روحانی: برخی می خواهند ما را مشغول حاشیه سازی کنند

رییس جمهوری با بیان این که برخی می خواهند ما را مشغول حاشیه سازی کنند تا از اصل کار باز بمانیم، گفت: در عرصه سیاست خارجی موفقیت بزرگی به دست آورده ایم که انشاء الله مسیر که به پایان رسید، مسایل را باز می کنم و خیلی ها خجل خواهند شد.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسملین حسن روحانی امروز (شنبه) در دیدار کارکنان نهاد ریاست جمهوری به مناسبت سال نو در مسجد سلمان فارسی نهاد برگزار شد، افزود: عده ای صبح تا شب به نام انتقاد به تخریب می پردازند و قلم و بیانشان آزاد است.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه تخریب و بد اخلاقی کار خوبی نیست، در عین حال اظهار داشت: این شرایط حاکی از آن است که فضای کشور ما آزاد است.
رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: آزادی زیباست، اما همه باید از آزادی حسن استفاده کرده و نباید خود را مشغول حاشیه سازی کنیم.
روحانی با بیان اینکه در عرصه سیاست خارجی موفقیت بزرگی به دست آورده ایم، گفت: چون در مسیر و راه هستیم کمتر در این ارتباط سخن می گویم، انشاء الله مسیر که به پایان رسید، مسایل را باز می کنم و خیلی ها خجل خواهند شد.
** از تلاش همه مسوولان دولتی راضی هستیم 
رییس دولت یازدهم با تاکید بر این که ملت ایران کار بسیار بزرگ و عظیمی انجام داده است، اظهار داشت: آنهایی که امروز در سیاست خارجی گام های استوار و با تدبیر برمی دارند، پشتوانه شان حمایت مردم و هدایت رهبری است. 
رییس جمهوری با اشاره به گذشت هفت ماه و نیم از عمر دولت یازدهم گفت: من در حد توان و فکر خود از تلاش همه مسوولان دولتی در سراسر کشور هم تشکر می کنم و هم راضی هستم. 
روحانی یادآور شد: ما در زمینه مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ، سیاست داخلی و سیاست خارجی گام های بسیار بزرگی را با هدایت رهبر معظم انقلاب برداشته ایم و کارهای بسیار انجام شده است. 
رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر این که در زمینه اقتصاد حرکت و مسیر ما درست بوده است، اظهار داشت: این موفقیت نشانه تدبیر، مشورت، خرد جمعی و تلاش همه اقتصاددانان کشور است که به ما کمک کرده اند و می کنند و هم تلاش مسوولان اقتصادی. 
** راه ما درست بوده است 
روحانی گفت: راه ما درست بود زیرا تورم نقطه به نقطه از ۴۴ به ۱۹٫۶ درصد و تورم ۱۲ ماهه طبق مرکز آمار ایران به ۳۲ درصد رسید. 
رییس جمهوری ادامه داد: ما به مردم قول دادیم تورم را به ۳۵ درصد برسانیم اما به ۳۲ درصد رساندیم و انشاءالله تا پایان سال به ۲۵ درصد کاهش خواهیم داد. 
رییس جمهوری همچنین با بیان این که کار سنگینی در زمینه اشتغال پیش رو داریم، گفت: طبق آمار مرکز آمار ایران گام های اولیه را برداشته ایم و اندکی بیکاری کاهش یافته است، البته تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی را در پیش داریم. 
رییس دولت یازدهم با تاکید بر این که همه باید کمک کنیم، ادامه داد: برای خدمت بهتر، همه نظر دهید و راه بهتر را پیشنهاد کنید. 
وی افزود: برای بهره وری بیشتر، خودتان تلاش کنید، استعداد و فکر خود را در این زمینه به کار گیرید و به مسوولان تذکر دهید چرا که انتقاد و پیشنهاد سازنده نه تنها خوب است بلکه وظیفه همه ما است. 
روحانی با بیان این که یکدیگر را باید نقد سازنده کنیم، گفت: کار را بهتر انجام دهیم و مردم را امیدوارتر کنیم. 
به گفته وی، امسال برنامه سختی پیش رو داریم که به لطف خدا و کمک مردم همه آنها را انجام خواهیم داد.
** اتهام اشتباه بزرگی است 
رییس جمهوری ادامه داد: علیرغم مشکلات، بسیار و بسیار به آینده امیدوارم و می دانم با همت، تلاش، هوشیاری و وحدت مردم می توانیم موفق شویم. 
روحانی با بیان این نکته که هیچ چیز بالاتر از وحدت نیست، اظهار داشت: هیچ کاری نیز زشت تر از تفرقه، انشقاق و جدایی نیست؛ بیایید به هم نزدیک شویم و دلهایمان را پاک و صاف کنیم. 
وی ادامه داد: نمی دانیم که اتهام چه اشتباه بزرگی است؛ اگر کسی یک خطای کوچک کرد آن را بزرگ نکنیم و اگر خطا بود تبدیل به خیانت نکنیم و اگر خیانت کوچک بود آن را بزرگ و بزرگ تر نکنیم. 
رییس دولت تدبیر و امید در ادامه سخنان خود در جمع کارکنان نهاد ریاست جمهوری گفت: چه خیری از جدایی و انشقاق دیدیم و چه خاصیتی دارد که باز هم آن را دنبال می کنیم. به هم نزدیک شویم، راست و چپ، این سمت و آن سمت و این و آن مطرح نیست همه ما ایرانی هستیم و برای ایران تلاش می کنیم. 
وی با یادآوری این نکته که همه مسلمانیم و برای اسلام و اجرای اخلاق محمدی (ص)در حال تلاش هستیم، اظهارداشت: اگر با هم و برادر شدیم، دست به دست هم دادیم، دست خدا هم کنار ما، با ما و روی سر ما خواهد بود. 
وی یادآور شد: اگر دست خدا آمد به معنای قدرت الهی است که با آن هر مشکلی آسان می شود. 
رییس جمهوری تصریح کرد: ما کاری کنیم که خدا با ما باشد و اگر با ما بود همه چیز حل می شود. 
روحانی بار دیگر سال نو را به کارکنان نهاد ریاست جمهوری و ملت ایران تبریک گفت و ادامه داد: انشاءالله سال و روزهای نو توأم با اخلاق، وحدت، رشد، توسعه، تعالی، شکوفایی و معنویت برای همه ما باشد. 
وی همچنین گفت: در پناه امام زمان (عج) و امام هشتم (ع) باشیم که کشور ما کشور امام هشتم است و زیر سایه آستان قدس او زندگی می کنیم. 
وی در ادامه سخنان خود خطاب به حاضرین اظهارداشت: باید به یکدیگر کمک کنیم و به مسوولان توجه کنیم. انشاءالله سال نو، توأم با عزت و حرکت برای همه مسلمانان و ایرانی های عزیز باشد. 
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که هر کجا هستیم و هر مسوولیتی که داریم باید آن را برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا تبدیل کنیم، افزود: اگر صبحی آغاز به کار می کنیم تا پایان وقت اداری ساعات گذشته خود را مرور کنیم و ببینیم با چه عملی خدای متعال را خشنود کرده ایم و اگر خدا خشنود باشد ولی عصر امام زمان (عج) هم راضی و خشنود است. 
روحانی خطاب به کارکنان نهاد ریاست جمهوری گفت: شما در جایی کار می کنید که در بالاترین سطح ستادی برای اداره کشور است. مردم سال گذشته با همت، توان خود را به صحنه انتخابات آوردند، آمدند تا شاید روزگار بهتری را تجربه کنند و روز نو را ببینند. 
وی با بیان این که نوروز به معنای روز، سال و لحظه نو است، یادآور شد: اگر به همان رسم کودکیمان بازگردیم که هنگام تحویل سال لباس و کفش نو می پوشیدیم و دنبال این بودیم که عیدی دهیم و عیدی بگیریم اکنون نیز روز را نو ببینیم و بر اراده مان لباس نو بپوشانیم. 
رییس قوه مجریه با بیان این که برای خدمت به مردم حرکت نو را آغاز کنیم، خاطر نشان کرد: اگر هرکدام از ما بتوانیم خدمت بیشتر به مردم کنیم نوروز داریم و سال ما نو شده است و اگر کسی خدمتش نسبت به سال گذشته کمتر شود یعنی نوروزی نداشته و کهنه روزی را به ناروا نوروز نامیده است. 
روحانی با تاکید بر این که همه در صحنه خدمت برای مردم عزیز باشیم، تصریح کرد: مردم ایران مشکلات، مسایل و درد و رنج های بسیاری دارند. به هر حال این سی و چند سال با فراز و نشیب گذشته و مردم به انقلاب، نظام و رهبریشان، ساخت و آبادانی این کشور وفادار مانده اند. 
وی با بیان این که باید از بزرگانمان همچون شهیدان رجایی و باهنر بیاموزیم که چه کنیم، گفت: من به هر دو این عزیز به شدت ارادت می ورزم. مرحوم رجایی سخن مهمی داشت که هم در مجامع عمومی و هم خصوصی آن را مطرح می کرد که می گفت من آمده ام آبرویم را بدهم. 
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: تا کسی آبروی خود را نداده نمی داند معنای این حرف چیست؟، جان دادن سخت است اما در برابر آبرو دادن آسان، مال را در راه خدا ایثار کردن سخت است اما در برابر دادن آبرو آسان است. 
روحانی ادامه داد: شهید رجایی می گفت: من آمده ام تا آبرویم را برای این کشور دهم و این درس مهمی است که باید از این شهید بزرگوار به عنوان الگو بیاموزیم. 
وی با یادآوری این که شهید رجایی مردی خالص و پاک بود به خاطره ای از آن دوران اشاره کرد. 
وی گفت: در همین ساختمان جلسه ای با شهید رجایی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهید باهنر و حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب داشتیم. 
رییس جمهوری ادامه داد: مرحوم رجایی پشت میز نشسته بود یک سری اسناد را امضا می کرد که پس از آن به جلسه ملحق شود و ساعت از ۱۱ شب گذشته بود. 
روحانی با بیان این که مرحوم رجایی پشت همان میز خوابش برده بود، توضیح داد: من خواستم تا او را صدا بزنم اما شهید بهشتی گفت که چیزی نگو او دو شب نخوابیده است. 
وی تصریح کرد: ما بزرگانی این چنین داشتیم که در فداکاری و ایثار همچون رجایی و اخلاق، ادب، مهربانی، انسانیت همچون شهید باهنر که بسیار شخصیت ارزشمندی بودند. 
وی با بیان این که آنها الگوی ما در زندگی هستند، گفت: ما با آنها و صدها الگوی دیگر همچون امام (ره) و امروز رهبر معظم انقلاب، بزرگان نظام، شهدا، جانبازان و ایثارگران در زندگی برای ما الگو و نمونه هستند. 
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن