش خودرو وضع کرد.

یکی از مهمترین مقررات وضع شده در این خصوص، اطلاعیه و الزام وزارت صنعت و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است که در دی ماه سال ۹۵ با صدور بیانیه‌ای رسمی تاکید کرد:

اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی رسمی به هیچ وجه مجاز به عرضه خودرو در قالب پیش فروش نیستند و سازمان حمایت مصرف کنندگان از تمام متقاضیان خرید خودرو درخواست می‌کند از هرگونه انعقاد قرارداد در قالب پیش فروش خودرو یا پرداخت وجه به شرکتهایی که فاقد مجوز پیش فروش صادره از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، اکیداً خودداری کنند.

پس از پیگیری‌های متعدد، یک مقام آگاه در این سازمان با اشاره به بررسی پرونده شرکت داتیس خودرو توسط آنها، اعلام کرد:

اولین راه اطلاع مردم از داشتن نمایندگی یک برند خارجی، مراجعه به سایت دبیرخانه هیات نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور (http://www.gatc.ir) است که مشخص می‌شود داتیس خودرو نماینده رسمی ولوو نیست.

سخنگوی نظارت بر سازمان‌های صنفی، در پاسخ به این سؤال که آیا این شرکت با داشتن نمایندگی هیکو اسپورتیو می‌تواند خودرو را به کشور وارد کند، تاکید کرد:

با توجه به اینکه شرکت هیکو یک شرکت تیونینگ است، وزارت صنعت با درخواست داتیس خودرو مبنی بر اجازه واردات خودرو از طریق نمابندگی هیکو نیز رسماً مخالفت کرده است. با توجه به تکرار تبلیغات پیش فروش سواری ولوو توسط داتیس خودرو و اطلاع سازمان حمایت مصرف کنندگان از اقدام این شرکت به ثبت نام افراد برای پیش فروش این خودرو، پرونده تخلفات آنها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

شرکت متخلف پلمب شد

با توجه به شکایت تعدادی از افراد که به گمان تبلیغات متعدد این شرکت، اقدام به پیش خرید خودروهای خارجی کرده بودند، نهادهای نظارتی در این خصوص وارد عمل شده و بالاخره حکم پلمب نمایشگاه داتیس خودرو در نارمک (فرجام غربی) توسط پلیس اجرا شد.

در عین حال، یک مقام مسئول در گفتگو با صبحانه آنلاین، با تاکید بر اینکه در زمینه اجرای قانون و احقاق حقوق مصرف کنندگان، تفاوتی میان شرکت‌های مشهور و کوچک در حوزه خودرو نخواهد بود، اضافه کرد:

با توجه به وصول شکایت تعدادی از هموطنان به اتحادیه صنف فروشندگان خودرو و برخی مراجع قضایی، موضوع در اولویت قرار گرفت و حکم صادره توسط نهاد قضایی، به اجرا در آمد.

وی با اشاره به اینکه حکم پلمب نمایشگاه داتیس خودرو، تنها اولین مرحله اجرای قانون و پیگیری تخلفات این شرکت است، وعده داد که به زودی اقدامات دیگری نیز در این زمینه اجرایی خواهد شد.

به گزارش صبحانه آنلاین، شرکت داتیس خودرو برای آنکه مشتریان متوجه برخورد نهادهای قانونی با این شرکت و پلمب نمایشگاه مرکزی آن نشوند، اقدام به ارسال اطلاعیه‌ای مبنی بر تعطیلی این نمایشگاه به علت تعمیرات کرده است!

افرا موتور، همچنان فعال است

پیگیری خبرنگار زومیت، مشخص کرد، نمایندگی رسمی ولوو در ایران که با نام افرا موتور شناخته می‌شود؛ بدون مشکل قانونی درحال فعالیت است.

انتهای پیام

پیام

 1. اینجانب در تاریخ ۱۴ آذر ۹۵ طبق قرارداد (شماره۱۳۰۳/۹۵/ دیاموند )از شرکت داتیس خودرو یک دستگاه خودرو توسان فول ۲۰۱۷،( ۷۵ روز تحویل) خریداری نمودم.ودر تاریخ ۱۴ اسفند ۹۵ نیز تکمیل وجه طبق قرارداد صورت گرفت که خودرو نهایتا ۲۰ روزه تحویل اینجانب گردد.اما متاسفانه تاامروز که ۶ شهریورو ۹۶ میباشد با بهآنهای مختلف از جمله گارانتی و ثبت سفارش و غیره وقت تلف نموده اند.سوال من از آقای علینقی مسول شرکت داتیس خودرو این است که اولا طبق گفته همکاران جنابعالی یک هفته بعد ثبت نام ثبت سفارش خودروی من صورت گرفته است پس ربطی به داستانهای این چند وقته ثبت سفارش نداشته که بهانه شما شده است و ثانیا وقتی شما تعهدات ۹ ماه پیش خود را انجام نداده آید چگونه باز شروع به ثبت نام ولوو و سایر خودروها مینمایید نه اینکه میخواهید با روح و روان عده دیگر مثل من بازی نماییدوثالثارمز موفقیت هر شرکتی صداقت ودر ستی و راستگو بودن میباشد که متاسفانه ادعای ایجاد اشتغال در زمینه خودرو و اولین تعمیرگاه هیبریدی با توجه به اعصاب خورد نمودن مشتریانی همچون من اشتغال برای عزیزان پزشک فراهم مینمایید ورابعا نجیب بودن وصدیق بودن مردم ماست و گوش بفرمان بودن به رهبر عزیز میباشد که با توجه به انتخاب سال اقتصادی حرکتی در ضد جهت منافع شما صورت نمیگیرد چرا که خود ما هم در بخش خصوصی فعال میباشیم
  ا ق مشتری داتیس خودرو

  11
 2. نباید از سایت ها و خبرگزاری ها و روزنامه هایی که با پول ناپاک ، وسوسه شدند و تبلیغات دروغ داتیس خودرو را منتشر کردند و عدهای از هم وطنان را مجددا به دام آن شرکت انداختند، بسادگی گذشت

  10
 3. ازه بعد از 9 ماه از ثبت نام یادشان افتاده امروز (11 شهریور ) نامه فرستادند که متاسفانه نمیتوانم خودروی شما را تحویل بدهیم. یا بیاید خودروی مثلا سانتافه یا وولوو قرارداد تمدید کنید که چند ماه دیگر علاف شوید یا وجه تان را پس بگیرید. قیمت خودرو که بالا رفته با آن مبلغ و سودش دیگه نمیشود آن خودرو را خرید! با پول و وقت مردم بازی میکنند مثل آب خوردن. انشاالله تعمیرگاه داتیس خودرو که برای سرویس خودرو ها میباشد یک روز باعث سرویس خودشون بشود.

  11
 4. – بار کج به مقصد نمی رسد- عاقبت دروغ گویی و سرکار گذاشتن مردم چیزی جز بی آبرویی نیست- متاسفم که سریال خانگی عاشقانه هم به دام پول شبهه ناک این شرکت افتاده است

 5. بعد 9 ماه با نامه ارسالی از طرف داتیس خودرو که اعلام نموده بود نمیتواند خودرو را تحویل بدهد راهی جز انصراف باقی نماند. پول را نقد تحویل دادیم حالا 30 روز کاری باید صبر کنیم تا با 16% تحویل بگیریم. بعد 9 ماه با اصل پول و سودش دیگه نمیشه خودرو ثبت نامی را خرید!
  این آخر و عاقبت کار با داتیس خودروست، حالا اگر پول را طبق قراداد سر وقت پس بدهند!

 6. عاقبت دروغ چیزی جز بی آبرویی و بی اعتباری نیست- درس عبرتی است برای تمامی کلاه برداران

 7. سلام. حسین هستم. بنظرم اونا که با داتیس مشکل داشتند یا بدون مشکل ماشین گرفتن 1 گروه بزنیم تو تلگرام یا … تا اخبار رو بهم برسونیم. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا