«مالباختگان» ویژه‌ترین استقبال‎کنندگان از نمایشگاه مطبوعات بودند!

بیشتر روزهای نمایشگاه با حرکت اعتراضی برخی همراه بود. عده‌ای مالباخته برای بیان اعتراضشان به نمایشگاه می‌آیند تا صدایشان را رسانه‌ها بشنوند و بلکه مشکلشان حل شود. اما امروز – جمعه ۱۲ آبان – که روز آخر نمایشگاه است. مالباختگان موسسه اعتباری آرمان (البرز ایرانیان) در ساعات اولیهٔ روز به نمایشگاه آمدند. مانند سایر مالباختگان از رسانه‌ها و مسوولان خواستار رسیدگی به مشکلاتشان بودند.

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، با مالباختگان که صحبت می‌کنی، درد و رنجشان را حس می‌کنی. در آن میان، افرادی هستند که از هویدای دلشان داد می‌زنند و می‌گویند: این پول تمام سرمایه و ثمرهٔ سال‌ها کار و تلاشمان بود. خانه و اتومبیلشان را فروخته‌اند تا بتوانند سپرده‌گذاری کنند و سرمایه‌ای برای آینده‌شان درست کرده باشند.

یکی از آن‌ها مدعی شد: «آن زمانی که تمام سرمایه‌ام را در این موسسه سپرده‌گذاری کردم، از مجوز و اطمینان این موسسه که پرسیدم، با قطعیت از نظارت بانک مرکزی گفتند. دو سال است که در این موسسه سپرده‌گذاری کرده‌ام، اما هیچ پولی دریافت نکرده‌ام. در فروردین که به موسسه مراجعه کردم، دیدم که درب موسسه بسته است و هیچ‌کسی برای پاسخگویی وجود ندارد.

قرار بود تا دهم آبان، پول‌هایی که زیر ۲۰۰ میلیون تومان است را پس بدهند، اما ما هنوز هیچ پولی دریافت نکرده‌ایم. یکی دیگر از مالباختگان هم مدعی شد: بانک مرکزی اعلام کرده است که موسسهٔ شما را به بانک تجارت سپرده‌ایم، در حالی‌که هر موقع به این بانک مراجعه می‌کنیم به ما می‌گویند که صحبت بانک مرکزی را تکذیب می‌کنند. به مالباختگان مؤسسات دیگر مبلغی دادند، اما موسسهٔ ما را حتی هزار تومان هم ندادند. مدیرعامل این موسسه که پدرش یکی از مسوولان و پدرهمسرش هم دارای مسوولیت دولتی است و شاید به همین دلیل هیچ خبری از مالباختگان این موسسه در رسانه‌ها کار نمی‌شود. به نمایندگان مجلس هم که پیام دادیم، گفتند که اجازهٔ صحبت از موسسهٔ آرمان را نداریم.»

این پایان ماجرای امروز نبود و بجای مسوول عالی رتبه، مالباختگان یک موسسهٔ اعتباری دیگر به نمایشگاه آمدند و این بار «کاسپین»! در سراسر نمایشگاه حرکت کردند و شعارهای زیادی دادند. این معترضان به غرفهٔ خبرگزاری دانشجو حمله‌ور شده و ماکت ولی‌الله سیف؛ رییس بانک مرکزی را از آنجا برداشته و در سراسر نمایشگاه حرکت دادند.

این مالباختگان و معترضان بیانیه‌ای دراین‌باره با عنوان «افشای سوء مدیریت بانک مرکزی و فساد آن در موسسه اعتباری کاسپین با مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» در سراسر نمایشگاه منتشر کردند.

متن این بیانیه در پی می‌آید:

*در حقانیت سپرده‌گداران کاسپین همین بس که افراد پس از تماس با بانک مرکزی و اطمینان خاطر از مجاز بودن اقدام به سپرده‌گذاری در این موسسه کردند.

* در حقانیت سپرده‌گداران کاسپین همین بس که ۱۸۳ نفر از نمایندگان مجلس با دلایل متقن رأی به احراز تخلف بانک مرکزی در خصوص این موسسه و اعمال مادهٔ ۲۳۶ کردند.

*در حقانیت سپرده‌گداران کاسپین همین بس که [برخی رسانه‌های] دست‌نشانده بدلیل تخلف آشکار مدیران ضدانقلاب دولتی و انتشار اکاذیب از سوی آن‌ها جرأت پخش اخبار واقعی کاسپین را ندارند.

*در حقانیت سپرده‌گذاران همین بس که [برخی] مسوولان ضدانقلاب در یک حرکت جمعی برخلاف آرمان‌های نظام و انقلاب اقدام به بایکوت خبری و سرکوب حق‌طلبی سپرده‌گذاران مظلوم کاسپین کردند.

*در حقانیت سپرده‌گذاران کاسپین همین بس که پس از دوماه از اعمال ماده ۲۳۶ و ارجاع پرونده تخلفات بانک مرکزی، لابی مانع از اعمال قانون شده است.

*در حقانیت سپرده‌گذاران کاسپین همین بس که [برخی] مسوولان برای پایمال کردن حق مردم بدنبال دستاویز شرعی می‌گردند.

*اما به یاری مسوولان انقلابی و ولایت مدار پرده از این فساد سازمان‌یافته دولتی بر خواهیم داشت.

photo_۲۰۱۷-۱۱-۰۲_۱۹-۴۳-۰۶

 

«فایزه هاشمی»؛ جذاب‌ترین اتفاق نمایشگاه مطبوعات

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. ضمن تشکر و سپاس از سردبیر محترم پایگاه خبری انصاف نیوز بابت انعکاس مشکلات مردم در موسسات اعتباری خصوصا کاسپین با مجوز بانک مرکزی خواهشمندیم تا مشخص شدن نتیجه دادرسی قوه قضائیه بابت محکومیت بانک مرکزی طبق ماده ۲۳۶ در کنار مردم باشید و انتشار دهید که بانک یا موسسه مجاز تا زمانیکه سپرده گذاری انجام داده عملیات بانکی داشته است و باید سود مردم را پرداخت کند.بانک مرکزی بایستی تعهدات موسسه مجاز کاسپین را تا روزیکه سپرده گذاری انجام داده (اردیبهشت ۹۶ ) همه را اعم از خرد و کلان بطور کامل طبق قرارداد موسسه مجاز کاسپین پرداخت کند از روزیکه سپرده گذاری نداشته (اردیبهشت ۹۶ به بعد ) در صورتیکه سپرده های مردم در موسسه مجاز بلوکه بوده باید از آن روز به بعد تا زمان تسویه سود بر اساس نرخ متعارف بانکی پرداخت شود.تضمین تعهدات موسسه مجاز با بانک مرکزی جمهوری اسلامی است و به اعتبار یک کشور در داخل و خارج از کشور ارتباط دارد مانند بیمه توسعه که تعهداتش از طریق بیمه مرکزی به بیمه ایران واگذار شد و بیمه ایران همه تعهدات به جا مانده بیمه توسعه را انجام داد.قطعا گزارش قوه در خصوص ماده ۲۳۶ جهت پرداخت کلیه تعهدات موسسه کاسپین از محل منابع بانک مرکزی بسیار راهگشا خواهد بود و حفظ اعتبار دولت جمهوری اسلامی را از منظر داخلی و بین المللی در بر خواهد داشت.انتظارمان اینست که قوه بعنوان مظهر عدالت اسلامی پرونده را که بیش از دو ماه است تحویلشان شده سریعتر به شعبه مفاسد اقتصادی ارجاع داده و ضمن محکومیت دولت جهت پرداخت کلیه مطالبات مردم اعم از اصل سپرده + سود طبق قرارداد تا زمان تسویه ، کلیه کسانیکه بعث ضرر و زیان به مردم در طی این یازده ماه شدند را چه در بانک مرکزی و چه در هیات مدیره کاسپین ، هیات تسویه فرشتگان سابق ، سهامداران موسسه مجاز کاسپین ، محاکمه کنند تا عبرتی برای دیگران باشد لازم این پرونده با جدیت بررسی شود چرا که دو میلیون سپرده گذار موسسه مجاز کاسپین به عدالت قوه چشم دوخته اند .لطفا اجازه ندهید بیش از این تعلل صورت گیرد مطمئن باشید افکار عمومی هشتاد میلیون ایرانی و سرمایه گذاران خارجی به دقت همه امور را زیر نظر دارند اعم از ارجاع به شعبه مفاسد اقتصادی و دستور پرداخت مطالبات مردم از بودجه عمومی دولت در سال ۹۶

  2. وقتی که شخص سیف از همان ابتدا تا انتهای جریان موسسه مجاز کاسپین تنها کاری که می کند فقط اظهار تاسف برای از بین رفتن سرمایه های مردم است و هیچ اقدامی به جز دروغگوئی مداوم و خیانت به مردم انجام نمی دهد یعنی اینکه بانک مرکزی شمشیر (سیف ) خود را از رو بسته است و هدف نهائی سرکوب اعتراضات مردم همراه با فریب افکار عمومی و در نهایت کمک به دزدان برای غارت سرمایه های مردم می باشد و حتی نحوه پرداخت های اخیر نیز باعث از میان رفتن ۳۰ تا ۷۰ در صد سپرده های مردم بیگناه می شود و ضمنا فقط ۲۰۰۰ میلیارد از ۸۶۰۰ میلیارد سرمایه مردم در حال پرداخت است . پس باقی طلبهای مردم چه می شود.بانک مرکزی باید پاسخگوی حق مسلم مردم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن