به نام روحانی به کام مشایی

علیرضا علیزاده در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز گذاشته، نوشت:
مدتی است که سایتی با نام صلح نیوز فعال شده است و تلاش می کند تا با انتقادهای تند و بعضا نامعقول از دولت احمدی نژاد خود را وابسته به دولت تدبیر و امید نشان دهد. اما مروری بر اخبار این سایت بیانگر عملیات روانی جریان انحرافی برای برجسته سازی تصویر مشایی در افکار عمومی است.
کسانی که با رسانه ها و عملیات روانی رسانه های غربی آشنا هستند می دانند که یکی از راهکارهای حفظ نام و یاد افراد و پاک سازی آنها از شبهات، تخریب های غیر معقول است به گونه ای که مخاطب احساس می کند این فرد به اشتباه مورد هجوم رسانه ها واقع شده است و در حقیقت فردی است که مورد ظلم قرار گرفته است.
امیر طاهر حسین خان، نویسنده ی کتاب معمای مشایی، کسی است که در دولت گذشته بیشترین بازداشت ها را به خاطر حمایت از جریان انحرافی داشته است و هیچ گاه حاضر نشد حرف های خود را در حمایت از مشایی و جریان انحرافی پس بگیرد!
اکنون چه اتفاقی افتاده است که این فرد با راه اندازی سایتی با نام صلح نیوز، مشایی و احمدی نژاد را علت تمامی بدبختی های کشور معرفی می کند؟! هر چند در این امر تردیدی نیست که بسیاری از مشکلات کنونی کشور ناشی از بی تدبیری دولت های نهم و دهم می باشد، اما زمانی که تخریب غیرمعقول و بسیار غیر منطقی مطرح می شود، اثر معکوس گذاشته و مخاطب را به حمایت از فرد مورد تخریب وا میدارد. این همان تکنیکی است که سایت صلح نیوز از آن بهره می جوید. تکنیکی که در ایران با عنوان مظلوم نمایی و برانگیختن احساسات مردم به حمایت از فرد مظلوم نشان داده شده مشهور است.
اما در این میان آنچه جای تعجب دارد سکوت مسئولین دولت تدبیر وامید نسبت به فعالیت های سایتی است که در حقیقت می خواهد پایه گذار جریان نفاق در دولت جدید باشد. به عنوان مثال دکتر حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهور خواسته یا ناخواسته، آگاهانه یا ناآگانه در گفت و گو با سایت صلح نیوز، مشورت خواهی یارانه ای خود از محمود احمدی نژاد را تکذیب می کند. این در حالی است که اساسا خبر مذکور احتمالا تنها در یکی از سایت های وابسته به مشایی منتشر شده است.
حال اگر با دقت بیشتر به این موضوع نگاه کنیم، اساسا همین خبر بیانگر نوعی تقسیم کار در راستای تحقق عملیاتی روانی جریان نفاق جدید است. جریانی که تلاش دارد با خبر سازی از یک سو و تکذیب اخبار این طور وانمود کند که اولا همه ی مسایل امروز با محوریت شخص محمود احمدی نژاد و رحیم مشایی در ارتباط است و اگر این دو نفر را از مسایل کشور حذف کنیم، همه چیز بی معنا می شود. ثانیا می خواهند بگویند که تخریب های مشایی و احمدی نژاد در کشور ناجوانمردانه است و در نهایت این سایت می خواهد بگوید حامیان دولت تدبیر و امید استدلالی منطقی برای نفی احمدی نژاد و مشایی ندارد. این در حالی است که مراجعه به سایت های صداقت پیشه ی منتسب به دولت تدبیر و امید بیانگر انبوهی از استدلال های منطقی است که در نوع زاویه دید و نگاه صلح نیوز به جهان اطراف بی معنا جلوه می کند.
حال که بر اساس درخواست رئیس قوه ی قضائیه و تدبیر مقام معظم رهبری، دادستان کل کشور عضو شورای عالی فضای مجازی کشور شده است جا دارد این سوال مطرح شود که مگر پرونده ی دروغ پراکنی های سایت های وابسته به جریان انحرافی دولت نهم و دهم و جریان نفاق جدید از یاد رفته است که اجازه ی چنین فعالیت هایی به این قبیل رسانه ها داده می شود؟
سخن این است که اگر فیلترینگ بد است نباید برای هیچ کس اعمال شود و اگر خوب است برای کسانی که سر در گرو جریان نفاق دارند واجب است و اساسا سیره پیامبر اعظم (ص) هم این بود که برای جلب قلوب کسانی که از ایمان دور بودند مؤلفة لقلوبهم تعیین می کردند اما در همان زمان اهل نفاق را نمی پذیرفتند و دستور به تخریب مسجد ضرار صادر نمودند.
هر چند نگارنده از منتقدان فیلترینگ در کشور است، اما زمانی که در اجرا شاهد حضور فیلترینگ هستیم، باید تلاش کرد تا عدالت به شیوه ی احسن اجرا شود و مانع از حضور جریان نفاق در جامعه شد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن