آقای زیباکلام! کتابی در حقانیت صدام بنویس

به گزارش انصاف نیوز، «عبدالله گنجی» مدیر مسوول اصولگرای روزنامه‌ی جوان در پاسخ به توییت «صادق زیباکلام» درباره‌ی جنگ تحمیلی، در کانال تلگرامی خود نوشت:

جناب زیباکلام در راستای قاعده‌ی «خلاف حرکت کن تا دیده شوی»، توئیت کرده که: «در سالروز جنگ با عراق یاد همه شهدای آن را گرامی می‌داریم. مقدس کردن جنگ جلوی بررسی دلایل واقعی به وجود آمدنش را گرفته. اما روزی به آنها پرداخته خواهد شد».

بدون تعصب باید اعتراف کنم که ضعف منطق این عبارت از یک معلم دانشگاه باعث می‌شود انسان احساس کوچکی کند که نویسنده چند دقیقه فکر نمی‌کند بعد بنویسد. منطقی بودن ورای اعتقاد و نگرش است و یک قاعده‌ی انسانی است که در شخصیت سالم یافت می‌شود.

اولاً جنگ را مقدس نکردیم که «دفاع مقدس» است و سازمان ملل نیز ما را مدافع اعلام کرد نه مهاجم.

دوما خود زیباکلام «یاد شهدای آن را گرامی داشته» است و لابد می‌داند که مساله‌ی شهادت در مقدس بودن مبارزه معنی می‌یابد. به کشتگان جنگ غیر اعتقادی هرگز شهید اطلاق نمی‌شود به همین دلیل امام می‌فرمایند:

«اگر بگوییم در قبال خون شهیدانمان خرمشهر یا شهرهای دیگر را آزاد کردیم پایین آوردن ارزش شهادت است و خیال باطل ملی گراهاست».

لذا اگر زیباکلام آن را مقدس نمی‌داند واژه‌ی شهید را نباید استخدام کند. شهید فقط به کسی که آگاهانه برای خدا کشته شود می‌گویند ولاغیر.

سوما شما سندی ارائه کنید که کسی مانع است. اما مگر در خارج از ایران و غرب و عراق نیز مقدس کردن آن معنی دارد و مانع است؟ اسناد سازمان ملل ربطی به قداست آن ندارد اما مظلومیت ما را به تصویر کشیده است. شما بفرمایید اپوزیسیون خارج کشور بدون مانع کار کنند و به دلایل واقعی‌اش بپردازند.

چهارم اینکه این مفهوم از امام راحل است. شما که به ایشان دروغ زیاد بسته‌اید این هم بماند.

پنجم شما که برای اثبات مشروعیت اسراییل زحمات زیادی کشیدید و کتابت نمودید. یک کتاب هم در حقانیت صدام و متجاوز بودن ایران بنویسید تا مقدس بودن دفاع را نقد کرده باشید. ظاهراً تنها نگفته‌ی آن این است که ایران شروع کننده‌ی جنگ است. باور دارم که شما با قاعده‌ی «خلاف حرکت کن تا دیده شوی» این نقطه را مدنظر دارید.

ششم هستند کسانی که امروز به شما نزدیکترند در جنگ هم حضور داشتند و کتاب‌های متعددی در باره‌ی آن نوشتند و در دسترس است. کتب امثال آقایان علایی و رشید (محسن) را بخوانید متوجه خواهید شد که بدون مطالعه پرانده‌اید.

حتی رهبری در همین امسال به ناکامی در عملیات‌های کربلای چهار، والفجر مقدماتی و رمضان اشاره کردند. شما از همینجا ورود به نقد کنید که نترسید.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/rXFDZ
برچسب ها

نوشته های مشابه

4 thoughts on “آقای زیباکلام! کتابی در حقانیت صدام بنویس”

  1. نمی دانم چرا آقای گنجی غور گرفته و بی محابا به همه چیز می تازد . خوب برادر راه نابلد آگر جلوی بررسی علل و عوامل آن را نگرفته اند چرا خسارت جنگ را از عراقی ها مطالبه نمی کنید ؟ چرا به دیوان لاهه نمی کشید تا حق ایرانی و ایران را از حلقومشان بیرون بکشید . خوب ما چگونه به حرف هایتان اعتماد کنیم که در برابر آن همه بلاها هنوز هم سکوت را پیشه کرده اید . آقای زیباکلام حرف را بی پیشتوانه منطق نمی زند بلکه جواب شما خیل ناپخته و ناسنجیده است که اتش به جان خودت زده ای
    7    0
  2. جناب گنجي، اتفاقا مصداق قاعده مورد اشاره شما، شخص شما هستيد! به سوابقتان در قبل و به حالتان در حال، بنگريد اگر توانائي نگريستن داريد!
    5    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *