آموزش کلاغ‌ها برای جمع آوری ته‌سیگارها+تصاویر

محققان قصد دارند تا با استفاده از هوش کلاغ‌ها، از آنها برای پاکسازی خیابان‌ها بهره بگیرند.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، کلاغ‌ها به طور قطع موجودات باهوشی هستند و استفاده از ابزار مختلف را خیلی زود یاد می‌گیرند، به طوریکه برخی دانشمندان معتقدند که هوش آنها حتی با میمون‌ها رقابت می‌کند.

این ایده از سوی یک استارتاپ جدید موسوم به «شهرهای شلوغ» (Crowded Cities) است که قصد دارد با آموزش کلاغ‌ها آنها را برای جمع‌آوری فیلترهای سیگار از خیابان بکار گیرد. وجود فیلترهای سیگار در خیابان‌ها برای تمام نقاط جهان از جمله شهرهای پرجمعیت یک معضل محسوب می‌شود.

57571555

تمرکز اصلی این استارتاپ نیز بر روی شهرهای پرجمعیت هلند است که گفته می‌شود سالانه شش میلیارد فیلتر سیگار در خیابان‌های آن انداخته می‌شود.

از نظر این تیم تحقیقاتی کلاغ‌ها که موجوداتی باهوشی هستند می‌توانند بهترین گزینه برای کمک به حل این مشکل باشند. آنها این موجودات را آموزش داده و در ازای این کار به آنها چیزهایی را به عنوان پاداش می‌دهند.

آنها یک دستگاه به نام “”Crowbar را توسعه دادند که اساسا مکانیسمی برای تغذیه پرندگان است. کلاغ‌ها با جمع‌آوری فیلترهای سیگار آنها را به درون این دستگاه می‌اندازند.

یک دوربین که در حال ضبط این وقایع بوده، تایید می‌کند که جسم حمل شده توسط کلاغ، فیلتر سیگار است. سپس سیستم غذایی را به عنوان پاداش بر روی سکوی تعبیه شده در این دستگاه قرار داده و با ایجاد یک رابطه مثبت، تلاش این موجود را این‌گونه پاسخ می‌دهد.

ساختن چنین سیستمی و آموزش کلاغ‌ها قطعا کار آسانی نیست اما از آنجایی که ۹۸ درصد از فیلترهای سیگار از الیاف پلاستیکی ساخته شده و برای تجزیه به ۱۰ سال زمان نیاز دارند، قطعا یک ایده جالب توجه است.

57571556

این استارتاپ اعلام کرده است که تمام اجزای سیستم Crowbar در حال حاضر کاربردی و آماده بوده و به محض مونتاژ آنها، این سیستم شروع به آموزش کلاغ ها خواهد کرد.

57571558

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن