برنامه ویژه شهرداری تهران برای احداث پارکینگ

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت خطوط ریلی و احداث پارکینگ در پایتخت را به عنوان اولویت نخست برنامه ریزی ترافیکی خود اعلام کرد .

به گزارش ایسنا، پورسید آقایی با اشاره به برنامه های خود در حوزه حمل ونقل و ترافیک پایتخت گفت: کمبود شدید پارکینگ در پایتخت و شهرهای بزرگ دیگر در واقع مکمل معضل ترافیک شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکیدکرد: در راستای مدیریت و کنترل مناسب ترافیک سنگین و حجیم پایتخت ضرورت دارد احداث پارکینگ به عنوان یکی از اولویت های اصلی و با جدیت در دستور کار قرار گیرد .

پورسید آقایی تصریح کرد: اکنون بسیاری از معابر اصلی شهر به واسطه کمبود پارکینگ به محل پارک خودرو تبدیل شده است. این در حالیست که هر یک متر مربع از خیابان ها که هزینه زیادی نیز برای احداث انها پرداخت شده در تردد و عبور و مرور خودروها موثر است.

بنا بر گزارش شهرنوشت، وی با تاکید بر اینکه برنامه ویژه ای برای احداث پارکینگ و محدود کردن فضای پارک حاشیه ای خواهیم داشت، گفت: توسعه حمل ونقل عمومی با اولویت ناوگان ریلی پایتخت در دستور کار است. ضمن اینکه معتقدم باید پارکینگ و نیز پایانه های ناوگان حمل ونقل عمومی در اطراف ایستگاه های مترو در دسترس شهروندان قرار داشته باشد .

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/GQQsl
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *