عزیز محترم «آمد و رفت»!

«محمدعلی زم» پدر روح الله زم، در یادداشتی تلگرامی به کانالی به نام «آمد و رفت» پاسخ داده که در پی می‌آید:

که البته نمی‌دانم اهل «آمد و رفت» با کیانی! اما آرزو دارم که گرفتار نااهلان نباشی و تا می‌توانی با شِندر غاز «درآمد» حلالت بسازی و برای حرص، طمع و پست بیشتر، خود را آلوده به غیبت، تهمت و ناسزاگویی نکنی! مدتی است لابد با داشتن جوازات شرعی، مرا آماج زشت گویی‌هایی کرده‌ای که به نظر نمی‌رسد آدم بی جیره و مواجب و حلال خوری حاضر به اداء این حرف‌ها شود، با این حال خود را فقط برای یک بار موظف دیدم تا به برخی موهومات و ابهام‌های شما پاسخ بدهم:

۱- من با استماع سخنان حضرت رهبری در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی تصمیم گرفتم برای کمک به اجرای منویّات معظم له، رییس جمهور را یاری و به نکته‌هایی که لازم می‌بینم و کسی به آن‌ها نمی‌پردازد، یادآوری کنم و از همانجا به طرح سلام‌های صبحگاهی به رییس جمهور در همه‌ی روزهای دوره دوم ریاست ایشان رسیدم. این نکات شامل یادآوری نکته‌هایی از قانون اساسی، حقوق شهروندی، وعده‌های انتخاباتی، نیازها، خواسته‌های مردم و مطالبات رهبری است که تا امروز به شکرانه و توفیق الهی، همه روزه به این تکلیف، اقدام کرده‌ام.

۲- طبق معارف دینی و روایات مستند، رهبران جامعه‌ی اسلامی همچون ما و شما و آحاد شهروندان، نیازمند یادآوری و تذکر هستند. از سویی، امر به معروف و نهی از منکر هم از واجبات کفایی و بر هر مسلمانی واجب است؛ و متأسفانه هنوز قالب بیانی این دو اصل الهی، در گفتگوی با رهبران جامعه به دست نیامده، عده‌ای با خشونت حرف می‌زنند و عده‌ای هم از ترس عواقبِ گفتن سکوت می‌کنند. از این رو، بیان این نکات روزانه از باب یک وظیفه‌ی شرعی، نباید موجب سرزنش و تخفیف حال گوینده و نویسنده شود.

۳- از سال ۹۰ که روح الله اقدام به نگارش نکات انتقادی در فیس بوک کرده بود، همواره دریافت کننده‌ی تذکرات و نصایح بنده و از جمله توصیه به رعایت انصاف و عدالت در بیان و نگارش مطالب بوده است و این تذکرات به خاطر باورهای دینی و اخلاقی‌ام و نه هیچ چیز دیگر بوده است. آقا و یا خانم «آمد و رفت» شما آن روز، هنوز متولد نشده بودید که امروز با دستپاچگی بیش از دیگران، گوی سبقت را در طرح مباحث غیر اخلاقی و اتهام زدن و غیبت کردن ربوده‌اید و متأسفانه چون گفتار سخیف خود را زیر لوای دفاع از انقلاب طرح می‌کنید، خود را مصون از خطا و بی نیاز از رعایت اخلاقیات می دانید! اما باید بدانید که اگر انقلاب اسلامی را در ادامه‌ی بعثت و عاشورا و غدیر می‌دانید، اخلاق غایت دین و مردانگی و آزادگی و رعایت عدل و انصاف حتی در حق دشمنان، از توصیه‌های بعثت نبوی، عاشورای حسینی و اعتدال علوی است.

۴- به فضل و رحمت پروردگار و به واسطه‌ی نان حلالی که خداوند روزی فرزندان من کرده است و بدون اینکه برای خود #ژن_ویژه و رانت مخصوص قائل باشند، اغلب آنها اعم از دختر و پسر در کنار تحصیل، متحمل کار و زحمت بوده‌اند! و اگر روزی از نوع برخی کارهای آنها، اطلاع بیابید، انگشت به دهان خواهید شد! خوب است که بدانید اکثر آنها از پامنبری‌های همیشگی مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی و جلسات همیشگی آقای محمود کریمی و… بوده‌اند.

امیدوارم با پایان یافتن این دنیای کوچک بتوانید در آن دنیای بزرگِ پیشِ رو که «یوم تبلی السرائر» است، پاسخگوی آبروبری، تهمت زنی به فرزندان پاک و شیفته‌ی انقلاب و اسلام من و امثال من، باشید.

۵- بی شک من و خانواده‌ام، همچون همه‌ی علاقمندان به انقلاب، از اینکه روح الله اقدام به تأسیس سایت آمدنیوز و سپس واگذاری مدیریت آن به دیگران کرده و امروز از این سایت، برخی مطالب خلاف مصالح ملی و منافع انقلابی خصوصاً در رابطه با مخدوش نشان دادن چهره‌ی برخی پاکان انقلاب و به ویژه رهبر معظم انقلاب می‌کند، بسیار دلخور و شدیداً ناراحت هستیم و بارها به روح الله گوشزد کرده‌ام که هر سیئه‌ای که از این سایت، پخش و باعث گمراهی کسی شود تا همیشه و همه وقت، شما هم در وزر و وبال آن سهیم خواهی بود. اما من این اقدامات بی خردانه را از سر اتهامات اخلاقی و جاسوسی و… که وارد کرده‌اید، نمی‌دانم، چرا که روح اللّهی که شما این چنین تصویر کرده‌اید، هرگز نمی‌تواند با این همه مفاسد اخلاقی و اعتیاد و … به دنبال کار سیاسی- و از نظر خودش مبارزه با مفاسد – باشد، اگر چه از نظر بنده، همین تشخیص و انتخاب او، معطوف به مبارزه نخواهد بود!

ان شاء الله خداوند همه‌ی ما و شما را مشمول هدایت‌های کریمانه‌اش نماید!

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 thoughts on “عزیز محترم «آمد و رفت»!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *