آمریکا به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه کره‌شمالی

ایالات متحده آمریکا به شورای امنیت اعلام کرد که به دنبال برپایی جلسه‌ این شورا در روز دوشنبه و رای‌گیری برای قطعنامه‌ای با هدف افزایش تحریم کره شمالی است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «نیکی هیلی» نماینده سازمان ملل در آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده، روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر به طور رسمی برای رأی‌گیری در شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور وضع تحریم‌های بیشتر علیه کره‌شمالی درخواست خواهد داد.

قطعنامه پیشنهادی واشنگتن از جمله شامل تحریم نفتی بین‌المللی علیه کره‌شمالی و تحریم علیه صادرات نساجی این کشور کمونیستی است. این تحریم‌ها همچنین دارایی‌های این کشور در خارج از کشور را نیز شامل می‌شود.

به علاوه، کارگران کره‌شمالی دیگر قادر به کار در خارج از کشور نخواهند بود. «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی نیز ممنوعیت سفر به خارج از کشور دریافت خواهد کرد و دارایی‌هایش در خارج از کشور مسدود خواهد شد.

کره‌شمالی، یکشنبه ۳ سپتامبر ششمین و شدیدترین آزمایش اتمی خود را انجام داد. این کشور می‌گوید، بمبی که آزمایش کرده هیدروژنی بوده است. بنا بر ارزیابی ژاپن، کره شمالی ماده‌ منفجره‌ای ۱۶۰ کیلوتنی آزمایش کرده که ۱۰ بار قوی‌تر از بمب اتمی پرتاب‌شده آمریکا بر سر هیروشیما در سال ۱۹۴۵ است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن