نظر هاشمی درباره دانشگاه آزاد و پاسخی ظاهرا مستند

یک خبرگزاری اصولگرا سندی را منتشر کرده که مدعی است پاسخی به گفته ی آیت الله هاشمی رفسنجانی است که گفته بود از دانشگاه آزاد استفاده ی سیاسی و انتخاباتی نشده است.
به گزارش انصاف نیوز، روز یکشنبه آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این که هر‌کس می‌تواند مدرکی بیاورد که از این دانشگاه استفاده انتخاباتی شده است، ادامه داد: ما اصلا بنای کار انتخاباتی در این دانشگاه را نداشته‌ایم، چرا که معتقدیم این مجموعه علمی آموزشی بوده و کاری به سیاست هم ندارد، اما آنها بی ‌خودی با ما به رقابت برخاسته و اساسنامه دانشگاه را نیز به هم ریختند و برخلاف قانون عمل کردند.
تسنیم هم در واکنش به این اظهارات نوشت: دانشگاه آزاد در دوره مدیریت عبدالله جعفرعلی جاسبی، از چهره‌های مورد حمایت و نزدیک به هاشمی‌رفسنجانی، همواره از سوی منتقدان به سوء استفاده از این دانشگاه در راستای مسائل انتخاباتی متهم بوده است و در این باره اسنادی نیز تاکنون در رسانه‌‌ها منتشر شده است. یکی از اسناد مورد اشاره منتقدین درباره تلاش‌های انتخاباتی مسئولان دانشگاه آزاد، به صورتجلسه‌ای مربوط می‌شود که طی آن حسین امیدوار، مشاور عبدالله جاسبی و مدیرکل وقت تشکل‌های سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد، از اساتید و دانشجویان و تشکل‌های این دانشگاه می‌خواهد که در انتخابات 88 از میرحسین موسوی حمایت کنند. در این جلسه که اساتید دانشگاه و نماینده جاسبی و برخی از مسئولان تشکل‌های دانشجویی حضور دارند، پس از بحث‌های مفصل، در نهایت تصمیم گرفته می شود که دانشگاه آزاد از طریق اساتید و تشکل‌ها به طور رسمی با ستاد میرحسین موسوی همکاری کنند. در این جلسه برنامه‌ریزی می‌شود که از میرحسین موسوی در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات که فائزه و فاطمه هاشمی در آن حضور دارند دعوت به عمل آید.
انصاف نیوز در این باره در انتظار پاسخ دانشگاه آزاد است.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا