جواد امام: اتهام‌زنی اثبات نشده محکوم است

«جواد امام» فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره‌ی انتشار شایعات درباره‌ی خانواده‌ی رییس قوه قضاییه، ضمن تقبیح چنین رویکردی گفت: ما خود قربانی این نوع بحث‌ها بوده‌ایم. بسیاری از دوستان ما در اصلاحات به اتهامات ناروا و ناحقی محکوم شدند و هزینه دادند.

او پیش از این در حساب رسمی توییتر خود نوشته بود که: «اتهام‌زنی دروغین و فضاسازی مسموم در شبکه مجازی نسبت به خانواده رییس قوه‌قضاییه علیرغم انتقادهایی که به مدیریت ایشان است کاری کثیف و محکوم است».

جواد امام درباره‌ی هم‌زمانی سؤال «محمود صادقی»، عضو فراکسیون امید مجلس از «سید محمود علوی»، وزیر اطلاعات دولت روحانی درباره‌ی بولتن‌های محرمانه و ادعای کذب آمدنیوز درباره‌ی خانواده‌ی آیت الله صادق لاریجانی، به خبرنگار انصاف‌نیوز گفت: بولتن‌ها، فکر می‌کنم که خودش آیین‌نامه‌ای خاص داشته باشد و این خیلی بحثی ندارد. شاید به این خاطر که آن مراقبت‌ها و حساسیت‌ها را بخواهند روشن کنند و به نوعی آگاهی دهند که این‌ها مستمسک قرار نگیرند، یا قوانین موضوعه‌اش روشن شود؛ من فکر می‌کنم سؤال، در چارچوب قانونی خودش مطرح شده است و به‌خاطر هم‌زمانی با این اخبار شاید بیاییم و این‌ها را کنار هم قرار دهیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره‌ی برداشتی که از سؤال محمود صادقی از وزیر اطلاعات شده بود که شائبه‌ای از صحت شایعات اثبات نشده را برای مخاطبان صادقی در توییتر ایجاد کرده بود، گفت: آقای صادقی می‌تواند این بحث را روشن کند که منظورش و هدفش چه بوده است. در مورد هم‌زمانی سوالی که آقای محمود صادقی مطرح کرده‌اند و آنچه به تازگی مطرح شده است هم باید از خود آقای صادقی سؤال کنید و من در این مورد هیچ‌گونه اظهارنظری نمی‌کنم.

وی درباره توییت اخیرش مبنی بر محکوم کردن اتهام‌زنی به خانواده‌ی رییس قوه قضاییه گفت: بحثی که خودم انجام داده بودم این بود که چیزی را تایید یا تکذیب نکردم، گفتم اگر ما بیاییم و اتهاماتی که وجود ندارد یا اثبات نشده است و منابع روشنی ندارد، به آنها متوسل شویم، قطعاً ما از این نوع رفتارها استقبال نمی‌کنیم. ولو این‌که اگر ما خودمان مورد ظلم واقع شویم، نمی‌آییم از ظلم دفاع کنیم و این‌کار اخلاقی نیست؛ اگر این اتفاق هم بیفتد ما به این وسیله‌ها متوسل نمی‌شویم؛ ما خود قربانی این نوع بحث‌ها بوده‌ایم. بسیاری از دوستان ما در اصلاحات به اتهامات ناروا و ناحقی محکوم شدند و هزینه دادند.

محمدجواد امام در آخر تاکید کرد: باید بدانیم که ما حرف خودمان را می‌زنیم، هرجا لازم باشد نقد می‌کنیم، هرجا لازم باشد اعتراض می‌کنیم ولی به این رفتارهای غیر اخلاقی قطعاً متوسل نمی‌شویم و استقبال نمی‌کنیم و محکوم هم می‌کنیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/D8Z3Y
برچسب ها

نوشته های مشابه

4 thoughts on “جواد امام: اتهام‌زنی اثبات نشده محکوم است”

  1. شمادقت نکردی اقای امام بنحوی به حضرات میگوید اگر این بداست بنابراین هراتهام ثابت نشده ای هم بداست همان اتهامات ثابت نشده ای که اصلاحطبان هم زندانیش را کشیده اند وهم حصروممنوع ال………
   7   0
 1. جناب جواد امام ، آیا لحظه ای اندیشیده اید که اتهامات افرادی در این سطح را در کجا و چگونه میتوان اثبات کرد ، هر چند که دلیل هم وجود داشته باشد ، …..؟!
  1  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *