رییس‌جمهور مصر: با حمله به ایران و حزب‌الله مخالفم

عبدالفتاح السیسی، رییس جمهور مصر، روز چهارشنبه ۱۷ آبان گفته است که با اقدام نظامی علیه ایران یا حزب الله لبنان مخالفت است چرا که منطقه خاورمیانه به اندازه کافی با بی ثباتی و تنش روبه رو است.

به گزارش رویترز، عبدالفتاح السیسی در نشستی با گروهی از خبرنگاران بر حمایت مصر از عربستان سعودی در مقابل ایران تاکید کرد.

طبق این گزارش رییس جمهوری مصر در پاسخ به پرسشی در خصوص موضع قاهره در خصوص چشم انداز احتمالی رویارویی عربستان و ایران در منطقه، خواستار کاهش تنش ها شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عبدالفتاح السیسی گفته است: ما مخالف جنگ هستیم. ما جنگ را تجربه کرده ایم.

به گزارش شبکه بلومبرگ،‌ رییس جمهوری مصر همچنین اظهار داشت: دیدگاه ما نسبت به مشکلات تازه با ایران یا حزب الله یا هر مساله دیگر این است می بایست با آنها با احتیاط کامل رفتار کرد و نیازی به مشکلات تازه نداریم و نباید به چالش ها و مشکلات منطقه اضافه کرد.

با این حال رییس جمهوری مصر با اشاره به این که از «برادران سعودی» حمایت می کند، به ایران نسبت به مداخله در منطقه هشدار داده است.

وی تصریح کرده است: من قبلا گفته ام و باردیگر تاکید کنم، امنیت ملی کشورهای حوزه خلیج [فارس] مساله امنیت ملی مصر است. من به رهبری عاقلانه و قاطع عربستان ایمان دارم.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن