برای شرکت در نظرسنجی، کلیک کنید

فرمانده سپاه: آنچه اعلام می شود، نابودی کامل داعش نیست

فرمانده کل سپاه گفت: آنچه که دارد اعلام می‌شود، نابودی کامل و صد در صدی داعش نیست، بلکه نابودی حاکمیت داعش است.

به گزارش خبرآنلاین سردار جعفری در ابتدای این نشست خبری ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت و از بین رفتن حاکمیت داعش اظهار داشت: هفته بسیج که مقاون با این پیروزی‌ها مبارک است و حقش بود که در آستانه هفته بسیج این پیروزی بزرگ رقم بخورد و اعلام شود که همین هم شد.

اهم اظهارات فرمانده سپاه به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* یک سوم مردم ما عضو سازماندهی شده در بسیج هستند و آنهایی هم که عضو نیستند، روحیه بسیجی دارند و در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ رویکرد بسیج به سمت خدمت گذاری مردم و حل معضلات حرکت می‌رود و با توجه به این رویکرد، مردم می توانند در بخش‌های مختلف بسیج ثبت نام کنند و فعالیت کنند.

*بسیج مظهر مقاومت ملت ایران و امت اسلامی در منطقه است و تمام این پیروزی‌های حاصل، حضور گسترده مردم و پشتوانه مردمی است که همان بسیج است، همه مردم بسیجی هستند یعنی اینکه هر کسی که از انقلاب اسلامی و مقاومت حمایت می‌کند، بسیجی است.

* پیروزی‌های بزرگی که در منطقه شاهدش هستیم، در واقع مدیون بسیج است؛ بسیجی که در ایران با فرمان امام شکل گرفت و اگر این بسیج شکل نگرفته بود، سرنوشت جنگ تحمیلی واقعا مشخص نبود. این مقاومت مردمی در ۸ سال دفاع مقدس باعث خیر و برکت زیادی شد و باعث الگوگیری مردم منطقه شد و حزب الله لبنان با همین الگو مقابل اسرائیل ایستاد و حزب الله امروز همان بسیج مردمی در لبنان است.

* اگر همین سازمان‌دهی مردمی و بسیج مردمی در سوریه نبود، امروز قطعا سوریه تجزیه شده بود و این پیروزی که امروز حاصل شده، حاصل همین حضور مردمی است. در عراق هم همینطور است، داعش می خواست یک دولت در عراق و سوریه شکل بدهد و بنام اسلام با انقلاب اسلامی و محور مقاومت مقابله کند که این موضوع با فرمان مرجعیت عراق، خنثی شد و امروز حشدالشعبی در عراق شکل گرفته و این پیروزی بزرگ در عراق نیز به دست آمده است.

* آنچه که دارد اعلام می شود، نابودی کامل و صد در صدی داعش نیست، بلکه نابودی حاکمیت داعش است. نابودی حاکمیت داعش و از بین رفتن کل داعش، دو موضوع مجزا هستند. داعش شهرهای را اشغال کرده و دولت اسلامی عراق و شام را می‌خواست تشکیل بدهد و این حاکمیت امروز از بین رفته است.

*داعش هنوز تهدید علیه کشورهای مسلمان و منطقه است و هوشیاری باید باشد. سپاه، در حوزه دفاعی و امنیتی آمادگی خوبی دارد و در عمل هم خوب نشان داده شده است.

*شکل گیری داعش یک پیامدهایی داشت که باعث ساماندهی امروزی جبهه مقاومت شد و شاید هرگز ما نمی‌توانستیم این حد از آمادگی را در جبهه مقاومت بدست آوریم بدون شکل گیری داعش.

* کمک های ما به جبهه مقاومت بنا به در خواست مردم و دولت‌های آنان صورت گرفته و یمن هم یک نمونه از آن است؛ امروز در یمن حاکمیت به دست انصارالله است و کمک های ایران در حد مستشاری و معنوی است که یمن بیشتر به آنها نیاز دارد و جمهوری اسلامی هم از این کمک ها دربغ نمی‌کند و این راه ادامه دارد.

* انقلاب اسلامی، اصلی دارد که به صورت طبیعی با منافع بعضی‌ها از جمله آمریکا و اسراییل و دست نشاندگانشان در تعارض قرار دارد. حرف اصلی انقلاب اسلامی حاکمیت مردم بر سرنوشت آنها است و تعیین سرنوشت‌شان به‌دست خودشان است. این اصل، تعارض با منافع نظام سلطه و استکبار است و هر کسی که در جبهه استکبار است با آن مخافت می کند؛ متاسفانه عربستان یکی از این کشورها است که امروز همکاری اطلاعاتی و امنیتی آن با اسراییل، مشخص شده است و عربستان هم این را انکار نمی‌کند طبیعی است که عربستان در جبهه مقابل انقلاب قرار دارد و موضع جمهوری اسلامی این است که با دست نشاندگان استکبار جهانی کاری نداریم و با خود شیطان بزرگ کار داریم.

* توصیه می‌کنیم عربستانی‌ها دست از همکاری با استکبار بردارند و با ملت‌های منطقه همراه شوند که در غیر این صورت ترکش‌های جبهه مقاومت آنها را می‌گیرد.

* بسیج همیشه باید حلال مشکلات بزرگ اجتماعی و بحران‌های بزرگ کشور باشد که البته در دهه دوم و سوم انقلاب، بسیج نقش تعیین کننده‌ای در حل بحران‌ها داشت. مسئله اصلی ما برخی بحران‌های بزرگ اجتماعی و آسیب‌های فرهنگی است و معتقدیم بدون حمایت مردم، این مشکلات حل نمی‌شود.

* در مورد مسائل دیگر هم مثل اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی، بسیج می تواند نقش خوبی ایفا کند البته این بدان معنا نیست که آمادگی دفاعی بسیج کاهش یابد.

*معنای اینکه داعش از بین رفته، این نیست که تهدید از بین رفته است و تا مقاومت وجود دارد، درگیری بین نظام سلطه و جبهه حق وجود دارد. خیلی از توطئه‌ها پی در پی خنثی می شود مثل موضوع کردستان عراق که با آن مقابله شد. اما دشمن دست از توطئه برنمی‌دارد و ما هم برای مقابله با این توطئه‌ها آماده هستیم. شاید نتوانیم آنها را پیش بینی کنیم اما به دشمن می گوییم همانطور که برنامه های آنان تاکنون نتیجه عکس داده از این به بعد هم برنامه‌ریزی‌های‌شان نتیجه عکس می‌دهد و ما آمادگی داریم که آنها یک بار دیگر این را امتحان کنند.

* نقش و وظیفه اصلی بسیج کمک به مردم است و حل معضلات اجتماعی یکی از این موضوعات است. البته روحیه کمک به هم‌نوع از گذشته در بین مردم ما وجود داشته است و مختص به انقلاب اسلامی هم نیست اما بعد از تشکیل بسیج، مردم نقش مستقیمی پیدا کرده‌اند. در زلزله کرمانشاه، به دلیل حضور گسترده قرارگاه خاتم الانبیا در پروژه آب‌های مرزی در این استان، سپاه از همان لحظات اول به داد مردم رسید و بعد از آن برای اولین تصمیمی در این حادثه گرفتیم که سپاه‌های استانی همه پای کار بیایند و هرکدام عهده‌دار امدادرسانی به چند روستا کردیم، تا کمک‌های مردمی استان‌ها نیز به درستی در مناطق هدایت شود.

* ارتش به‌دلیل حضور دو تیپ در منطقه زلزله زده، موضوع رسیدگی به شهرها به ارتش واگذار شد و امداد رسانی به روستاها به سپاه واگذارشد، عملیات امدادرسانی اولیه انحام شده و امروز مشکل اصلی مردم استقرار در کانکس است. تلاش می کنیم تا یک ماه آینده تمام مردم دشت ذهاب را در کانکس اسکان موقت بدهیم تا ببینیم برنامه دولت برای اسکان دائمی مردم چه خواهد بود. گستردگی زلزله بسیار زیاد بود و بدون حضور بسیج امداد رسانی به مردم منطقه امکان نداشت و فکر می‌کنم رضایت نسبی مردم روستاها تا امروز جلب شده است.

* عوامل اصلی شکست داعش را باید در دوران دفاع مقدس جستجو کنیم. مسئله اصلی دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب، مسیر حرکت و جهت‌گیری انقلاب اسلامی است که آنها نمی‌توانند، تحمل کنند و وقتی دیدند نمی‌توانند با این روند مقابله کنند، ناچار با تشکیل داعش به دنبال ایجاد یک جنگ عقیدتی با انقلاب بودند.

* تلاش کردند در بین امت اسلامی بگردند و گروهی را پیدا کنند که بتواند با اسلام مقابله کند. آنها در نهایت به جریان تکفیری که بنا به گفته علمای اسلامی، گروهی انحرافی است را پیدا کردند و برای مقابله با اسلام آن را سازماندهی کردند. مقابله با داعش بدون حضور گسترده مردم و بدون اعتقاد راسخ امکان نداشت و بخشی اصلی بار مقابله با داعش بر عهده نیروی با انگیزه مردمی بود که وقتی پای کار آمد توانست با این جریان مقابله کند.

* نکته بعدی توان فرماندهی و آموزش این نیروی عظیم مردمی است که با نوع مدیریت در ارتش‌های کلاسیک جهان نمی‌توان آن تا مدیریت کرد. ریشه اصلی این فرماندهی به دفاع مقدس بر می‌گردد و مدیریت انقلابی حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان بعدا ایشان در جبهه مقاومت و در نهایت هدایت و رهبری کلان مقام معظم رهبری که در آینده هم خواهد بود نقش اصلی در پیروزی جبهه مقاومت داشت.

* اگر ۱۰ سال پیش ادعا می‌کردیم که در صورت بروز جنگ علیه اسراییل آنها نابود می‌شوند کسی باور نمی‌کرد اما امروز رژیم صهیونیستی با ایجاد داعش باعث بوجود آمدن توان عظیمی در جبهه مقاومت شده است. در جنگ ۳۳ روزه اسراییل در نبرد با بخشی از این توان عظیم یعنی خزب الله مقابله کرد و شکست خورد و در جنک غزه هم اسراییل شکست خورد و امرو وقتی جبهه مقاومت به این شکل ورت گرفته است حاصلش ایجاد یک اتحاد نانوشته ای شده است که به صورت طبیعی به کمک هم می روند مانند اتفاقی که ددر سوریه افتاد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن