چرا مسیح علینژاد دروغ می‌گوید

«کیوان مهرگان» در یادداشتی تلگرامی با عنوان «چرا معصومه علینژاد دروغ می‌گوید» درباره‌ی او که به «مسیح علینژاد» معروف است، نوشت:

قصد ادامه‌ی بحث با خانم علینژاد را نداشته و ندارم اما بعد از یادداشت آقای کامبیز نورزی و یادداشتی که من با عنوان کفتارها منتشر کردم و چند نقد حرفه‌ای دیگر به اقدام خانم معصومه علینژاد، ایشان مطلبی نوشته‌اند که در صدر آن آمده «من تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد».

این عبارت متعلق به مردی است تاریخی برای اتفاقی تاریخی. تکرار آن از سوی خانم علینژاد بدون اشاره مرجع جمله هم از سرقت ادبی حکایت می‌کند هم از توهم زیاد ایشان. با این حال کاری به توهمات ایشان ندارم. غرض دروغی است که برای توجیه عملشان گفته‌اند. ایشان می‌نویسند:

«تسلیم صحنه آرایی‌های خطرناک نمی‌شوم؛ تکرار می‌کنم: من به عنوان یک خبرنگار به همراه همکارم با دوربین و مجوز رسمی در دفتر خاتمی حضور پیدا کردیم برای مصاحبه و نه دیدار خصوصی… برای خطبه‌ی عقد و یا دیدار خصوصی و فامیلی نرفته بودم، دیدارمان برای انجام یک مصاحبه رسمی بود».

و اما دروغ‌های خانم علینژاد :

۱ . زمان مصاحبه سال ۸۷ است، بر اساس آنچه در خاطر ما هست ایشان در آن تاریخ تازه به لندن رفته بود و هنوز جذب رسانه‌های نوشتاری و تصویری خارج از کشور نشده بود. فقط گاهی برای نشریات مطلب می‌نوشت. بنابراین هنوز خبرنگار نشریات مکتوب داخلی محسوب می‌شوند و با عکاس رفته‌اند نه تصویربردار. منظور از دوربین هم دوربین عکاسی است نه دوربین تصویر برداری.

۲ . زاویه دوربین لوآنگل (از پایین به بالااست). نه آی ل ول (چشم در چشم) شوت دوربین از کنار است نه از سمت خبرنگار. هم زاویه‌ی دوربین هم شوت آن نشان می‌دهد که حتی اگر ادعای دروغ خانم علینژاد را بپذیریم که با دوربین فیلمبرداری رفته‌اند، بدون اطلاع و مخفیانه فیلمبرداری کرده‌اند.

۳ . کسی که برای مصاحبه‌ی تصویری می‌رود حتماً یا از میکروفن یقه‌ای (هاش اف) یا از بوم برای ضبط صدا استفاده می‌کند.. در حالی که صدای پخش شده بسیار بی کیفیت است و نشان می‌دهد که تصویر برداری بدون صدابرداری بوده است. آیا این مساله غیر از این است که مخفیانه بوده است.

۴ . اگر باز ادعای دروغ خانم علینژاد را بپذیریم. این مصاحبه‌ی تصویری نسخه‌ی کاملش کجا پخش شده؟

۵ . در تمام دنیا اولین دورغ یک روزنامه‌نگار آخرین دروغ اوست. هیچ موسسه‌ی رسانه‌ای حاضر به پذیرش ریسک با یک خبرنگار دروغگو نیست. مگر اینکه صدای آمریکا باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/9abxs
برچسب ها

نوشته های مشابه

6 thoughts on “چرا مسیح علینژاد دروغ می‌گوید”

 1. دست خاتمى و اصلاح طلب ها نمك نداره عزيز ! انگار اين خانوم و ديگر خائنان به اصلاحات – امثال داريوش سجادى – يادشون رفته كه هرچى آبرو و جايگاه داشتند از صدقه سر خاتمى و دولت اصلاحات بود !
  21  3
 2. سلام ،
  این یک اصل پیش پا افتاده روانشناسی است که بی مایگان برای مطرح شدن حاضرند ، مستمر فحش بخورند و مورد حمله لفظی قرار بگیرند- آنهم با صدای بلند ! و شما و دیگر سایتها هم دارید به این شکل به این آدم متوهم لطف میکنید ! اساسی ترین واکنش به رفتارهای امثال این خانم یا آقا – ندیدن آنهاست ! چیزی که آنها را ( مسیح نژاد – داریوش سجادی و …) به وحشت می اندازد – ندیده شدن است !
  8  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *