صدور قرار یک میلیاردی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب

محمدصالح نیکبخت گفت: بیمارستان سر پل ذهاب با هزینه ۵۰ میلیارد تومانی آن هم در زمانی که دلار هزار تومان بود، ساخته شده است. وقتی برای یک خبرنگار به خاطر نوشتن یک گزارش یا یک جمله قرار ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی صادر می‌شود چگونه برای این فرد که در بیمارستان حداقل پنج نفر کشته شده‌اند، چنین قراری صادر می‌شود؟

به گزارش ایلنا به مناطق زلزله‌زده غرب کشور، محمدصالح نیک‌بخت وکیل دادگستری به خبرنگار ما گفت: دادستانی قرار است یک میلیارد تومانی برای پیمانکار بیمارستان سرپل ذهاب صادر کرده است.

وی ادامه داد: ما امروز از طریق دوستان خودمان در کانون وکلای کرمانشاه از این موضوع مطلع شدیم. این در حالی است که این بیمارستان با هزینه ۵۰ میلیارد تومانی آن هم در زمانی که دلار هزار تومان بود، ساخته شده است. وقتی برای یک خبرنگار به خاطر نوشتن یک گزارش یا یک جمله قرار ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی صادر می‌شود چگونه برای این فرد که در بیمارستان حداقل پنج نفر کشته شده‌اند چنین قراری صادر می‌شود؟

نیک‌بخت تصریح کرد: ‌این قرار نوعی مصامحه به مقصود است یعنی دادستانی هم قرار صادر کرده و هم خیلی آسان گرفته است. وقتی در یک بیمارستان به دلیل زلزله پنج نفر کشته می‌شوند یا اینکه اصلا در شرایط بحران از دسترس خارج شده و این چنین قراری برای آنها صادر می‌شود نشان از این دارد که در کشور ما جان مردم ارزش ندارد.

وی در خصوص حضور خود در منطقه زلزله‌زده گفت: پس از وقوع زلزله وکلای کرد مقیم مرکز به من مراجعه کردند و خواستار حمایت و کمک به مردم این مناطق بودند. ما هم به کانون وکلای مرکز رفتیم و خوشبختانه دیدیم که قبل از حضور ما هیات رئیسه تصمیم گرفته ۱۵۰ میلیون تومان از محل دارایی کانون به این مردم کمک کند و اعضای هیات رئیسه هر کدام نیز یک میلیون تومان به صورت شخصی که در مجموع ۱۸ میلیون تومان می‌شود به این امر اختصاص دادند.

وی ادامه داد: همچنین تصمیم بر این شد که من به اتفاق دکتر بلوری برای هزینه این مبلغ و نیازسنجی به منطقه اعزام بشویم ضمن آنکه موکلین ما نیز اقدام به اهدای دو هزار تخته پتو کردند که امروز با نظارت جمعی از وکلای کرد بین مصدومین توزیع شد.

وی در پایان افزود: خوشبختانه مواد غذایی، آب، چادر و پتو به اندازه کافی موجود است و در حال حاضر مهم‌ترین نیازها برای مردم لباس گرم نو، کفش، پلاستیک و اسباب‌بازی و وسایل سرگرم‌کننده برای بچه‌هاست.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/BfYfQ
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن