کشف مصباح: دنبال نفوذ در خبرگان برای رفراندوم برکناری ولی فقیه هستند

آیت الله مصباح یزدی با بیان این‌که «دشمن، روز به روز نسبت به کارآیی نظام مبتنی بر ولایت فقیه آگاه تر شده و با هزاران توطئه به دنبال تضعیف ولایت‌فقیه است»، مدعی شد: حتی افرادی در داخل به دنبال این هستند که از طریق قانونی و با عنوان نمایندگان خبرگان رهبری، زمینه رفراندومی برای کنار گذاشتن ولی‌فقیه را آماده کنند.

 

به گزارش انصاف نیوز، این عضو فعلی مجلس خبرگان که در سال‌های اخیر بحث‌های دورادور زیادی با آیت الله هاشمی رفسنجانی در قالب کنایه داشته است، در ادامه‌ی آن جمله گفته است: البته باید توجه داشت کسانی که زمینه رفراندوم را فراهم می‌کنند، برای بعد از آن هم برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ لذا توجه داشته باشیم که خطر امروز خطر نظامی نیست، خطر فرهنگی و فکری است.

 

مصباح یزدی همچنین گفت: دشمن قصد دارد ‌ابتدا با تضعیف ولایت‌فقیه و شخص ولی‌فقیه زمینه را فراهم کند و کار بعدی آن‌ها زمینه‌سازی برای حدف ولایت‌فقیه با رفراندوم است؛ لذا راهکارهایی هم برای تضعیف ارائه داده‌اند!

 

وی با بیان این که «نوک پیکان حملات دشمنان متوجه ولایت‌فقیه است»، ادامه داد: دشمنان از طرفی سعی می‌کنند با کسانی که فریب دادن آن ها ساده تر است، ولایت‌فقیه را تضعیف کنند؛ از طرف دیگر نیز سعی می‌کنند تا با به‌دست آوردن نقطه ضعفی از شخص ولی‌فقیه یا خانواده‌اش، آن را بزرگنمایی کنند؛ البته خداند متعال به قدری این بزرگ مرد را حفظ کرده که دشمنان حتی یک نقطه ضعف کوچک هم نمی توانند از وی بیابند.

 

رییس مؤسسه‌ی آموزشی و پژوهشی امام خمینی که این سخنان را در دیدار با هادیان سیاسی سپاه پاسداران از سراسر کشور مطرح کرده است، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: خداوند متعال وعده داده است که اسلام را به عنوان دین حق، بر روی زمین بگستراند؛ هر چند کسانی باشند که از آن اکراه داشته باشند.

 

وی که از طرف جریان سیاسی مخالف خود، به در حاشیه بودن یا کم فعالیت بودن در زمان پیش از انقلاب و همینطور زمان جنگ متهم می‌شود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی، اثرات عمیقی در کشور و جهان گذاشت؛ اثرات و برکات این انقلاب به قدری فراوان است که هنوز زود است درمورد آن‌ها قضاوت شود، بلکه باید سال‌ها بگذرد تا ابعاد و ثمرات آن را بتوان به‌طورکامل فهمید.

 

مصباح یزدی همچنین با بیان این‌که «همه‌ی ادیان آسمانی با آسیب‌ها و آفت هایی همراه بوده اند»، گفت: گرایش به سکولاریسم تقریبا در میان پیروان همه ادیان به وجود آمده است، بسیاری از شخصیت‌های معروف و مسئول در کشور ما نیز به این امر معتقد شده اند و حتی آن را ترویج کرده و در کتاب‌ها و سخنانشان به صراحت بیان می‌کنند که دین اسلام هم باید سکولار باشد،‌ یعنی سیاست و اقتصاد و نظایر آن‌ها ربطی به دین ندارد؛ بلکه باید توسط رجال سیاسی و اقتصادی که در این زمینه تحصیل کرده اند، اداره شود؛ وگرنه عالم دینی را چه به سیاست و اقتصاد؟!

 

وی افزود: آن‌ها معتقدند این‌که از دین توقع داشته باشیم روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری، ارتباطات و نظایر آن را بیان کند، توقعی بیش از حد و غیر قابل قبول است؛ حتی برخی سکولارها می‌گویند دین در روابط زن و شوهر و اعضای خانواده نیز نباید دخالت کند؛ بلکه آداب و رسوم و اقتضائات جامعه در هرزمانی این روابط را توجیه و مشخص می‌کند. لذا می‌بینیم در جوامع غربی زن و مردی که در دو شهر مختلف زندگی می‌کنند و تنها گاهی همدیگر را ملاقات می‌کنند، زن و شوهر به حساب می‌آیند، که متأسفانه این امر در ایران نیز در حال مطرح شدن است.

 

عضو خبرگان رهبری با بیان این‌که «از روز رحلت پیامبر اکرم (ص)، سکولاریسم در اسلام ظاهر شد»، گفت: هنوز پیامبر (ص)، دفن نشده بود که عده ای در صدد تعیین جانشین برای او برآمدند؛ یعنی معتقد بودند که تعیین جانشین، امری غیر دینی است و ربطی به دین ندارد! و لذا خودشان اقدام به تعیین جانشین پیامبر کردند. همین امر سبب شد کار به جایی برسد که فردی با عنوان خلیفه پیامبر (ص)، مشروب می‌خورد و در حال مستی هم نماز می‌خواند!

 

وی با اشاره به تعیین جانشین برای پیامبر (ص) توسط مردم، اظهار داشت: این در حالی است که هنوز از واقعه غدیر خم، زمان زیادی نگذشته بود که مردم آن را فراموش کرده باشند! حتی در میان کسانی که علی (ع) را خلیفه بعد از پیامبر (ص) می‌دانستند، اختلاف به‌وجود آمد، و حتی بین کسانی که دوازده معصوم را به عنوان امام قبول دارند، درباره موقعیت دین در عصر غیبت اختلاف وجود دارد و عده‌ای معتقدند در چنین شرایطی ولی‌فقیه مسئولیت رهبری جامعه را بر عهده دارد، و عده ای معتقدند که زمان غیبت ربطی به دین ندارد و دین در این زمینه چیزی نگفته است!

 

مصباح یزدی با اشاره به روایات متعدد اظهار داشت: در حالی که در روایات، مخالفت با ولی‌فقیه در حد شرک بالله عنوان شده است، عده‌ای می‌گویند حکومت اسلامی معنا ندارد و ما فقط امامت داریم که آن هم محدود در ائمه معصومین (ع) است.

 

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ( لذا خودشان اقدام به تعیین جانشین پیامبر کردند. همین امر سبب شد کار به جایی برسد که فردی با عنوان خلیفه پیامبر (ص)، مشروب می‌خورد و در حال مستی هم نماز می‌خواند )باعرض پوزش بنده بدلیل سواد کم نمیدانم کدامیک از خلفا که مردم تعیین کردند شراب میخورد ودر حال مستی نماز میخواند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن