Ads

0 کد خبر:79638

برنامه ویژه شهرداری تهران برای احداث پارکینگ

img

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت خطوط ریلی و احداث پارکینگ در پایتخت را به عنوان اولویت نخست برنامه ریزی ترافیکی خود اعلام کرد .

به گزارش ایسنا، پورسید آقایی با اشاره به برنامه های خود در حوزه حمل ونقل و ترافیک پایتخت گفت: کمبود شدید پارکینگ در پایتخت و شهرهای بزرگ دیگر در واقع مکمل معضل ترافیک شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکیدکرد: در راستای مدیریت و کنترل مناسب ترافیک سنگین و حجیم پایتخت ضرورت دارد احداث پارکینگ به عنوان یکی از اولویت های اصلی و با جدیت در دستور کار قرار گیرد .

پورسید آقایی تصریح کرد: اکنون بسیاری از معابر اصلی شهر به واسطه کمبود پارکینگ به محل پارک خودرو تبدیل شده است. این در حالیست که هر یک متر مربع از خیابان ها که هزینه زیادی نیز برای احداث انها پرداخت شده در تردد و عبور و مرور خودروها موثر است.

بنا بر گزارش شهرنوشت، وی با تاکید بر اینکه برنامه ویژه ای برای احداث پارکینگ و محدود کردن فضای پارک حاشیه ای خواهیم داشت، گفت: توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت ناوگان ریلی پایتخت در دستور کار است. ضمن اینکه معتقدم باید پارکینگ و نیز پایانه های ناوگان حمل ونقل عمومی در اطراف ایستگاه های مترو در دسترس شهروندان قرار داشته باشد .

انتهای پیام

Ads

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

Top