مسعود بهنود: نگوییم کیهان روزنامه نیست

«مسعود بهنود» روزنامه‌نگار در بی‌بی‌سی فارسی، در واکنش به کسانی که در فضای مجازی، کیهان را یک روزنامه نمی‌خوانند، نوشت: «قبول نیست. ما روزنامه نگاران حق نداریم جر بزنیم. شغل ما معصوم و قدسی نیست. نگوییم کیهان روزنامه نیست. هست. گیرم روزنامه ایست که ما نمی‌پسندیمش. …»

به گزارش انصاف نیوز، «ناصر» در واکنش به توییت آقای بهنود نوشته است: «چرا احساساتی شده‌اید؟ شورای امنیت ملی به تخلف امنیتی کیهان برخورد کرده، نه تخلف مطبوعاتی‌اش! اقدام به مجازات (ولو اندک) کیهان، در خور تقدیر است، نه نکوهش! نترسید، کیهان تعطیل نمی‌شود».

بهنود پاسخ داد: «استاد! نوشته‌ی من چه ربطی به اینها که فرمودید دارد. در جواب کسانی است که می‌نویسند کیهان روزنامه نیست. همین. من باید عرض کنم چرا احساساتی شده‌اید؟»

ناصر هم نوشت: «استاد جان! آن را که درست نوشته‌اند. (این) کیهان روزنامه نیست، دار و دسته است. من هم از متن شما احساس نارضایتی از مجازات (ولو اندک) کیهان کردم و دست به کیبرد شدم».

بهنود در پاسخ به کاربری دیگر به نام کیکاووس که کیهان را «امنیتی» و مدیر مسوول آن را «بازجو» خوانده که با بودجه‌ی مملکت اداره می‌شود و نوشته بود « من به یک روزنامه‌نگار مستقل (که درآمدش از راه روزنامه نگاری باشد) با هر عقیده و جهتگیری سیاسی احترام می‌گذارم و از آزادی بیانش دفاع می‌کنم»، نوشت: کیکاووس عزیز! احترام شما درست است. اما کیهان روزنامه است همان طور که پراودا و ایزوستیا در شوروی روزنامه بودند و همین الان هم روزنامه‌ی اصلی چین هست. الاهرام مصر هم بزرگترین در خاورمیانه. روزنامه‌ی جناح تندروست و اگر نباشد من و شما از کجا خبر می‌گیریم که این گروه چطور فکر می‌کنند».

کاربری دیگر به نام «امیدوار» نوشت: «جناب بهنود! فارغ از جناح‌ها هیچ کس مجاز نیس بر خلاف منافع کشور عمل کنه. حالا روزنامه یا هر چیز دیگه».

بهنود پاسخ داد: «مصالح کشور را من و شما تعیین نمی‌کنیم. قانون دارد. اما من بحثم بر سر روزنامه بودن یا نبودن کیهان بود، نه محتوایش».

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/9dxof
برچسب ها

نوشته های مشابه

3 Comments

  1. کیهان، […] است مکتوب! و خلفش، بیست و سی که کیهان تصویری است!
    روزنامه ی اطلاعات را نگاه کنید، فاخر می نویسد، با دغدغه ی منافع کشور.چرا که از منابع عمومی است.
    وقتی روزی نامه ی کیهان، با نگاه یک نفر اداره می شود، نه یک شورا، این بلا بر سرش می آید!
    این کیهان، رویین تن است! تنها دو روز توقیف! البته من توقیف را نمی پسندم.کاش! او نیز به فکر هم.مطبوعاتی های خود و آن روز که […] او نیز شادی کنان استقبال نمی کرد.

  2. انصاف!
    من فقط نام […]که متهم […] و بانی […] در دوره ی اصلاحات، را بردم.انی مستحق ممیزی نبود! محترمانه نوشتم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن