علی مطهری: «صدای ملت» فهرست می دهد

علی مطهری روز چهارشنبه پس از نام نویسی برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: باید تلاش کنیم نمایندگان خوشفکر، مستقل، آزاده و غیر وابسته و کسانی که وامدار و مدیون کسی و یا گروهی نباشند به مجلس راه یابند و مجلس نیز به وظیفه اصلی خود که قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است به درستی رسیدگی کند.
به گزارش سایت علی مطهری، وی ادامه داد: با خودم خیلی کلنجار رفتم و ارزیابی کردم که آیا در این دوره شرکت کنم یا نکنم؛ احساس کردم شرایط کشور هنوز به گونه ای است که نیاز به حضور امثال بنده دارد و یک وظیفه است که کسی در شرایط بنده امروز نامزد شود.
مطهری گفت: از نظر سیاست خارجی، شرایط منطقه ای و موقعیت کشور در جهان و از حیث سیاست داخلی هنوز به شرایط طبیعی و عادی خودمان برنگشته ایم.
وی افزود: بنابراین لازم است تلاش شود این کار انجام شود و مجلس هم اگر به صورت واقعی تشکیل شود و نماینده واقعی ملت باشد، مطابق قانونی اساسی خیلی کارها در کشور می تواند انجام دهد.

این داوطلب نمایندگی مجلس گفت: لازم است تحولاتی در مجلس از نظر آیین نامه داخلی و نوع مدیریت مجلس صورت گیرد.

وی در خصوص نظارت بر رهبری هم گفت: در نامه ای که به لاریجانی نوشتم موضوع را بیان کردم که در قانون اساسی به صراحت آمده که مجلس خبرگان وظیفه نظارت بر رهبری و زیر مجموعه نهاد رهبری را دارد و نه تنها می تواند این کار را بکند بلکه وظیفه انجام این کار را دارد.

نماینده مردم تهران اضافه کرد: در قانون اساسی یکی از وظایف خبرگان این است که بقای شرایط رهبری را در شخص رهبر تایید کند و رصد کردن آن بدون نظارت بر رفتار و عملکرد رهبری امکان پذیر نیست.

مطهری گفت: بنابراین قطعا مجلس خبرگان می تواند و باید این کار را انجام دهد و به طریق اولی بر نهادهای زیرمجموعه رهبری هم باید نظارت داشته باشد.

**اعتراض می کنم اما التماس نمی کنم
مطهری همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال رد صلاحیت و واکنش وی به این اقدام اظهار داشت:من خودم دلیلی برای این کار نمی بینم، آنچه گفته ام و عمل کرده ام همه مطابق قانون اساسی و قوانین عادی کشور بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دلیلی برای این کار نمی بینم اما اگر اتفاق بیفتد، واکنش طبیعی است که هر کسی اعتراض کند تا بررسی شود و بنده هم اعتراض خواهم کرد ولی التماس نمی کنم.

مطهری ادامه داد: اگر هم چنین اتفاقی بیفتد حجت بر من تمام خواهد شد و بالاخره پاسخی در مقابل مردمی که خیلی اصرار دارند و مشتاق هستند، خواهم داشت.

**منعی برای قرارگرفتن در لیست ها ندارم
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره حضورش در لیست های انتخاباتی اظهار داشت: گروه های مختلف مایل هستند اسم من در لیست آنها باشد، من ابا و منعی در این زمینه ندارم که اسم من در لیست خاصی باشد و هر کسی مایل باشد اسم مرا در لیست قرار دهد، مانع نخواهم شد.

این داوطلب نمایندگی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معتقدم این دسته بندی ها بیش از آن که ریشه و مبنای فکری داشته باشد، ریشه در روابط و دوستی ها دارد و اینها اصالت زیادی ندارند.

مطهری در عین حال گفت ما خودمان فهرستی تحت عنوان صدای ملت خواهیم داد؛ ضمن اینکه گروه مستقلان و معتدلان هم مایل هستند در آنجا حضور داشته باشم، باید ببینیم تحولات انتخابات چگونه خواهد بود.

 انتهای پیام

 

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/d7tM6
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن