Ads

0 کد خبر:87380

آمریکا همچنان الحریری را نخست‌وزیر می‌داند

img

آمریکا با تأکید بر این‌که نخست‌وزیر مستعفی لبنان را همچنان «شریک مطمئن» خود می‌داند، از کشورها و طرف‌ها خواست از لبنان به‌عنوان پایگاهی برای تهدید کشورهای منطقه استفاده نکنند.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، کاخ سفید، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از تمامی دولت‌ها و طرف‌ها می‌خواهیم به حاکمیت، استقلال و روند قانون اساسی لبنان احترام بگذارند.»

کاخ سفید افزود: «در این برهه حساس، ایالات متحده همچنین هرگونه تلاش‌های شبه‌نظامیان در داخل لبنان یا نیروهای خارجی برای تهدید ثبات این کشور یا تلاش‌ها برای تضعیف نهادهای دولتی لبنان را محکوم و با استفاده از لبنان به‌عنوان پایگاهی برای تهدید کشورهای دیگر در منطقه مخالفت می‌کنیم.»

این بیانیه خاطرنشان کرد، «سعد الحریری» همچنان شریک مطمئنِ آمریکا در تقویت نهادهای دولتی لبنان و مبارزه با تروریسم و حمایت از آوارگان است.

کاخ سفید بار دیگر تأکید کرد که نیروهای مسلح لبنان و نیروهای امنیتی دولتی لبنان تنها قدرت امنیتی مشروع در این کشور هستند.

این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که سعد الحریری، شنبه گذشته در حالی‌که در عربستان سعودی به‌سر می‌برد، استعفای خود از نخست‌وزیری لبنان را اعلام کرد. وی از آن زمان هنوز به کشورش بازنگشته است؛ امری که نگرانی زیادی در لبنان و دیگر کشورها به دنبال داشته است.

انتهای پیام

Ads

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

Top