فیلم | گفت‌وگوی تفصیلی انصاف نیوز با حسین زمان | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز فیلم | گفت‌وگوی تفصیلی انصاف نیوز با حسین زمان | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

فیلم | گفت‌وگوی تفصیلی انصاف نیوز با حسین زمان

زبان «حسین زمان» صریح است، حتی در نقد تلویحی هنرمندان ساکت. این خواننده که سالهاست ممنوع شده است، می‌گوید: «اگر کسی به معظلی اعتراض کرد که برانداز نیست، نمی‌خواهد که رژیم را سرنگون کند، نمی‌خواهد که اطلاعات به بیگانه بدهد، نمی‌خواهد که جاسوسی کند، اما این برچسب‌ها را به هر کسی که قصد برخورد با معضلات جامعه را دارد می‌چسبانند. من با تعریف خودم که ذکر کردم، لازم می‌دانم که هر هنرمندی به آن‌چه که به ضرر مردم است معترض باشد، حالا هر اسمی می‌خواهید بر روی آن بگذارید؛ سیاسی یا هر چیز دیگری».

«حسین زمان» در گفت و گویی تفصیلی در دفتر انصاف نیوز درباره‌ی دوران ممنوع الفعالیت شدن و شرایطی که در این دوران داشته است سخن گفت، همچنین درباره‌ی برخی موضوعاتی که امروز در حوزه‌ی موسیقی مطرح می‌شود. این خواننده‌ی پاپ ممنوع الکار به انصاف نیوز گفت: این وظیفه‌ی هنرمند است که در قبال مسایل و معضلات جامعه واکنش نشان دهد. من به بسیاری از اتفاقاتی که در کشور افتاده است و آن اتفاقات را درست نمی دانستم یا مغایر حقوق بشر یا مغایر آزادی‌های فردی و یا مغایر ارزش‌های هنری می‌دانستم، اعتراض کردم. خیلی با صراحت می‌گویم، هیچ کس تا به الان این شهامت حداقلی را هم نداشته است که بگوید ما به تو مجوز نمی‌دهیم؛ به این دلایل به هرجا مراجعه کردم کسی جواب روشنی نمی‌دهد.

فیلم کامل آن نیز در قالب چهار قسمت در زیر آمده است. متن کامل آن را نیز می‌توانید در این [لینک] بخوانید.

قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن