“اگر یک کاغذ بی‌ارزش است، چاپ و توزیع کنند”

وزیر دولت اصلاحات با بیان اینکه تاکنون مردم از هدفمندی یارانه‌ها ضرر کرده‌اند، اظهار داشت: زمانی که هدفمندی یارانه‌ها آغاز شد، قرار بود 50 درصد از درآمدها به‌صورت یارانه توزیع شود، اما غیرقانونی عمل شد و توقعی را ایجاد کرد که نباید ایجاد می‌شد.
به گزارش انصاف نیوز، دکتر مسوود پزشکیان، در گفت‌وگو با تسنیم، افزود: از طرف دیگر [در دوره احمدی نژاد برای اجرای غلط آن طرح] پول چاپ کردیم، یعنی قدرت خرید مردم را کاهش دادیم. هیچ‌کس از این حرف‌ها نمی‌زند و همه می‌گویند یارانه بدهید. خوب اگر یک کاغذ بی‌ارزش است، چاپ و توزیع کنند.
پزشکیان درباره ی نگرانی اقشار آسیب‌پذیر جامعه نسبت به افزایش هزینه‌های درمان پس از آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، گفت: این مورد را باید از دولت‌مردان پرسید.
وی با بیان اینکه این موضوع به وزیر بهداشت ارتباط ندارد و مربوط به تصمیم دولت است، افزود: وزیر بهداشت باید طبق بسته سلامت خدمت ارائه دهد. مسئولان وزارت بهداشت در حال حاضر قصد دارند روند ارائه خدمت را اصلاح کنند. ما نیز امیدواریم تا یک ماه آینده این موضوع نهایی شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه طبیعتاً قیمت‌ داروها نیز باید اصلاح شود، تصریح کرد: امیدواریم این اتفاق رخ دهد.
پزشکیان درخصوص برخی نگرانی‌ها نسبت به فاصله افتادن میان آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با حمایت دولت از بخش سلامت و اقشار آسیب‌پذیر، خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم زودتر از اینکه از سلامت و اقشار ضعیف حمایت شود، حامل‌های انرژی گران شوند و حتماً باید تطابق زمانی داشته باشند.
انتهای پیام

کلیک کنید
سایت دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا