«هیچ رییس‌جمهوری در مناطقی که پس‌لرزه‌های فراوانی دارد، حاضر نمی‌شود»

نماینده مردم گیلانغرب در مجلس تاکید کرد: رییس‌جمهوری گفتند کرمانشاه را تنها نمی‌گذاریم. اولین نشانه تنها نگذاشتن کرمانشاه تصویب و تخصیص بودجه‌ای خاص برای ساخت و نوسازی زیرساخت‌ها در استان کرمانشاه است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص توزیع کمک‌ها و امدادرسانی‌ها در مناطق زلزله‌زده گفت: در ابتدای سخنانم لازم است از مردم ایران و مسئولان کشور تشکر کنم چراکه آنها سنگ تمام گذاشتند و به مردم زلزله‌ز‌ده استان کرمانشاه کمک‌های زیادی کردند.

مدیریت درستی در توزیع اقلام در روزهای نخست وجود نداشت

وی با بیان اینکه در ابتدای زلزله در مدیریت توزیع کمک‌ها و امدادرسانی‌ها شاهد ضعف‌های عمده‌ای بودیم، اظهار داشت: در یکی، دو روز اول مدیریت درستی در توزیع اقلام وجود نداشت به گونه‌ای که در بعضی‌ از مناطق کمک به دست نیازمندان نرسید و همین مسئله موجب شد تا نارضایتی‌هایی در میان مردم به وجود آید.

عزم کمک به کرمانشاه بعد از جنگ بی‌سابقه است

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وضعیت توزیع اقلام از روز گذشته بهتر شده است، تصریح کرد: خوشبختانه هم‌اینک شاهد عزمی ملی برای کمک به زلزله‌زدگان هستیم که نمونه آن را بعد ازجنگ کمتر شاهد بوده‌ایم و می‌توان گفت بی‌سابقه است. در این راستا، همه دستگاه‌ها و مسئولان در کنار مردم دست به دست یکدیگر داده‌اند. دولت سنگ تمام گذاشته است. طی روزهای گذشته گروهی از وزرا در مناطق زلزله‌زده حضور یافته‌ و قرار است گروه‌های دیگری هم امروز و روزهای آتی به کرمانشاه بیایند.

کمتر سراغ داریم که رئیس‌جمهوری در مناطقی که پس‌لرزه‌های فراوانی دارد، حاضر شود

فلاحت‌پیشه ادامه داد: روز گذشته هیاتی از کمیسیون بهداشت در مناطق زلزله‌زده حضور داشت و امروز نیز هیاتی از کمیسیون عمران در کرمانشاه حضور می‌یابند. تا این لحظه رئیس مجلس شخصا در دو نوبت با من درخصوص وضعیت زلزله‌زدگان تلفنی صحبت کرده‌اند. آقای روحانی دیروز در مناطق زلزله‌زده حضور یافت و کمتر سراغ داریم که رئیس‌جمهوری در مناطقی که پس‌لرزه‌های فراوانی دارد، حاضر شود.

خواسته‌های نمایندگان و مردم استان کرمانشاه از دولت

وی به خواسته‌های نمایندگان و مردم استان کرمانشاه از دولت اشاره کرد و افزود: مهمترین خواسته مردم و نمایندگان کرمانشاه مربوط به تصمیم‌گیری جلسه روز چهارشنبه هیات دولت است چراکه در این جلسه قرار است دولت درخصوص اقدامات عملی خود در رابطه با زلزله‌زدگان تصمیم‌گیری کند.

هزار و ۸۰۰ میلیارد برای جبران خسارت‌های زلزله برآورد شده است

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما دو خواسته از دولت داریم. نخست این است که دولت بودجه خوب و متناسبی را براساس ردیف بودجه حوادث غیرمترقبه که در اختیار رئیس‌جمهور است به استان کرمانشاه اختصاص دهد. هم‌اینک برآوردهای اولیه این است که به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های به وجود آمده نیاز است. دومین خواسته ما نیز آن است که دولت در بودجه سال آینده، بودجه خوبی را برای اقدامات عمرانی استان اختصاص دهد.

اولین نشانه تنها نگذاشتن کرمانشاه دادن اعتبار برای نوسازی زیرساخت‌ها است

فلاحت‌پیشه با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس‌جمهور در کرمانشاه خاطرنشان کرد: آقای روحانی گفتند کرمانشاه را تنها نمی‌گذاریم. اولین نشانه تنها نگذاشتن کرمانشاه تصویب و تخصیص اعتباراتی در بودجه‌ برای ساخت و نوسازی زیرساخت‌ها در استان کرمانشاه است و در صورتی که این مسئله محقق نشود، معنایی جز تنها گذاشتن کرمانشاه نخواهد داشت.

انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا