سیداسماعیل خطیب: دشمنان تضعیف قوه قضائیه را هدف قرار داده‌اند

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح نهادی برخاسته از انقلاب است و یکی از الزامات این سازمان انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح که در سالن غدیر این سازمان برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌ الحسین(ع) و ایام اندوهبار اسارت اهل بیت(ع) گفت: امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) با خطبه‌ها و افشاگری‌ها و روضه خوانی‌ها، حماسه حسینی را به یک حماسه جهانی و نهضت تبدیل کردند که در سراسر تاریخ برای همیشه ماندگار شد و حتی دوست و دشمن درباره آن سخن گفتند.

وی ادامه داد: امروز هم به گفته امام راحل(ره) منشاء این انقلاب عاشوراست و همین هیات‌ها و جلسات و محرم و صفر باعث پیدایش و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و نظام مقدس گردید و امروز می‌بینیم همچون دوران گذشته این انقلاب و نظام مقدس بر اساس همان ایده‌ها و آرمان‌ها و راه جهاد و شهادت توانسته است در مقابل تمام دشمنی‌ها، انحراف‌ها و عملیات روانی و بسیج رسانه‌های دشمن ظفر یابد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه افزود: دشمن چه زمانی که دشمنی خود را با فتنه گروهک‌ها شروع کرد و این فتنه را با فتنه منافقان و بنی صدر ادامه داد و چه زمانی که این دشمنی را با جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی نهایتا با فتنه 88 به نظر خودش به کمال رساند، نتوانست اقدامی کند و در طول 40 سال انقلاب اسلامی با صبر، برنامه، جهاد، ولایتمداری، شهادت و حرکت بسیجی و جهادی در مقابل نظام سلطه و تمام توانمندی که دشمن علیه نظام به کار گرفته ایستادگی کرد و پیشرفت و ثبات خود را تضمین کرد.

خطیب تاکید کرد: این نظام بر اساس فرهنگ عاشورا برپا و با خون و شهادت بیمه شده است و با رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری هدایت شده و در در مقابل همه این دشمنی‌ها پیروز شده است؛ این در حالی است که دشمن در دشمنی خود هیچ کوتاهی نکرد و همه توان خود را در براندازی نظام به کار گرفت.

وی اضافه کرد: در عرصه‌های مختلف دشمن در دشمنی خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است؛ چه در فتنه‌هایی که از بیرون تحمیل کرد و چه فتنه‌هایی در درون شکل گرفت که با بصیرت و هوشیاری مردم تمامی اینها با شکست روبرو شد. اکنون نیز پیروزی انقلاب و نظام و تداوم آن به همین بستگی دارد که ما بتوانیم این فرهنگ عاشورایی، زینبی و سیدالساجدینی را در میان خودمان، خانواده‌ها و نسل خود تداوم ببخشیم و برای همین است که هر روز دشمن به شکلی، تمام همّ و غمّش را برای مقابله با نظام به کار می‌گیرد؛ حال چه فتنه 88 باشد، چه شرایطی که برجام پیش آورد که بتواند به عنوان پسابرجام از آن استفاده کند و چه دشمنی‌هایی که با نفوذ در میان نظام و اقتصاد ما پیش آورد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه یادآور شد: برخی حوزه های اقتصاد ما با نفوذ افرادی به فساد کشیده شد و در کنار تحمیلی که بر این کشور شد، سبک زندگی، روش و منش‌ برخی افراد، وابستگی و گرایش به غرب پیدا کرد. امروز، جریاناتی تلاش می کنند که فساد را در کشور گسترش دهند، مقام معظم رهبری این نفوذ را اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی دانستند و امروز با همین امر مواجهیم.

خطیب ادامه دادد: عدهای با ایجاد مجموعه‌هایی که فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی انجام می‌دهند، در جهت نفوذ و گسترش فرهنگ غربی در تلاش هستند که شاهد جدی آن سند ٢٠٣٠ و اسنادی است که به نام توسعه پایدار به کشور وارد می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن در بحث اقتصاد و تحریم به تبیین برنامه‌ریزی دشمن در رابطه با فشار به جمهوری اسلامی پرداخت و تصریح کرد: دشمن مدت‌ها فکر می‌کرد می‌تواند با یک فشار خارجی این نظام را به زانو در بیاورد. وقتی مایوس و با شکست مواجه شد، به فعالیت‌ها و اقداماتی در درون نظام پرداخت و عده‌ای این توطئه را تئوریزه کرده و به عنوان فشار از پایین آن را در جامعه مطرح کردند.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه اضافه کرد: امروزه می‌بینید که دشمن با یک تغییر رویه این دو اقدام را با هم تلفیق کرده، عوامل نفوذی آنها در داخل و دشمنی‌های آنها در خارج دست به دست هم داده و همراه و موازی با هم حرکتی را در جهت و بر علیه این نظام پیگیری می‌کنند که این هماهنگی و همراهی را همگی به خوبی می‌بینیم که هر روز در حوزه‌هایی اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به نحوی بروز پیدا می‌کند.

خطیب به بیان مصادیقی در این زمینه پرداخت و خاطرنشان کرد: دشمنان با دشمنی‌ها، ادامه تحریم‌ها و فشارها اقدامات خود را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهند و با استفاده از جاهلی مثل ترامپ و انداختن او به جان ایران، تلاش می‌کنند در این ثباتی که نظام پیدا کرده و نفوذی که کشورمان در منطقه ایجاد کرده است، اخلال ایجاد کنند.

وی با اشاره به اذعان دشمنان به نفوذ ایران در جهان و منطقه ابراز داشت: دشمن تلاش می‌کرد و تمام توانش را به کار گرفت که بتواند نظام را در درون مرزهای خودش براندازد. سپس به اینجا رسید که آن را در مرزهای خودش محصور کند و امروز می‌بینید که عملا صدور این انقلاب و نظام، منطقه را فراگرفته و کار به جایی رسیده که خود دشمن این نظام و این جمهوری اسلامی را به عنوان یک ابرقدرت جهانی به رسمیت می‌شناسد و ترامپ به عنوان کسی که خود را در راس نظام سلطه می‌داند، می‌گوید که دشمنی با ایران هدف من است.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد: در بحث برجام و قراردادهای برجام تمام قدرتمندان دنیا در یک طرف می‌نشینند و ایران را به یک طرف دعوت می‌کنند؛ ولی دشمن این عظمت را نمی‌تواند تحمل کند.

خطیب با بیان اینکه سه مولفه اقتصاد، نفت و توانمندی جوانان سه عامل ثبات و قدرت و موفقیت جمهوری اسلامی ایران هستند، عنوان کرد: دشمن این سه مولفه را با تمام توان از بیرون با تحریم و از درون با فساد هدف قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای هدف قرار دادن نیروهای مسلح عنوان کرد: دشمن اقتدار این نظام را مدیون نیروهای مسلح و اقتدار موشکی می‌داند؛ برای همین، تمام همّ و غمّ خود را بکار گرفته تا در جهت تضعیف نیروهای مسلح قدم بردارد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به حرکت سازمان‌یافته دشمن با روش‌های مختلف برای تضعیف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ترامپ رسما و اروپایی‌ها تلویحا وارد میدان شده و برای همین هم رئیس‌جمهور فرانسه به راحتی می‌گوید ما در سفرمان به ایران، هدف را محدودسازی موشکی، مذاکره منطقه‌ای و فشار علیه ایران قرار می‌دهیم.

خطیب خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: همه اینها نشان می‌دهد چیزی که شما از آن حفاظت و صیانت می‌کنید و مجموعه‌ای که سلامت آن به نوع کارکرد شما بستگی دارد، مجموعه‌ای است که دشمن را سرسختانه به عقب‌نشینی و شکست‌های متعدد در منطقه و فضای جهانی وادار کرده است؛ بنابراین، باید نسبت به مسئولیتی که برعهده شماست، توجه داشته باشید.

وی سازمان قضایی نیروهای مسلح را نهادی برخاسته از انقلاب دانست و با بیان اینکه یکی از الزامات این سازمان انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن آن است، تصریح کرد: یک نهاد انقلابی اصلا نمی‌تواند در وجود خودش افرادی را ولو با تذکر تحمل کند که نسبت به انقلاب، انقلابی‌گری و آنچه که به آرمان‌های انقلاب و ولایت بستگی دارد اندکی خدشه داشته باشند.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به این‌که جایگاه نیروهای مسلح جایگاه ارزشمندی است که آنها در اقتدار نظام دارند، خاطرنشان کرد: امروز می‌ببنید دشمنی‌ها از بیرون رسما و علنا متوجه نیروهای مسلح است که گویای این اقتدار است.

خطیب به فرموده‌ای از امام علی (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: به فرموده این امام بزرگوار نیروهای مسلح دژهای محکمی برای مردم، عزت دین و زینت حکومت هستند که قوام نظام و مردم به آنها بستگی دارد و لذا صیانت، حفظ و ارتقای سلامت آنها بستگی به کارکرد مجموعه سازمان قضایی نیروهای مسلح دارد.

وی ادامه داد: طبیعتا باید نفوذ، تاثیرگذاری و اقدامات این مجموعه به نحوی باشد که بتواند این سلامت را تضمین و ارتقاء بخشد.

خطیب اظهاراتش به تلاش‌های ناکام دشمن برای هجمه به قوه قضائیه اشاره و بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند به هر شکلی قوه قضائیه را هدف قرار دهد؛ چراکه دستگاه قضا اولین و بزرگترین سنگری است که در مقابل نفوذ، فتنه و توطئه‌ها ایستاده و نه تنها در برابر همه توطئه‌ها مقاومت می‌کند، بلکه توانسته در همه زمان‌های مختلف بر این فتنه‌ها پیروز شود و بر آنها غلبه کند.

وی با بیان اینکه با هوشیاری می‌توانیم این فتنه دشمن را نیز به پیروزی دیگری تبدیل کنیم، یادآور شد: آنچه را که امروز در فضای رسانه‌ای می بینید، چه آنچه که در مورد زندانیان و حقوق بشر مطرح می‌کنند و چه فضاسازی‌هایی که در برخورد قوه قضاییه با فساد انجام می‌دهند و چه طعنه‌ها و شایعات و اکاذیبی که نسبت به رئیس محترم قوه قضائیه یا نسبت به واحدهای زیرمجموعه و مرتبط با آن مطرح می‌کنند، تضعیف قوه قضائیه را به عنوان نهادی انقلابی هدف قرار داده است و هدف دیگری ندارد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تلاش‌های دشمن برای تضعیف قوه قضائیه را داستان‌سرایی دشمنان خواند و عنوان کرد: این تلاش‌های دشمن یک داستان‌سرایی است برای آنکه بتواند با یک فضای رسانه‌ای و جوسازی شرایطی را به وجود بیاورد که جایگاه قوه قضائیه و رئیس قوه قضائیه را که با مواضع محکم و عالمانه و هوشیارانه و با بصیرت در برابر فتنه و نفوذ و فساد ایستادگی می کند، تضعیف کنند.

خطیب این قبیل هجمه‌ها به قوه قضائیه را مسبوق به سابقه دانست و گفت: نسبت به شهید بهشتی نیز هجمه‌هایی را وارد می‌کردند و کار به جایی رسید که سخنرانی‌های ایشان را به هم می‌زدند و لذا این مسائل را مکرر دیده و تجربه کرده‌ایم و این تجربیات باید اندوخته‌ای باشد که بتوانیم با هوشمندی بر این توطئه‌ها پیروز شویم.

وی اضافه کرد: دشمن کارامدی و سلامت مجموعه و نظام را هدف قرار داده،‌ بنابراین اگر بتوانیم با برنامه و اراده ملی و ولایتمداری و دوری از هر شائبه‌ای که ما را از ولایت و ارزش‌ها جدا کند و حرکت مداوم در راه ولایت و شهادت، همیشه آماده فداکاری و جان‌نثاری باشیم، موفق و پیروز میشویم.

خطیب تاکید کرد: اگر روحیه انقلابی‌گری را همواره محافظت کرده و فرهنگ عاشورایی و زینبی را که به فرموده امام راحل (ره) مایه تداوم انقلاب است، ادامه دهیم که تا به حال ادامه داده‌ایم، از ریزش و توطئه و فتنه‌ای نهراسیم بر همه توطئه‌ها غلبه خواهیم کرد.

وی با تقدیر از زحمات غلامی مدیرکل سابق حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح، سیدرضا شریف مدیرکل جدید حفاظت و اطلاعات این سازمان را فردی مناسب و انقلابی برای این جایگاه دانست و خاطرنشان کرد: حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح باید صد در صد انقلابی و ولایی باشد؛ همه را به یاری خودش بخواند تا بتواند در انجام وظایفش به نحو احسن عمل نماید.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا