زیباکلام: گردانندگان سایت الف کجا تربیت‌شده‌اند؟!

صادق زیباکلام استاد دانشگاه که با اصلاح طلبان همسویی سیاسی دارد، در یادداشتی در اینستاگرام با عنوان «همه‌پرسی در اقلیم کردستان و دشنام پراکنی سایت الف» [لینک] پاسخ داد.

صاحب امتیاز سایت الف، «احمد توکلی» فعال سیاسی اصولگراست که پدر داماد آقای زیباکلام است.

به گزارش انصاف نیوز، متن کامل یادداشت صادق زیباکلام در پی می‌آید:

🔹من در مصاحبه‌ای با تلویزیونی در کردستان عراق روز قبل از همه‌پرسی، حق تعیین سرنوشت را جزء اساسی‌ترین حقوق دمکراتیک ملت‌ها دانستم. درعین‌حال زمان برگزاری آن را مناسب ندانستم. سایت الف در یادداشتی به قلم آقای اکبر نبوی هرچه از دهانش برمیامده را نثار من کرده که چرا از حق تعیین سرنوشت کردهای عراق دفاع کرده‌ام.

🔹سال‌ها قبل از آنکه مسوولین سایت الف متولد شوند حزب مارکسیست توده یک شیوه‌ی سیاسی نوینی را در رویارویی با مخالفینش در ایران پایه‌گذاری نمود. اگر کسی به باورهای حزب انتقادی می‌کرد، توده‌ای‌ها به جای پرداختن به آن انتقاد، سعی می‌کردند شخصیت منتقد را تخطئه نمایند. به جای آنکه به سخنش یا نظرش بپردازند، او را متهم می‌کردند به مزدوری آمریکا، نوکری انگلیس، حقوق‌بگیر شرکت نفت، فراماسونری و… میراث حزب توده به مجاهدین خلق رسید. در دوران انقلاب، سازمان، مخالفینش را متهم می‌کرد به ارتجاع، در خط اسلام آمریکایی بودن، گرفتار افکار خرده‌بورژوازی بودن، تجدیدنظرطلبی، عافیت اندیشی، سازشکاری، چماقداری و مزدوری رژیم و… بدون آنکه به انتقاداتش بپردازد. آن میراث امروز به تندروها رسیده. هرکس که جرئت کند کلامی خلاف آن‌ها بگوید یا بیندیشد زشت‌ترین، غیراخلاقی‌ترین و زننده‌ترین توهین‌ها را نثارش می‌کنند.

🔹جالب است به‌عنوان یک رسانه اصولگرا، مخاطب از سایت الف انتظار اخلاق، ادب و فضیلت اسلامی دارد؛ اما آنچه در عمل می‌بیند ادبیات استالینیستی حزب توده است. آنچه در عمل به جای اخلاق و کرامت اسلامی از یک سایت مدعی اصولگرایی ملاحظه می‌کند، هتاکی، بی‌ادبی و زبان توهین و بی‌عفتی هست که یادآور ادبیات مجاهدین خلق مسعود رجوی است. حزب توده و مجاهدین خلق چون خود را انقلابی می‌پنداشتند به خودشان حق می‌دادند که ناشایست‌ترین الفاظ و عبارات را نسبت به مخالفین و منتقدینشان بکار برند. سایت الف و بسیاری از تندروها هم چون خود را ضدآمریکایی، خط امامی، ولایت مدار و انقلابی تصور می‌کنند به خودشان حق می‌دهند تا رکیک‌ترین و ناشایست‌ترین الفاظ و عبارات را علیه هرکس که مخالفشان هست یا در خط فکری آنان قرار نمی‌گیرد به کاربرند.

🔹انسان واقعاً به فکر می‌رود که گردانندگان سایت الف کجا تربیت‌شده‌اند که این‌قدر هتاک هستند و مثل آب خوردن به دیگران توهین می‌کنند. هیچ حدومرزی، هیچ ملاحظه‌ای، هیچ پروایی و ذره‌ای عفت کلام برایشان مطرح نیست. واقعاً چه آرمان‌هایی داشتیم و به کجا امروز رسیده‌ایم.

الف: مگر آقای زیباکلام از خانم شیرین عبادی چه کم دارد؟

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

 1. آقایان انصاف نیوز! آیا واقعا در ایران آدمی فهمیده تر از زیباکلام وجود ندارد؟ چرا این آدم مسخره را علم می کنید؟ چرا دائما از او می نویسید؟ آدم شرمش میاد

  2
  23
 2. این امپراطوری رسانه یی مثل الف و تسنیم و رجا و…سیاه را سفید و سفید را سیاه نشون می دهند!!
  کاش ذیل نام مقدس حزب اللهی و …، تخریب نمی کردند!!؟

  14
  2
 3. سلام ،
  گفتید حزب توده – یادم افتاد که بسیاری از دانشگاه رفته ها ! مانند آقای زیباکلام، مدام به این حزب بدوبیراه میگفتند و همچنان میگویند ! از جمله اینکه – حزبِ توده خائن – حزبِ وابسته – حزبِ استالینیستی – حزبِ چه و چه و چه ! که معلوم نیست چقدر صحت دارد و چقدر کذب است ! اما یک سئوال همیشه برای من مطرح بوده که حزبی که این همه عیب و ایراد داشته، چرا تعداد بسیاری از آدم حسابی های این سرزمین – یا توده ای بوده اند – یا در حزب توده عضو بوده بعدآ جدا شده اند – یا گرایش به این حزب داشته اند – و یا بسیاری از آنها هم توده ای ماندند و مُردند ! میتوان لیست بلند بالایی از متفکرین – شعرا – مترجمانِ نامدار – نویسنگان برجسته – جامعه شناسان و فیلسوفان نامی را در تایید حرف بالا ارائه کرد !

  6
  3
 4. من باوجوداینکه بابسیاری از گفته های اقای زیباکلام موافقتی ندارم ولی این هتاکی ها وهرزه درایی ها راافت بزرگی میدانم که بجان رسانه های مدعی وعربده کش خوداصولگراخوان افتاده است نمیدانم شخصیت های معتبروشناسنامه دار این جریان چقدر ازموضعگیری درمقابل این هرزه گویان وهتاکان طفره میروند حضرات دیگر تقیه کافی نیست؟

  11
 5. تجزیه طلب عرض و مال و جانش محترم نیست … البته هر چه تبعیض بین اقوام و مذاهب هست هم باید از میان برچیده شود

  زیباکلام در این وادی رفوزه شده و توهین سزاوار اوست

  3
  14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا