خرید تور تابستان

ماهی سیاسی احمد توکلی از آب گل آلود موسسات غیرمجاز

«احمد توکلی» فعال سیاسی اصولگرا که از ابتدای انقلاب مسوولیت‌های مختلفی داشته، با حضور در جمع مالباختگان موسسات غیرمجاز مالی اعتباری، بانک مرکزی و دولت را مقصر خواند!

به گزارش انصاف نیوز، آقای توکلی علی رغم اطلاع از فعالیت موسسات غیرمجاز در دولت‌های مورد حمایت خود (دولت احمدی نژاد)، از جمله شروع فعالیت موسسه‌ی غیرمجاز ثامن الحجج از سال 1386، در یادداشتی تلگرامی نوشت:

امروز بعدازظهر به جمع مالباختگان کاسپین و معترضین به دستگاه قضایی رفتم. هم حرفشان را شنیدم و هم از پیگیری این پرونده در دیده‌بان شفافیت و عدالت خبر دادم. شندیدن اعتراض و دادخواهی پیرزن و پیرمردهایی که سرمایه‌ی عمر ودارایی‌شان را از دست داده‌اند سخت و دردآور است. تعجب می‌کنم چرا مسوولین حتی حاضر به شنیدن حرف این مردم نیستند.

کنار پیاده رو حلقه زدند و برایشان توضیح دادم که الحمدلله دستگاه قضایی شکایت و اعلام جرم دیده‌بان علیه مسوولین بانک مرکزی و وزارت تعاون در ماجرای پرونده‌ی ثامن الحجج را مورد توجه و پی‌گیری قرار داده است و به‌زودی قرار است سمن اسناد خود از تخلف مسوولین را به دادگاه ارایه کند.

گفتم این گام قوه قضاییه را باید به فال نیک گرفت و آن را طلیعه‌ای برای حل مشکل دیگر مؤسسات مالی از جمله کاسپین دانست.

با این حال تاکید کردم ماهیت پرونده‌های مالی زمان بر است و در همه جای دنیا هم چنین است. لذا شما هم باید همراهی کنید.

برخی از حاضرین اعترض کردند این مؤسسات ورشکسته نشدند و من هم تاکید کردم که حدس من هم چنین است و ضمن اینکه متخلفین در میان مسوولین بانک مرکزی و وزارت تعاون باید تحت پی گرد قانونی قرار بگیرند، اما نمی‌توان برای جبران خسارت مردم از بانک مرکزی توقع داشت که پول چاپ کنند. باید به روش‌هایی قضایی، اموال و سرمایه و املاک صاحبان این مؤسسات را کشف و جبران خسارت کنند.

همچنین توضیح دادم که برخی می‌گویند ورشکستگی یک نهاد مالی نیز مثل ورشکستگی یک بنگاه تولیدی است و نباید دولت را مقصر دانست. این در حالی است که مؤسسات مالی واعتباری با پول مردم، خلق پول می‌کنند. وقتی کفش می‌خریم، این خرید ما به اعتبار وزارت تعاون و وزارت جهاد نیست ولی وقتی پول بانک می‌گذاریم به اعتبار حاکمیت اعتماد می‌کنیم. مؤسسات مالی نزد بانک مرکزی سپرده و ذخیره‌ی قانونی دارند و این یعنی بانک مرکزی در این گرفتاری سهیم است و نمی‌تواند شانه خالی کند.

در نهایت قول دادم پرونده‌ی کاسپین را در دیده‌بان شفافیت و عدالت پی‌گیری و از حق مردم دفاع کنیم. اسناد و مدارکی که در این پرونده به دستمان رسیده است بیش از ثامن الحجج نباشد، کمتر هم نیست.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. دريغ كه بعد از هفتاد سال هنوز هم مشغول بند بازى سياسى اند ! پس كى رفتارشون را براى خدا خالص ميكنند ؟!

  1. جناب سبهر ، غريب مي گوئيد! از جنابعالي توقع نميرود بعد از قريب به چهل سال، هنوز هم انتظار خلوص رفتارها براي خدا داشته باشيد!! اگر قرار بود آقايان اخلاصي داشته باشند، در اين مدت بايستي نشان ميدادند و اتفاقا فقدان و عدم خلوص را نشان داده اند و اثبات کرده اند.

 2. اقا شعار بس است 24 ماه داریم صبر می کنیم نان نداریم بخوریم اجاره خانه نداریم بدهیم صاحب خانه بیرونمان کرده ….ووجوانانمان بدبخت شدند ..بیماری گرفتیم شوهرم سکته کرده ازجوش ..هنوز شعار می دهی .به جای اینکه پول مردم را بدهید ..روسای موسسه فرشتگان میگویند ما به اندازه سرمایهای مردم در بانکها پول داریم چرا نمی گذارید پول مردم را بدهند ووجناب خجالت بکش از دستهای پینه بسته ان کارگری که وام گرفت تا خرج زندگی گرانی نان 2000 هزار تومانی وووووووووکه شما برای او ایجاد کرده اید بدهد در موسسه فرشتگان گذاشت الان 24 ماه است دارد قسط وام را می دهد زن و بچه گرسنه بی پناه ..شما دارید دم از صبر می زنید ..ول کنید این حرفهای یاوه را……. موسسات ورشکسته نیستند پول دارند دولت جلوی پرداختها را گرفته ..چه کسی برده وخورده به مردم مربوط نیست این را باید قوه قضاییه مشکل را حل کند شما پول مردم را بدهید با انهاهرکار میخواهید بکنید ..همه انها راعدام کنید ما هم برای تماشا در ملائ عام و تشویق شما به اعدام مفسدین خواهیم امد …مردم دیوانه شدند از دست کارهای شما …بس کنید شما را به خدا به دینی که ندارید …بس کنید این قدر با روان وجسم مردم بازی نکنید ..مردم بیمار شدند ..بدبخت شدند که اعتماد به موسسات به نام ائمه کردند… به شما وکیلان مردم کردند به بانک مرکزی کردند ..شما وکیل این مردم هستی یا وکیل بانک مرکزی که داری مردم را به صبر دعوت می کنید عوض اینکه بانک مرکزی را وادار کنی که پول مردم را بدهد …..داری از مستعضفین میگیری به بانک کمک میکنی که نکند بانک ضرر بکند ……خجالت بکشید عوام فریبی را بس کنید مردم عقل و شعور دارند ..خواهش می کنم این را برای اقای توکلی بفرستید …التماس میکنم …….ببنم ایشان چه می کنند برای مردم ..ما رمی فریبند تا اعتبار جمع کنند یا خدا را

 3. انصاف انصاف انصاف…
  کمی بدون غرض سیاسی به مسئله نگاه کنیم.
  نویسنده متن بهتر است نامه شکایت آقای توکلی پیرامون موسسه ثامن الحجج را ببیند. شکایت از مسئولان وقت است.
  بهتر است خبرنگار از آب گل آلود ماهی نگیرد

  1
  5
 4. انصاف نیوز باتیتری از دایره انصاف خارج شد
  تنها به مدیریت انصاف نیوز یک پیام باید داد آتش بگیر تا بدانی چه می کشم احساس سوختن به تماشانمی شود متاسفانه رسانه ها ترجیح می دهند در زیر بادخنک کولر در دفتر رسانه خود اطلاعیه های سرشار از نیرنگ هیات مدیره کاسپین به معاونت از بانک مرکزی مبنی بر” پاک دست ترین بودن موسسه کاسپین” !و … که با الهام از مفاهیم ضد اخلاقی گوبلز مشاور هیتلر( دوروغ هرچه بزرگترقابل باور پذیر تر) را در رسانه خود منتشر کنند و لابد نیز کارت هدیه و… دریافت نمایند در مقابل خوش خدمتی و و سرپوش گذاشتن به ظلم مضاعف بردومیلیون سپرده گذار و وخانواده هایشان که جمعیت هشت میلیونی یعنی ده درصد از جمعیت کشور از مناطق محروم سیسنان بلوچستان تا پارس آباد اردیبل را در برمی گیرد

 5. سایت وابسته به آقای توکلی – برای اندکی پول- تبلیغات شرکت های کلاه بردار خودرویی مانند د..س خودرو را منتشر می کند- با این که می داند ماهیت آن شرکت ها دروغ و فریب است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا