Ads

5 کد خبر:79401

«لاله حق وردی» جایزه فیزیک «شرودینگر» را برد

img

دکتر «لاله حق‌وردی» فیزیکدان ایرانی فعال در آزمایشگاه اروپایی زیست شناسی مولکولی، برنده جایزه تحقیقات بین رشته ای “اروین شرودینگر” شد.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از دیده‌بان علم ایران، جایزه اروین شرودینگر هر ساله به طور مشترک از طرف موسسهٔ تحقیقاتی‌ هلمهولتز گماینشفت و سازمان اشتیفر‌فربند به یک پروژه تحقیقاتی بین رشته‌ای برتر تعلق می گیرد.

نامزدهای دریافت این جایزه از میان مجریان پروژه هایی که بر اساس همکاری و تعامل دانشمندان رشته‌های علوم، پزشکی‌ و مهندسی‌ تعریف شده‌اند انتخاب می شوند.

لاله حق وردی که در موسسه هلمهولتز در مونیخ آلمان نیز فعالیت دارد به همراه سه تن از همکارانش که یک ریاضی‌دان به نام فابین تایز، یک زیست شناس به نام تیم‌ شرودر‌ و فیزیکدان دیگر به نام کارستن مار‌-فیزیکدان هستند به دلیل طراحی و ارائه روش ها و الگوریتم‌های نوین مطالعه سازوکار  تقسیم وظایف سلولها در فرایند تقسیم سلولهای بنیادی برنده جایزه امسال شرودینگر شده اند.

دانشمندان امیدوارند با شناسایی سازوکار چنین تصمیمات سلولی و اختلالات احتمالی در این فرآیند به درک تازه ای در خصوص لوسمی و بیماریهای سیستم ایمنی برسند.

انتهای پیام

Ads

مطالب مرتبط

5 دیدگاه در “«لاله حق وردی» جایزه فیزیک «شرودینگر» را برد”

 1. سلام این برای ملت مسلمان ایران نه تنها افتخار نیست بلکه ننگ است که یک دختر بی حجاب که وطن خود را ترک و به بیگانگان پیوسته را هموطن خود بداند. من نمی دانم تاکی باید در خواب غفلت باقی بمانیم و شرمنده شهدایی همچون شهید حججی ها که رفتند تا حجاب از بین نرود باشیم. لطفاً این پیام را برای رضای خدا درج نموده و حذف نکنید. با تشکر
  4  19
  • حجاب ارزشمنده … ولی چرا هممممه چیزو یاهم قاطی میكنید … تلاش و كوشش این عزیز ایرانی چه ربطی به شهادت اقای حججی داره.
   2   3
  • حجاب خوب است تا جایی که با این افکار فاشیستی و داعش‌وار نخواهی هم اسلام و هم مسلمین را آدمهایی احمق و بی‌شعور جلوه بدهید. داعش هم نظری مشابه شما دارد و زنان را جز در حصاری که نه دین گفته نه عقل، محصور می‌کند به‌نام حجاب.
   دلیل اصلی پیشرفت غرب هم سیطره همین نگاه است که ما برون را بنگریم و قال را، آنان درون را بنگرند و حال را!!!
   پیشنهاد می‌کنم نزد یک پزشک بیماری های روحی و روانی یا یک روحانی عارف (که خوشبختانه کم هم نیستند این روزها) بروید امیدوارم بهبود پیدا کنید اگرنه پیشنهاد می‌کنم بخاطر اسلام و مسلمین و شهید حججی هم که شده، جایی حرف نزنید و اظهار فضل نکنید.
   0   1
 2. بابا هر سایتی میری راجع به حجاب این خانم صحبت میکنن، ایشون متولد و بزرگ شده المان هست، دوره پسداک رو میگذرونن افتخارش هیچ ربطی به شما ایرانیا نداره داغ کردید
  2  0

ارسال دیدگاه

Top