«عملیات پاکسازی غرب عراق ادامه خواهد یافت»

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق به دنبال اعلام آزادی کامل شهر راوه در غرب الانبار ، در بیانیه ای اعلام کرد که عملیات تا پاکسازی کامل منطقه الجزیره و نوار مرزی عراق در غرب این کشور ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، العبادی آزادی راوه در ۳۴۰ کیلومتری غرب بغداد و ۲۳۰ کیلومتری غرب الرمادی مرکز استان الانبار را در زمان تعیین شده و در کمتر از چند ساعت، نشانه قدرت و توانایی نیروهای مسلح عراق دانست و گفت: عملیات با موفقیت و در قالب برنامه طراحی شده در جنگ همراه بوده است.

العبادی این پیروزی را به نیروهای مسلح و مردم عراق تبریک گفت.
پیش از این، حوالی ظهر امروز جمعه ، عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات صحرا و راوه در بیانیه ای از آزادی کامل راوه و به اهتزاز درآمدن پرچم عراق بر بلندای ساختمان های مرتفع این شهر خبر داد.

به دنبال بیانیه یارالله، قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق نیز در بیانیه ای ضمن تبریک این پیروزی ، اعلام کرد که با این پیروزی ، کار داعش از نظر نظامی در عراق بطور کامل پایان یافته است.

بخش بزرگی از استان الانبار از ژوئن ۲۰۱۴ همزمان با سقوط موصل و بخش هایی از ۶ استان عراق، به دست گروه تروریستی، تکفیری داعش افتاد.

البته شهر فلوجه ، دومین شهر استان الانبار و واقع در حدود ۶۰ کیلومتری غرب بغداد، از اوایل ژانویه ۲۰۱۴ و در پی فتنه چادرهای تحصن توسط برخی جریان های سیاسی در این استان ، به دست داعش افتاده بود و الرمادی مرکز آن نیز در اواسط سال ۲۰۱۵ در یک عملیات مشکوک سقوط کرد.

الرمادی در اواخر سال ۲۰۱۵ آزاد شد و فلوجه نیز در تابستان ۲۰۱۶ به دست نیروهای عراقی آزاد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/RSmgw
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن