«امام‌ می‌گفت به جای نشان دادن عکس من، عکس یک کشاورز را منعکس کنید»

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امام‌ خمینی (ره) می‌فرمودند به جای نشان دادن عکس من در روزنامه‌ها، عکس یک کشاورز را در روزنامه منعکس کنید. انتشار عکس یک جوان کارآفرین در روزنامه‌ها اقدام خوبی است که باید این‌گونه موضوعات لحاظ شود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در جریان سفر به استان قم، امروز (پنجشنبه، ۲۵ آبان ماه) در دیدار با رئیس خانه مطبوعات قم و مدیرکل ارشاد اسلامی این استان و جمعی از مدیران رسانه‌ای گفت: فرآیند کار رسانه اگر به نحوی باشد که باعث امیدواری جامعه شود برای کشور مفید است البته این موضوع به این معنی نیست که از انتشار اخباری مانند حوادث جلوگیری شود.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه مساعدت‌های لازم برای رفع مسائل خانه مطبوعات قم انجام می‌شود، افزود: انجام کار‌های اجرایی بدون همکاری با رسانه‌ها امکان‌پذیر نیست و باید تعامل منطقی بین رسانه‌ها و دستگاه‌ها وجود داشته باشد چراکه یکی از اهداف دستگاه‌های اجرایی این است که با همکاری با مردم به توسعه کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه انجام کار‌های رسانه‌ای خیلی مهم است، ادامه داد: اگر مدیری به رسانه‌ها کم توجه کند یعنی عقب‌افتادگی نسبت به شرایط دارد. رسانه‌ها با بسترسازی و جلب اعتماد مردم باید به توسعه کشور کمک کنند.

رئیس نهاد قانونگذاری درباره وضعیت اقتصادی رسانه‌ها گفت: در وجه تکنیکی، رسانه‌ها دارای مشکلاتی هستند، خانه مطبوعات ضمن انعکاس مطالبات باید آسیب‌شناسی درونی انجام دهد تا کار‌ها از لحاظ تکنیکی جذاب شوند. رسانه‌های قم با اتاق بازرگانی استان همکاری داشته باشند تا اقدامات بخش تولید منعکس شود.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید روی پای خود بایستند، افزود: معمولا در جلسات با خبرنگاران مسائل مختلف بیان می‌شود بنابراین باید برای رفع مشکلات و مسائل خبرنگاران به یک جمع‌بندی منسجم رسید. رسانه‌ها روش‌های ایجاد کار و کارآفرینی را معرفی کنند چراکه حتی در برخی موارد با پول مختصر نیز می‌توان اقدام به کارآفرینی کرد.

وی ادامه داد: امام‌خمینی (ره) فرمودند: به جای نشان دادن عکس من در روزنامه‌ها، عکس یک کشاورز را در روزنامه منعکس کنید. انتشار عکس یک جوان کارآفرین در روزنامه‌ها اقدام خوبی است که باید این‌گونه موضوعات لحاظ شود.

لاریجانی تصریح کرد: گاهی برخی جنجال‌ها در رادیو و تلویزیون مردم را مایوس می‌کند بنابراین موضوع چینش خبر، یک هنر است چرا که انتشار زیاد اخبار منفی ذهن مردم را خسته می‌کند. کار رسانه‌ها بسیار مهم است و بخشی از نظام تصمیم گیری و اجرا را رسانه‌ها تشکیل می‌دهند و با اخبار رسانه‌ها مسئولان شرایط مردم را درک می‌کنند.

لازم به ذکر است، در این نشست داستانی رئیس خانه مطبوعات استان قم و حسینی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان مسائل خود را بیان کردند که مهم‌ترین محور‌های آن عبارت بود از بیان مشکلات کاری خبرنگاران، مسائل بیمه‌ای در رسانه‌ها، کمبود دکه‌های روزنامه‌فروشی در قم و لزوم تعامل دادستانی با خبرنگاران.

رئیس مجلس در پایان این جلسه قول مساعد برای بررسی و رسیدگی به مشکلات بیان شده را داد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن