خرید تور تابستان

پرسپولیس 2 – الهلال 2؛ پایان رویای آسیایی

پرسپولیس در دو بازی رفت و برگشت مقابل الهلال با نتیجه 6 بر 2 به کار خود خاتمه داد و به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا خاتمه داد.

به گزارش “ورزش سه”، شکست سنگین 4 بر 0 در دیدار رفت با تلاش پرسپولیس برای تغییر نتیجه بازی همراه بود؛ اما حتی زدن 2 گل نیز برای ثبت معجزه کافی نبود و خریبین نیز توانست بار دیگر برای پرسپولیس با گلزنی خود دبل کرده و تساوی دو بر دو را برای پایان کار سرخپوشان تهرانی رقم بزند.

استادیوم: سلطان قابوس مسقط

اخطار

محمد انصاری (دقیقه 25) از پرسپولیس

پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان ( دقیقه 65، بشار رسن)، وحید امیری، علی علیپور ( 1+90، سیامک نعمتی) و گادوین منشا

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

الهلال عربستان

عبدالله معیوف، اوسامه هوساوی، محمد جحفلی( الخیبری 72)، محمد البورایک ( عبدالله الزوری61)، یاسر الشهرانی، الحافظ، نیکولای میلسی( کانو 80)، سلمان الفرج، کارلوس ادواردو، سالم الدوساری و عمر خریبین
سرمربی: رامون دیاز

شرح گل ها

پرسپولیس 1 الهلال 0( گادوین منشا، دقیقه 17): ارسال وحید امیری برای گادوین منشا با ضربه سر محکم این بازیکن گل اول پرسپولیس را رقم زد.

پرسپولیس 1 الهلال 1: ( دقیقه 29، عمر خریبین): مهاجم سوری الهلال ضربه پنالتی مشکوک تیمش را به شکل چیپ وارد دروازه بیرانوند کرد تا نتیجه را به تساوی بکشد.

پرسپولیس 2 الهلال 1: ( دقیقه 61): ارسال زمینی انصاری با کاشت توپ از سوی علی علیپور برای منشا با ضربه تمام کننده‌ی این بازیکن همراه شد که گل دوم سرخپوشان رقم خورد.

پرسپولیس 2 الهلال 2: ( دقیقه 73، عمر خریبین): اشتباه اول از شجاع خلیل زاده و در ادامه صادق محرمی باعث شد تا خریبین درون شش قدم با چرخش خود و ضربه زمینی بیرانوند را هم تسلیم کند.

شرح بازی

شکست 4 گله‌ی پرسپولیس در بازی رفت باعث شده بود تا سرخپوشان با کمترین امید به مسقط برود. محرومیت مهدی طارمی به عنوان برترین گلزن این تیم نیز شانس آنها را کمتر از همیشه می‌کرد. با این حال یک شروع طوفانی از گادوین منشا با گل اول این تیم همراه شد و در ادامه نیز یک موقعیت خوب دیگر بارقه امید را در اردوی این تیم شکل داد؛ اما با سوت‌های اشتباه داور همه چیز برای پرسپولیس تغییر کرد. ابتدا این محمد انصاری بود که با کارت زرد داور تمرکز روحی و روانی خود را از دست داد و در ادامه این بازیکن با خطای پشت محوطه جریمه و اشتباه داور در اعلام ضربه پنالتی تمام کاخ رویاهای سرخپوشان را فرو ریخت.
تساوی یک بر یک در نیمه اول به معنای پایان کار پرسپولیس تصور می‌شد و در نیمه دوم هم حریف با حفظ توپ فوق العاده‌ی خود شرایط به بهترین شکل برای دستیابی به مجوز حضور در فینال ادامه می‌داد. با این حال یک حرکت طوفانی از سوی پرسپولیس و ضربه تمام کننده منشا حداقل امیدواری برای پیروزی را در این تیم شکل داد تا از شخصیت خود مقابل حریف دفاع کنند. اما همچنان ضعف دفاعی این تیم با اشتباهات فردی کار دست سرخ‌ها داد تا خریبین خود را برابر پرسپولیس 5 گله کند! آماری فوق العاده که او را اکنون برای دستیابی به عنوان آقای گلی آسیا نیز امیدوار می‌کند. پرسپولیس که تا نیمه نهایی آسیا سزاوارانه حرکت کرده بود با دو بازی اشتباه فردی و البته مصائب حاشیه‌ای به کار خود خاتمه داد تا شروع و پایان آنها مسقط باشد. بازی ابتدایی گروهی برابر الهلال در مسقط و در نهایت بازی برگشت نیمه نهایی در مسقط. پایانی البته سزاوارانه با توجه به عملکرد بازی برگشت و امیدواری برای موفقیت در فصل آینده این رقابت‌ها

اتفاق ویژه

سوت های اشتباه داور عمانی یکی از عوامل ثبت این نتیجه بود. پرسپولیس شاید توانایی تغییر شکست 4 گله بازی رفت را نداشت؛ اما مسلما اگر با بی مهری داور مواجه نمی‌شد حداقل به پیروزی التیام بخش در این جدال دست پیدا می‌کرد. پنالتی عجیب برای الهلال برای به تساوی کشاندن بازی و ندیدن حداقل یک پنالتی برای پرسپولیس باعث شد تا شاگردان برانکو در جدالی که حداقل استحقاق پیروزی را داشتند با تساوی به کار خود در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان خاتمه دهد.

بازیکن برتر

دو بازیکن خارجی دو تیم با دبل خود در این بازی سهم عمده‌ای در نتیجه آن داشتند. گادوین منشا که زیر فشار انتقادات قرار داشت با عملکردی خیره کننده و ثبت دو گل دیدنی توانست پرسپولیس را در شرایط امیدوارکننده‌ای قرار دهد؛ اما عمر خریبین سوریایی نیز در سمت مقابل بعد از هت تریک در بازی رفت اینبار با دبل خود مانع از شکل گیری رویای پرسپولیس شد و توانست همچنان به کری خود با تیم ایرانی ادامه دهد.

دقایق حساس

دقیقه 4: الهلال روی حمله ای روی دروازه پرسپولیس صاحب موقعیت کرنر شد که این ضربه سودی برای آبی پوشان نداشت.
دقیقه 8: نفوذ صادق محرمی از راست با دفع توپ جهفلی به کرنر رفت.
دقیقه 10: پاس در عمق محسن مسلمان با اشتباه مدافع الهلال فرصت خوبی را برای علپیور مهیا کرد که معیوف با خروجی خوب موقعیت را از پرسپولیس گرفت.
دقیقه 14: پرسپولیس صاحب توپ و میدان است و حملات نصفه و نیمه ای را روی دروازه الهلال طراحی می کند؛ اما شدت این حملات به قدری نیست که حریف را به دردسر بیندازد.
دقیقه 21: فرار علی علیپور به محوطه جریمه و ضربه او از زاویه تقریبا بسته با برخورد به تیرک دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 22: اینبار ارسال محمد انصاری از سمت چپ فرصت خوب گلزنی را در اختیار گادوین منشا قرار داد که ضربه سر او از فاصله کمی راهی اوت شد.
دقیقه 25: تکل محمد انصاری روی پای کارلوس ادواردو از سوی داور با کارت زرد همراه شد. این در حالی بود که بازیکنان اعتقاد داشتند این حرکت خطا نبوده و نسبت به آن معترض بودند.
دقیقه 28: حرکت سلمان الفرج به سمت دروازه پرسپولیس پشت محوطه جریمه با خطای محمد انصاری همراه شد که داور یک ضربه پنالتی به سود الهلال اعلام کرد. این در حالی بود که این خطا به نظر چسبیده به خط محوطه جریمه به نظر می رسید.

دقیقه 35: ضربه از فاصله دور توسط محسن ربیع خواه و به شکل زمینی راهی اوت شد تا خطری روی دروازه الهلال نداشته باشد.
دقیقه 39: حرکت علیپور در محوطه جریمه و ارسال پاس کوتاه برای وحید امیری با شارژ مدافع الهلال همراه شد که داور عمانی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و این مساله اعتراض شدید برانکو را به همراه داشت.
دقیقه 49: فرار دیدنی علی علیپور از سمت راست با ضربه بی دقت او همراه شد تا فرصت خوبی از کف پرسپولیس برود.
دقیقه 69: بار دیگر فرار منشا و ضربه او از پشت محوطه جریمه از بین دو بازیکن به راحتی در اختیار معیوف قرار گرفت.
دقیقه 80: ضربه بشار رسن درون شش قدم با برخورد به دست مدافع الهلال می‌توانست یک ضربه پنالتی برای سرخپوشان رقم بزند که بار دیگر داور عمانی از آن چشم پوشی کرد.
دقیقه 85: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس پشت محوطه جریمه با ضربه منشا از فاصله کمی راهی اوت شد.
2+90: ضربه تمام کننده احمد نوراللهی با اختلاف کمی راهی اوت شد تا داور عمانی بعد از آن سوت پایان بازی را به صدا در بیاورد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا