پاکستان: تاکنون شهادت مرزبان ایرانی تایید نشده

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: تاکنون هیچ اطلاع موثقی درباره شهادت مرزبان ایرانی به دست نیامده و هیچ منبع رسمی آن را تایید نکرده است.
خانم تسنیم اسلم سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد گفت: ما در خصوص گزارش های منتشرشده پایگاههای خبری درباره کشته شدن یکی از پنج مرزبان ربوده شده ایران با مقام های ایرانی در ارتباط هستیم.
وی با اشاره به تماس قبلی دولت پاکستان با همتایان ایرانی خود در باره مرزبانان ایرانی ربوده شده از سوی یک گروهک تروریستی افزود: تاکنون هیچ اطلاع موثقی درباره قتل مرزبان ایرانی به دست نیامده در عین حال اسلام آباد به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای یافتن مرزبانان ربوده شده ادامه می دهد.
تسنیم اسلم موضوع ربوده شدن مرزبانان ایرانی، سلامت و همچنین یافتن نیروهای ربوده شده ایرانی را امری بسیار مهم برای دولت پاکستان خواند و گفت: نیروهای سپاه مرزی پاکستان (FC) در حال عملیات هدفمند در بخش هایی از ایالت بلوچستان با هدف آزادی این افراد هستند.
دیپلمات ارشد دولت پاکستان تصریح کرد : درباره محل نگهداری مرزبان ایرانی در داخل خاک پاکستان هنوز گزارش یا جزییات موثقی دریافت نشده است.
وی خاطر نشان کرد: پاکستان و ایران همکاری مشترک خود را درباره پیدا کردن مرزبانان گسترش داده و دو کشور اقدامات فراوانی از جمله تبادل اطلاعات در این زمینه انجام داده اند.
خانم اسلم با اشاره به برعهده گرفتن مسئولیت ربودن مرزبانان ایرانی توسط گروه غیرقانونی جیش العدل گفت: ممکن است گروه تروریستی جیش العدل وجود خارجی نداشته و یا اینکه با برخی دیگر از گروهک های تروریستی همکاری داشته باشد
وی با بیان اینکه احتمال دارد عناصر خارجی نیز در این اقدام نقش داشته باشند افزود: اسلام آباد بر این باور است که برخی عناصر به دنبال تخریب فضای دوستانه و همکاری های نزدیک میان ایران و پاکستان هستند در عین حال هیچ فردی نمی داند چنین گروههایی از کجا سازماندهی شده و اقدام به عملیات تروریستی می کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ادامه داد: پس از انتشار گزارش رسانه های خارجی در باره قتل یکی از مرزبانان ایرانی، ما فورا با سفارت ایران در اسلام آباد تماس گرفته و همچنین از نور محمد جدمانی سفیر پاکستان در تهران خواستیم تا از نزدیک این موضوع را پیگیری و اسلام آباد را از جزییات کامل مطلع کند.
گروهک تروریستی جیش العدل ۱۷بهمن سال گذشته(۱۳۹۲) پنج نفر از مرزبانان ایران را در منطقه «جکیگور» در شرق ایران گروگان گرفت و به خاک پاکستان انتقال داد.
روز گذشته برخی رسانه های خارجی خبری منتشر کردند مبنی بر این که ˈجمشید دانایی فرˈ یکی از پنج مرزبان ربوده شده ایرانی به شهادت رسیده است.
این در حالی است که ˈعلی عبداللهیˈ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشورمان گفت : خبر کشته شدن یکی از پنج مرزبان ایرانی در پاکستان موثق نیست و تایید نمی شود.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن