متن بیانیه مهم دانشجویی که مقابل رییس جمهور خوانده شد

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای به مناسبت روز دانشجو که در حضور رییس جمهور خوانده شد، به مهمترین مسایل از نظر این تشکل پرداختند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن کامل این بیانیه در پی می‌آید:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ. يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ كَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ / ای کسانی که ایمان آورده‌اید چرا چیزی می‌گویید که انجام نمی‌دهید، نزد خدا سخت ناپسند است که چیزی را بگویید و انجام ندهید (۳و۴ سوره صف).

فریاد زدیم حقوق شهروندی، فرجامش شد سپنتا نیکنام و مینو خالقی‌ها.

فریاد زدیم حقوق قومیت‌ها و مذاهب، فرجام شد نبود حتی یک وزیر اهل سنت در کابینه.

فریاد زدیم دانشگاه بی ستاره، فرجامش شد ۲۰۰ ستاره در سپهر سیاسی دانشگاه‌های ایران.

فریاد زدیم آزادی برای همگان، فرجامش شد محدودیت برای کسی که شما را تکرار کرد.

فریاد زدیم رفع حصر ایران، سرانجام شد نبود اراده‌ی آوردن ولو یک کلام از حصر.

جناب آقای روحانی به اصلاح طلب ترین استان کشور خوش آمدید، هرچند جای موفق ترین و اصلاح طلب ترین استاندار کشور جناب آقای اوسط هاشمی در بین ما خالیست و صد البته عرض تشکر ویژه داریم خدمت مهندس واعظی که به لطف مهندسی هوشمندانه ایشان از دیدار یاران دبستانی مان در این جلسه محروم ماندیم و با عنایت ایشان مجال صحبت جنبش اصیل دانشجویان سراسر کشور به ۵ دقیقه تنزل یافت.

جناب آقای روحانی اگر فراموش کرده‌اید به یادتان می آوریم:

🍀۱. اعطای مجوز اتحادیه‌های دانشجویی حق مسلم تشکل های دانشجویی؛ و نه لطف و عنایت شماست. بیش از این تأخیر در حل این امر را از شما پذیرا نیستیم. گمان نکنید با دادن یک اتحادیه به تشکل‌های اصلاح طلب که به حق هم بوده است، می‌توانید «تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد» را به فراموشی بسپارید و به گردن دولت‌های بعد بیندازید. چه زمان پاسخگویی این دغدغه‌ها هستید؟

🍀۲. آن زمان که گفتید فشاری بر من برای انتخاب وزیر نیست اما گزینه‌ی ۲۱ام‌تان را معرفی کردید و هیچ اهمیتی به خواست فعالین دانشجویی و بسیاری از اساتید دانشگاه ننهادید، آیا انتظار دارید دانشجویان که عمده‌ترین حامی شما بودند و همچنان نیز هستند، احساس نومیدی و دلسردی و حتی ابزار اهل سیاست بودن نکنند؟

اگر برای شما و برخی مهندسین در کابینه‌ی شما انتخابات ۱۴۰۰ کم اهمیت یا به نحو دیگری اهمیت دارد، بدانید که در ۱۴۰۰ دانشجویان باز به خاستگاه اصیل اصلاح‌طلبی رجوع خواهند کرد.

🍀۳. آقای روحانی دانشگاه امن و نه امنیتی شعار و وعده شما بود، چه شده است که هر روز شاهد دربند شدن هم قطارانمان هستیم؟ چه شده است که نهادهای امنیتی خارج از دانشگاه به وضوح در امور دانشگاه‌ها و آسایش دانشجویان دخالت می‌کنند و برای آنان خط و نشان می‌کشند؟ چه شده است که در دوران شما نیز سخن نگین ستاره دار کردن دانشجویان را می شنویم؟

اگر اینگونه باشد فرق شما با فرقه‌‎ی زنبیلیون بست نشین چیست؟

🍀۴. حمایت بانوان از شما بود.

حمایت جوانان از شما بود.

حمایت اقوام و مذاهب از شما بود.

در یک جمله حمایت اصلاح طلبان از شما بود.

چه شده است که سید خندانمان، سید محمد خاتمی را فراموش کرده اید و گامی برای رفع محدودیت‌ها برنمی‌دارید؟

چه شده است که مولوی عبدالحمید را فراموش کرده‌اید و حتی زحمت دعوت از او برای یک مراسم ساده را به خود نداده‌اید و نمی‌دهید.

🍀۵. آقای روحانی کار دانشگاه ایجاد شغل برای عده‌ای در قامت استاد و کارمند است یا اشتغال زایی برای جوانان کشور؟

دانشگاه‌ها تبدیل به موسسات مالی شده‌اند تا از این مردمی که با مشکل عدیده‌ی اقتصادی مواجه هستند ارتزاق کنند.

بی توجهی شما به مسائل معیشتی دانشجویان و اشتغال آنان پس از فارغ تحصیلی چه زمان خاتمه می‌یابد؟

سیاست‌های غلط در خصوص بومی گزینی بنا است چه زمان اصلاح و رفع گردد؟

آیا به کمپین‌های مطالبات دانشجویان دکترا توجهی دارید؟

🍀۶. جناب آقای روحانی به استانی آمده‌اید که بی‌شناسنامه‌هایش، حاشیه نشین‌هایش، کولبرهایش، گازوییل‌کش‌هایش؛ همه و همه به شما رای داده‌اند.

رای بالای ۹۰ درصدی در برخی از نقاط این استان را که فراموش نکرده‌اید؟

آقای روحانی سیستان و بلوچستان تب دار است، چشم انتظار تدبیر جنابعالی هستیم.

🍀۷. آقای روحانی اگر شما فراموش کرده‌اید ما یادمان نرفته فداکاری‌های آقای جهانگیری را در آوردگاه انتخابات؛

این روزها زمزمه‌های خوبی از دولت شما به گوش نمی‌رسد؛ واضحا بفرمایید آنچه که در مورد آقای جهانگیری گفته می‌شود صحت دارد؟

آقای روحانی به خودتان بیایید! چرا باید شایعه‌ی استعفای ایشان را بشنویم؟

آیا همین تزلزل در کابینه نیست که باعث شده است صداهای چندگانه از دولت شما برون آید؟!

در مساله‌ی زلزله‌ی کرمانشاه صحبت‌ها و تکذیب‌های آقای نوبخت یادمان نرفته است

در همین ایام توهین‌ها به معاون اول را یادمان نرفته است و از آن مهمتر کم اهمیت دانستن جایگاه اصلاح طلبان توسط مهندس واعظی را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

🍀۸. و اما آخرین کلام.

ما خواهان آن هستیم که برای دقایقی چند، محافظه کاری‌تان را فراموش کرده و شفاف بفرمایید، این حصر بی فرجام چه زمانی خاتمه می‌یابد؟

جناب مجری قانون تعلل و کوتاهی شما را در عدم اجرای قانون نمی پذیریم.

مساله بسیار ساده است. دادگاه‌شان را تشکیل دهید، خروجی آن دادگاه هرچه باشد، بسیار قابل قبول‌تر از تداوم فاجعه فعلی است.

کاری نکنید که دادگاه عدل الهی گره گشای این مشکل باشد که در آن صورت شما را نیز داوری خواهند کرد.

جناب آقای روحانی هرچند در فهم تدبیرتان همچنان سردرگم مانده‌ایم ولی امیدمان به شما پابرجاست.

جناب آقای روحانی، ما دانشجویان تسلیم این صحنه آرایی‌های خطرناک نخواهیم شد.

یا حق.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/rkabR
برچسب ها

نوشته های مشابه

9 Comments

 1. حمایت مطالبه محور! می بایست این مطالبات بارها و بارها تکرار شود و هرکس دردولت اعقادی ندارد به دیگری اجازه حضور دهد.
  البته این فضا ی گفت و شنود و این که شیخ حسن روحانی وقت می گذارد تا دانشجو حرفش را بزند، امیدوارکننده است ولی حقی است که در رابطه به ابراز نظر از اول در این حاکمیت می بایستی تآمین می شده و از این نظر شیخ حسن نمی تواند منتی داشته باشد! ولی یادمان نرود در شانرده آذر سال نود وپنج این دانشجویان منتقد دولت بودند که در وقتی کافی به انتقاد از دولت در حضور شیخ حسن ددر دانشگاه به خصوص در برجام پرداختند و کسی به آنان متعرض نشد! تندترین حرف ها را مطرح کردند، بسیج دانشجویی و بقیه کرسی های مناسبی در همان برنامه در جلوی جایگاه داشتند و شعارهای خود را می دادند و علیه شخصیت های محبوب مردم آروزی مرگ می کردند و کسی به جرم توهین تعقیبشان نکرد و شلاق نخورد!

  13
  3
  1. به نام خدا
   همه اش می گویید حصرحصرحصر البته که راست می گویید ماهم همین خوhسته راداریم ولی مشکل آن جاست که به نظر بنده حکم «اقدام علیه نظام اسلامی» یا هر نظام دیگری با این شکلی که آقایان وقیحانه اجرا کردند اعدام است(البته مملکت قانون وقاضی دارد،حکم جاسوس راکه می دانید؟) ولی در جامعه ی فعلی منافقانی وجود دارند که منتظرند ازاین دادگاه برای موج سواری استفاده کنند درضمن آقایان موسوی وکروبی سابقه ی خوبی دراین نظام داشته اند وهنوز هم برای بازگشت به راه صحیح جای امیدواری هست.
   چرا یک بار نمی پرسید چرادلار ۴۱۶۶تومان شد؟همین ها رامدام ازاحمدی نژاد می پرسید و توسرش می زنید که البته حقش هم همین است وباید مثل بقیه جواب بدهد و دادگاه برودولی به نظرم به جای معیشت مردم چیزهای دیگری برای شما اشتباهی مهم شده است.ببخشید که تند صحبت کردم ولی حرف دل است و مثل شما حق آزادی بیان دارم. درضمن این سید خندان محترم سابقه اش خراب است. اگرکمی دررابطه با کج روی هایش(البته نه درزمینه ی سیاست که جای خود دارد ) جست و جو بفرمایید می فهمید که ایشان معلوم نیست درکدام حوزه درس خوانده واگر جای خوبی درس خوانده درس هایش راباجان ودل پذیرانشده واسلام خودش را قبول دارد نه اسلام جد بزرگوارش را.

   1
   12
   1. جناب هادی محرمی، سيد خندان و دوست داشتني، شبيه ترين رفتار را به دستورات مولي الموالي به مالک اشتر نخعي داشته است. توصيه ميکنم شما و دوستانتان را به خواندن دقيق آن دستورات. وقتي که دقيق خوانديد، بيائيد و سيد خندان را قضاوت کنيد.

    8
    2
   2. پاسخ به آقای محرمی:
    خاتمی، فرزند فاصل و باتقوای امام می باشد.در زمینه ی حوادث سال هشتاد وهشت به مصاحبه ی جالب آقای علی مطهری با خبرگزاری فارس مراجعه شود.
    تأمل برانگیز است!

    6
    2
  2. سلام آقا / خانم سید . م .!!
   لطفآ در نوشته ها از الفاظی چون ( شیخ حسن ) برای تنها منتخب مستقیم مرد – وآنهم در جایگاه ریاست جمهوری- استفاده نکنید ! اگر بنا نیست با احترام و یا القاب هم نام ببریم – میتوانیم خیلی ساده بگوئیم – رئیس جمهور ! مرسی از توجهی که خواهید کرد!

   9
   2
   1. سلام، معلم جان!
    شک نکن که آقا هستم! البته خانم ها هم محترمند. با شیخ حسن احساس خودمانی تری دارم.هرچند که ایشان رییس جمهور هستند و با رفتن مرحوم هاشمی، شیخ الشیوخ هستند.
    از تذکرت و توجه ات سپاسگزارم.
    با مهر.

    5
    1
 2. سلام و درود،دوستان هر آنچه مسلم است ،اینست که آقایان وحضرات منتسب به اصلاح طلب سعی وتلاش خود را میکنند که به مطالبات خود برسند ولی یابد ایمان داشت مونعی در این ادوار گذشته ایجاد شده ،که برداشتن آنها نیاز به همت وجهاد عمومی وتلاش مضاعف دارد.البته منظور این نیست که دکتر روحانی نباید بیشتر از بقیه به این امر اهتمام بورزد.لذا کمک ویاری وهمدلی ویک پارچگی جمع ،میتواند در رسیدن به هدف نهایی کمک شایانی بکند.پس دست بدست هم به مهر ،میهن خود کنیم آباد. سپاس

  4
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن