برای دریاچه‌ ارومیه، اعتبارات ویژه لازم است

«مجید خدابخش»، استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با انصاف نیوز به چالش‌های استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و همچنین ارزیابی جدیدی از وضعیت دریاچه‌‌ی ارومیه ارایه داد و گفت: ما در حال پیگیری موضوع دریاچه‌ی ارومیه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم هستیم و برای دریاچه‌ ارومیه، اعتبارات ویژه لازم است.

مجید خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: از مهم‌ترین چالش‌های استان آذربایجان شرقی، در حال حاضر، اول به اعتقاد من موضوع اشتغال جوانان است، مخصوصا جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی است؛ یکی دیگر از مسایل مهم و چالشی ما، احیای دریاچه‌ی ارومیه‌ است که باید دنبال کنیم تا بتوانیم مشکلش را حل کنیم؛ و سومین چالش ما هم پروژه‌های مهمی است که به عنوان پروژه‌های پیشران توسعه‌ی آذربایجان شرقی داریم. بخشی از این‌‌ها زیربنایی است، که دولت باید تامین اعتبار کند و بخش دیگر پروژه‌های کلانی است که بخش خصوصی را دولت فقط باید حمایت کند. به اعتقاد من این سه حوزه، حوزه‌های چالشی است و بنده هم با تمام توان وجودی‌ام، انرژی گذاشته‌ام تا انشاالله تلاش کنیم تا این‌ها را مدیریت کنیم.

خدابخش درباره‌ی وضعیت دریاچه‌ی ارومیه گفت: امسال هم نسبت به سال قبل، میزان بارش کم شده است. اعتبارات ویژه‌ای برای آن‌جا لازم است. هفته‌ی قبل با آقای دکتر کلانتری جلسه داشتیم. ما در حال پیگیری موضوع دریاچه‌ی ارومیه به عنوان یکی از اولویت‌های مهم هستیم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام
    چقدر روی نظر کارشناسای خارجی و… برای نجات دریاچه ارومیه مانور دادید دیدید که نتونستید 5 سال پیش گفتم تو کیهان هم چاپ شد گفتم راه اون نیس که شما میروید وفیلم طرح نجات دریاچه ارومیه گذاشتم رو سایت آپارات بنام آذرگیل تاتلی سو حالا شما میتونید اون فیلم ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا