امام جمعه قم: موضوع ورود زنان به ورزشگاه نباید مطرح شود!

امام جمعه قم گفت: مراجع با طرح ورود زنان به ورزشگاه مخالف هستند و نباید این طرح مجدداً مطرح شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله «سیدمحمد سعیدی» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس، افزود: این طرح در دولت پیشین مطرح شد و باید بدانیم که انتقاد مراجع تقلید از ورود زنان به ورزشگاه دلایل خود را دارد و فساد ناشی از این طرح موجب مخالفت آن‌ها است، برخی مسائل با آئین‌نامه نیز برطرف نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از دولت انتظار می‌رود به مسائل و مشکلات دیگری رسیدگی کنند و به سخنان مشفقانه و دلسوزانه مراجع توجه داشته باشند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به هفته بسیج و برگزاری برنامه‌های مختلف در این هفته گفت: بسیج یک تفکر و یک فرهنگ است و فراتر از یک نظام و سازمان می‌باشد، تفکر بسیجی در اندیشه امام راحل(ره) الگوئی بود که از طرز تفکر و عملکرد پیامبر(ص) گرفته بودند.

وی تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) حکومت خود را در 10 سال اولیه مردم نهاد اداره می‌کرد و کارهای حکومتی و جنگ و دیپلماسی را بر عهده مردم می‌نهاد، باید ما نیز از این شیوه پیروی کنیم همان طور که اهل بیت(ع) نیز این تفکر را از پیامبر(ص) گرفتند.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: اصرار مقام معظم رهبری بر حضور مردم در برطرف کردن مشکلات کشور و اداره آن بر همین اساس است، ایشان فرمودند از ابتدای انقلاب هر کاری به مردم واگذار شد پیش رفت و هر کاری انحصاری در اختیار مسئولان قرار گرفت به کندی انجام  گرفت.

وی تصریح کرد: ما این تفکر را به کشورهای اسلامی صادر کردیم و در بسیاری از کشورهای اسلامی دیدیم قدرت مردمی چگونه جلودار ظلم و ستم شد، همانگونه که حضور فرمانده مردمی مانند حاج قاسم سلیمانی ریشه داعش را در منطقه قطع کرد.

سعیدی با گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت گفت: خداوند در خصوص طرفداران فرقه‌های مختلف دستوراتی دارند که توسط اهل بیت(ع) ابلاغ شده است و نشان‌دهنده اهمیت وحدت میان مسلمانان است؛ امام صادق(ع) به شیعیان می‌گویند نسبت به ارتباط‌گیری با فرقه‌های دیگر اسلامی کوتاهی نکنند در مساجدشان نماز بگذارند و به عیادت آن‌ها بروند و به مسائل‌شان رسیدگی کنند.

امام جمعه قم تصریح کرد: خود ائمه(ع) در ارتباط‌گیری با فرقه‌های مسلمان دیگر پیشگام بودند و امام علی(ع) در نهج‌البلاغه از الفت و دوستی امت اسلام سخن گفته است، امام علی(ع) برای وحدت امت پیامبر(ص) از خداوند پاداش برای مسلمانان می‌طلبد، چون به خطر تفرقه‌افکنی آگاه است.

سعیدی با اشاره به 10 آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس گفت: این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به دست مزدوران رضاشاه به شهادت رسید رادمردی که در سنگر مجلس با صدای رسا سخن حق به زبان می‌آورد و یک تنه در برابر شاه می‌ایستاد.

وی خاطرنشان کرد: مدرس همواره از مردم دفاع می‌کرد از این‌رو امروز را روز مجلس نامیده‌اند تا نمایندگان از حق مردم دفاع کنند و در برابر مستکبران ایستادگی کنند ما امیدواریم نمایندگان در کنار این رسالت مهم، بعد نظارتی را در مجلس در ابعادی که مربوط به کار آن‌ها می‌باشد بیشتر کنند.

امام جمعه قم ادامه داد: 12 آذرماه روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، این سند پر افتخار ثمره تلاش فقها و اندیشمندان اسلام‌شناس و دلسوز نسبت به ایران اسلامی است که در 12 فصل و 171 بند و اصل تنظیم شد و به همه پرسی گذاشته شد و با اکثریت آرای مردم به تصویب رسید.

وی گفت: هم‌چنین 12 آذر ماه روز جهانی معلولان است تا در این روز دفاع از حقوق این عزیزان مورد توجه قرار گیرد، امید است مسئولان توجه بیشتری به حقوق آن‌ها داشته باشند.

سعیدی اظهار کرد: روز 13 آذر روز بیمه است، بیمه نوعی خدمت به افراد جامعه و وسیله‌ای برای ایجاد امنیت و آرامش می‌باشد در این رابطه باید دستگاه‌ها مطالبات بیمه‌ها را بپردازند تا بتوانند خدمات بیشتری را ارائه کنند.

وی با اشاره به 16 آذر ماه روز دانشجو تصریح کرد: دانشجویان باید با آگاهی و بصیرت در برابر مستکبران ایستادگی کنند، هم‌چنین با سلاح علم و تخصص، به کشور ایران در تراز اسلامی قدرت ببخشند و فتنه‌های شوم دشمنان را ناکام بگذارند.

امام جمعه قم در خصوص برگزاری اجلاس سراسری زکات در قم نیز گفت: زکات از آموزه‌های قرآنی است و در کنار نماز ذکر شده و برکات و آثار زیادی برای جامعه دارد و امت ما باید نسبت به این فریضه اهتمام داشته باشند.

سعیدی در خصوص اهمیت تقوا در خطبه‌های خود خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های مهم در تقوای الهی داشتن بصیرت است، باید بدانیم که نیروهای دشمن با ابزارهای گوناگون تبلیغاتی در عمق خانواده‌ها علیه نظام و اسلام و شخصیت‌ها کار می‌کنند، برای شناسایی تبلیغات سوء آن‌ها باید عنصر تقوا را تقویت کرد.

امام جمعه قم با قرائت آیاتی پیرامون فتنه دشمنان خاطرنشان کرد: یکی از نشانه‌های فتنه وارونه جلوه دادن حقیقت و واقعی جلوه دادن ناحق و تخریب افکار عمومی است، فتنه خسارت‌های زیادی به بار می‌آورد، قرآن کریم اشاراتی به فتنه از سوی فتنه‌گران دارد و از روش خرابکارانه فتنه‌جویان یاد می‌کند.

سعیدی ادامه داد: تروریست‌های تکفیری و داعشی‌ها نمونه‌هایی از فتنه‌گران هستند که اسلام ناب محمدی را در جهان وارونه جلوه می‌دهند.

وی گفت: ما در روزهایی به سر می‌بریم که جهان اسلام مشغول جشن و سرور برای میلاد پیامبر(ص) است، مسلمانان جهان باید بدانند که تفکر تکفیری هم‌چنان زنده است و با پشتیبانی آمریکا و صهیونیست‌ها و سعودی‌ها اداره می‌شود.

امام جمعه قم در رابطه با مسائل خارجی یادآور شد: وضعیت مسلمانان در یمن و بحرین اسفبار است در بحرین نیز وضعیت جسمانی شیخ عیسی قاسم نگران‌کننده است و منزل وی چند ماه اخیر در محاصره نظامی قرار گرفته است.

وی یادآور شد: دولت بحرین اجازه اعزام این شخصیت مردمی و دلسوز را به بیمارستان نمی‌دهد ما از دولت‌های منطقه انتظار داریم با توجه به این اوصاف به وظیفه انسانی خود نسبت به مسلمانان اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خدالعنت کند این دولت بحرین را که اسباب اذیت وازار وجلوگیری از معالجه شیخ عیسی قاسم می شود.ومنزلش را محاصره نظامی کرده….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا