وزیر آموزش و پرورش: شواهد کافی در خصوص حاشیه‌های حادثه‌ی داراب نداریم

وزیر آموزش و پرورش درباره حواشی مربوط به پیشنهاد وجه در قبال دریافت رضایت نامه اجباری از برخی والدین دانش‌آموزان هرمزگانی، گفت: یکی از وظایف تیم تشکیل شده بررسی این موضوع است تا با مراجعه به اسنادی که آنجا هست دقیقا بررسی کنند. امروز یکی از نمایندگان به این موضوع اشاره کرد اما بنده شواهد کافی نداشتم، ظرف چند روز آینده این تیم به صورت مستند بررسی می کند که آیا چنین اتفاقی رخ داده است یا خیر؟. چون بر اساس مقررات حتما باید رضایت نامه کتبی از اولیاء برای اردو وجود داشته باشد.

به گزارش انصاف نیوز، محمد بطحایی در حاشیه نشست هم اندیشی روسای ادارات و مدیران روابط عمومی آموزش و پرورش که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد درباره‌ی آخرین وضعیت پرونده حادثه داراب، افزود: امیدواریم با اصلاح رویه‌ها در آینده شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.
وی افزود: امروز جلسه ای با نمایندگان مجلس در کمیسیون آموزش داشتیم که در نهایت مقرر شد کمیته ای مرکب از تعدادی از نمایندگان کمیسیون آموزش و کمیسیون عمران مجلس موضوع را پیگیری کنند. همچنین تکالیفی برای دستگاه‌ها مقرر شد.
وزیر آموزش و پرورش درباره تکالیف آموزش و پرورش در این کمیته گفت: مقرر شد کاری که دو روز پیش انجام دادیم زودتر به نتیجه برسد و بازنگری ضوابط و مقررات مربوط به اردوهای دانش آموزی با سرعت بیشتری انجام شود.همچنین در این بازنگری از نهادهایی چون پلیس راه، وزارت راه و وزارت راه بیشتر استفاده شود و ملاحظات آنها در آیین نامه‌ها و ضوابط ما دیده شود.

بطحایی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم پس از تصویب این آیین نامه در شورای عالی آموزش و پرورش، سال تحصیلی آینده اردوها را با ضوابط جدید برگزار کنیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا اردوها به کلی تعلیق شده اند یا خیر؟ عنوان کرد: نخیر، به دنبال تاکید رییس جمهور، تردد شبانه اتوبوس ها برای اردوها را لغو کردیم یعنی اردوهایی که منجر به تردد شبانه شوند فعلا ملغی شده‌اند تا زمانی که آیین نامه به نتیجه برسد.

وی درباره زمان ارائه گزارش حادثه گفت: دو تیم تشکیل دادیم. برای تیم اول ابلاغ شد تعدادی از معاونین بازنگری آیین نامه را انجام دهند. گزارش اولیه حادثه از سوی معاونت پرورشی آماده شد که امروز از طریق روابط عمومی اطلاع رسانی خواهد شد. در گزارش اولیه هنوز نقاط مبهمی وجود داشت که لازم است برای ما و برای مردم روشن شود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تیمی  مرکب از مسوول بازرسی و مسوول حراست و معاون پرورشی و یکی دو تن دیگر از معاونان تشکیل شد و ماموریت دادم اگر لازم است با حضور در منطقه موضوع را به صورت جدی پیگیر باشند. همچنین مسوولان قضایی وارد ماجرا شدند و اطلاعاتی که لازم است در اختیارشان قرار می‌گیرد و به طور شفاف عواملی که باعث بروز این اتفاق بوده چه کسانی که سهل انگاری کردند و یا خطاهایی که به دلیل کم توجهی به مقررات پیش آمده روشن شود.

بطحایی درباره حواشی مربوط به پیشنهاد وجه در قبال دریافت رضایت نامه اجباری از برخی والدین گفت: یکی از وظایف تیم تشکیل شده بررسی این موضوع است تا با مراجعه به اسنادی که آنجا هست دقیقا بررسی کنند. امروز یکی از نمایندگان به این موضوع اشاره کرد اما بنده شواهد کافی نداشتم، ظرف چند روز آینده این تیم به صورت مستند بررسی می کند که آیا چنین اتفاقی رخ داده است یا خیر؟. چون بر اساس مقررات حتما باید رضایت نامه کتبی از اولیاء برای اردو وجود داشته باشد.
وی درباره روند هدایت تحصیلی نیز گفت : هدایت تحصیلی اجباری نیست مگر آنکه دانش آموز شرایط نمره‌ای را نداشته باشد یا نتواند حدنصاب لازم را کسب کند. از معاونت متوسطه خواسته ام متناسب با ظرفیت استانی اقدام کند و اجباری نداشته باشند.

انتهای پیام

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن