«نمی‌خواهند خدمات آیت‌الله هاشمی به کشور دیده شود»

مشاور ارشد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی به کشور خدمت کرد اما بعضی‌ها نمی‌خواهند این خدمات دیده شود، تاکید کرد: آیت‌الله هاشمی با شجاعت جنگ را تمام کرد، به امام گفت من را محاکمه کنید قطعنامه را می‌پذیرم، امام گفت نه خودم می‌‌پذیرم.

به گزارش  ایلنا، غلامعلی رجایی عصر امروز در همایش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و هشت سال دفاع مقدس گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت من با جلوگیری از جنگ، جلو کشته شدن ایرانی‌ها گرفتم و من گفتم حتی جلو کشته شدن عراقی‌ها را؛ گفتند بله؛ عراقی‌ها بیشتر از ما کشته می‌دادند.

برخی نمی‌خواهند خدمات هاشمی به کشور دیده شود 

وی با بیان اینکه گفتم شما حتی دوست ندارید دشمن‌تان کشته شوند که ایشان گفت من از کشته شدن انسان‌ها بیزارم، اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی به کشور خدمت کرد اما بعضی‌ها نمی‌خواهند این خدمات دیده شود.

مشاور ارشد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اختلاف مهم، جنگ اختلاف بین سپاه و ارتش بود که تا سال ۶۷ نتوانست آن را حل کند. سه اختلاف بود؛ بین سپاه و ارتش، بین سپاه و نمایندگان امام و اختلاف بین سپاه و رئیس‌جمهور وقت. بین شهید صیاد شیرازی و محسن رضایی اختلاف بود و حتی آقای رضایی استعفا دادند اما آیت‌الله هاشمی جلو اختلاف را گرفت.

آیت‌الله هاشمی با شجاعت جنگ را تمام کرد

رجایی با بیان اینکه می‌گویند قطعنامه جام زهر بود، تصریح کرد: سال‌های آخر نیرو نمی‌آمد. یادم در تهران گفتند از آزادی تا ولیعصر نیرو می‌آید اما نشد. آیت‌الله هاشمی با شجاعت جنگ را تمام کرد، به امام گفت من را محاکمه کنید قطعنامه را می‌پذیرم، امام گفت نه خودم می‌‌پذیرم.

اگر جنگ را پایان نمی‌دادیم معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد

وی اضافه کرد: آخر جنگ قدرت عراق افزایش یافت و دو برابر شده بود. اگر جنگ را پایان نمی‌دادیم معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد. امام فرمودند پایان جنگ با نظر همه بود اما خب برخی‌ها عقده دارند و نمی‌شود.

هاشمی به امام گفت می‌خواهم فرمانده صلح باشم

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: از آیت‌‌الله هاشمی پرسیدم اگر خدا را ملاقات کنید و از شما پرسیده شود در این ۳۸ ساله چی عرضه کردید، چه پاسخی خواهید داشت؟ ایشان گفتند: اول کار، قرآن و دوم، ختم جنگ. آیت‌الله هاشمی نقل می‌کردند که یک بار امام خمینی به من گفتند ان‌شاالله از فرماندهی جنگ سربلند بیرون می‌آیید. من گفتم نمی‌خواهم فرمانده جنگ باشم می‌خواهم، فرمانده صلح باشم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن